Skocz do zawartości
loakami

Finanse i rachunkowość- UW, SGGW, UMCS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :) chciałabym rozpocząć studia na kierunku finanse i rachunkowość (ewentualnie Kierunek ekonomia) i rozważam 3 uczelnie: UMCS, SGGW i UW. Chciałabym spytać o opinie o danych uczelniach w kontekście kierunku i dowiedzieć się gdzie warto najbardziej :) oczywiście moim pierwszym wyborem będzie prawdopodobnie UW, ale obawiam się nieco progów punktowych. Pozdrawiam i mam nadzieję na odpowiedź ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O tych uczelniach opinii na forum znajdziesz bardzo dużo. Na pewno uw ma najwyższy poziom. Jednak nie jestem pewien czy warto jechać do Lublina skoro w stolicy jest taka oferta studiów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wobec tego w razie niepowodzenia w dostaniu się na UW lepiej zdecydować się na SGGW niż na UMCS? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To kwestia indywidualnych preferencji. Tego gdzie mieszkasz itd.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Do Warszawy mam nieznacznie bliżej, ale to zdecydowanie porównywalna odległość. Czytałam wiele opinii i wg statystyk uczelnie wydają mi się być równorzędne, stąd moje pytanie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To chyba jasne w takim razie że tak uczelnie której miasto wolisz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na pierwszym miejscu zdecydowanie UW. Z dwóch pozostałych rozważ za i przeciw. UMCS to fajna uczelnia, ale jednak w Lublinie, a tam z pracą słabo, trudniej będzie o jakiś staż czy pierwszą pracę, i zapewne i tak w końcu wylądujesz w Warszawie. Z drugiej strony SGGW to jednak uczelnia rolnicza, więc pewnikiem wpadnie Ci jakiś przedmiot o krowach, a do tego dużo osób będzie się dziwiło, kiedy powiesz, gdzie studiowałaś, bo wiele osób nawet nie zdaje sobie sprawy, że tam mają coś poza tymi rolniczymi i weterynaryjnymi wydziałami. Takie kierunki "doczepiane" do uczelni o zupełnie innym profilu często uchodzą za gorzej realizowane niż na przykład FiR na jakiejś uczelni typowo ekonomicznej. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez Tadeusz
      Cześć,
      Pisze mature z rozszerzonej geografii, angielskiego, francuskiego i myśle nad wosem. Pisze podstawową matme i polski.
      Z matmy na podstawie daję sobię radę. Bardzo interesuje mnie handel. Myślałem żeby studiować finanse i rachunkowoś, biznes międzynarodowy jednakże coś związanego z handlem. Chciałbym pójśc na studia do Warszawy, Gdańska lub Poznania. Boję się że z podstawową matematyką nigdzie się nie dostanę na uczelnie publiczne związane z finansami i handlem. A na rozszerzonej matmie nie dał bym rady.
    • Przez Kuba35
      Cześć,
      Chodzę do 3 gimnazjum i może dość wcześnie, ale intensywnie zastanawiam się nad kierunkiem studiów. Najbardziej interesuje się matematyką (na pewno będę szedł na mat-fiz w liceum, o rekrutację nie muszę się martwić, ponieważ mam już laureata konkursu przedmiotowego z drugiej klasy, właśnie z matematyki). Już od pierwszej klasy gimnazjum mam do czynienia z zadaniami olimpijskimi poprzez udział w OMJ, w tym roku biorę udział również w OM i z bardzo dużym prawdopodobieństwem dostanę się do drugiego etapu. Jest więc spora szansa, że w ciągu najbliższych 4 lat, przynajmniej raz, uda mi się zdobyć tytuł finalisty OM, co dawałoby duże ulgi w postepowaniu rekrutacyjnym (bo na kierunku, który wybiorę matematyka będzie musiała odgrywać istotną rolę). Zawsze trochę interesowało mnie prawo i chciałbym, w miarę możliwości, żeby studia były w jakimś stopniu z nim pozwiązane. Dodam, że przedmioty typu geografia, biologia, Studia na kierunku chemia, historia zdecydowanie nie należą do moich ulubionych, ponieważ wymagają one w dużej mierze uczenia się na pamięć informacji, które w znikomym stopniu pokrywają się z moimi zainteresowaniami. Natomiast Wosu już do tej grupy nie zaliczę, gdyż tematyka tego przedmiotu zawsze budziła moją ciekawość. Moją piętą achillesową są natomiast języki obce, w gimnazjum uczę się angielskiego i niemieckiego. Tego drugiego nie wyobrażam sobie kontynuować w liceum, zamienię go na francuski w liecum, który wybieram jedynie z przymusu nauki drugiego języka obecgo. Natomiast do angielskiego, mam zamiar się przyłożyć, bo brak jego znajomości zamyka wiele furtek i wiem, że muszę go opanować na przyzwoitym poziomie, mimo trudności w nauce języków. Przedmioty jakie planuje pisać na maturze to: podstawa z polskiego, podstawa z angielskiego, rozszerzenie z matematyki (o ile nie będę zwolniony), w grę wchodziłyby jeszcze ewentualnie rozszerzenie z fizyki i rozszerzenie z Wosu. Wracając do wyboru uczelni, jestem z Olsztyna i studiować na pewno tutaj nie będę. Rozważam różne możliwości i prosiłbym o porównanie pod kątem powyższych kryteriów uczelni: we Wrocławiu, Warszawie (tu raczej UW wygrywa z SGH, bo z tego co czytałem na forum UW kładzie większy nacisk na matematykę, a SGH na języki, a jeżeli chodzi o inne w tym mieście to nie wiem czy warto brać je pod uwagę), Krakowie, poznan.taxi2140150.ru, może Toruniu, albo Gdańsku. Będę wdzięczny za każdą informację, która będzie pomocna przy wyborze uczelni za 4 lata, a teraz zaspokoi moją ciekawość w tym temacie.
    • Przez MRG
      Jestem w 4 klasie technikum i stoję przed wyborem przedmiotów rozszerzonych na maturze. Myślę nad pójściem na mechanikę i budowę maszyn na politechnice Warszawskiej. Przejrzałem współczynniki wagowe itd. ale nadal mnie nurtuje kilka zagadnień i najlepiej aby odpowiedział mi na nie ktoś kto zna to z praktyki. Jak na razie myślałem nad wzięciem matematyka i fizyki. Mam parę pytań:
      Który wynik będzie brany pod uwagę z matematyki?
      Czy jeżeli wezmę na rozszerzeniu poza matmą i fizyką również np informatyke to czy wynik z niej będzie miał jakieś znaczenie o czy jest możliwość że na przykład w postępowaniu będą brane pod uwagę wyniki że wszystkich wcześniej wskazanych przedmiotów?
    • Przez matejbztek
      Cześć.
      Zastanawiam się nad wyborem studiów na ALK. Czy ktoś podpowie jak wygląda sprawa z matematyką na FiR? Cisną mocno, czy idzie ogarnąć? Nie spodziewam się, że to łatwizna, ale zastanawiam się czy dam radę.
      Pozostaje również wybór - czy lepiej Kierunek ekonomia czy FiR? Przedmioty są podobne, dlatego ciężko mi wybrać. Pozdrawiam

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• Wystarczy dyplom. Co do poczucia się oszukanym to jak najbardziej masz rację. Pisze bardzo często o tym na forum. Wiele uczelni stosuje jeszcze gorsze praktyki. Wabią studentów świetnymi specjalnościami a nie piszą że to specjalność. Student dostaje dyplom europeistyki i zdziwiony co on studiował. Jeszcze inne rekrutują na pseudo obszary nauk. Takie chwyty marketingowe
    • Dziękuję za tak szybką odpowiedź! Ja oczywiście rozumiem, że może nie być utworzona specjalność lub można się nie dostać, dużo o tym czytałam. Ale jeśli uczelnia mówi, że to będzie możliwe i mam na dowód maila od nich, zapisuję się i płacę 1000zł miesięcznie żeby dowiedzieć się, że jednak nie będzie możliwe, to czuję się oszukana...Poza tym nie rozumiem idei wybierania tego przy zapisach. mam wysoką średnią, działam w uczelni i poza nią, a i tak nie mogę uczyć się czego chcę.    Czy może orientujesz się w takim razie czy przy naborze do szkół psychoterapii ważne jest jakie realizowało się przedmioty na studiach/specjalność czy wystarczy mieć dyplom? Podobno trudno się tam dostać. 
    • Jest dokładnie tak jak mówi dziekanat. Specjalność ma drugorzędne znaczenie na dyplomie. Zawsze na forum mowie. Wybierając studia wybieraj kieruj się kierunek bo na specjalność możesz się nie dostać lub może być nieutoworzna. Później są takie kwiatki. Nikt specjalności Ci nie zagwarantuje i to jest dość smutne. Próbuj i pisz do Dziekana.
    • Jestem na II roku, studiuję psychologię na prywatnej uczelni SWPS. Przy zapisach od razu wybierało się specjalność realizowaną przez 5 kolejnych lat. Pierwszy rok był wspólny dla wszystkich. Od zawsze chciałam kształcić się w kierunku psychoterapii, terapii, ogólnie psychologii klinicznej. Problem jest taki, że przy zapisach nie było już miejsc na tę specjalność, a Dziekanat poinformował mnie, że przepisanie po I rok jest możliwe. Wtedy jeszcze nie wiedziałam, że jednak nie będzie i zapisałam się na społeczną. Ponieważ specjalizacja idzie od początku tylko I rok miałam wspólny, a teraz każdy uczy się tego co wybrał. Moja mi kompletnie nie pasuje, to nie jest to co chcę robić i w ogóle się z tym nie wiąże. Nie chcę spędzić kolejnych 3 lat nad tym, co mnie nie interesuje. Mam już prawie 30 lat i bardzo mi zależy, ale Dziekanat ma mnie gdzieś. Dziekan tak samo. Nie ma żadnego zapisu o tym w regulaminie, nie pomagają żadne podania, zaświadczenia o zainteresowaniu akurat specjalnością kliniczną, to że już pracowałam w tym kierunku, to że mam pisemną informację sprzed zapisów, że to się będzie dało zmienić, nic. Czy coś mogę w tej sprawie zrobić? Dziekanat twierdzi, że specjalność nie jest ważna, bo chodzi o zdobycie dyplomu psychologa, ale ja chciałam się uczyć, a nie tylko mieć papier :/ Nie mogę zmienić uczelni, bo tylko ta uczelnia ma zaoczną psychologię, a muszę pracować. Poza tym wszystko mi się podoba oprócz tej specjalności :/ Może ktoś ma jakiś pomysł co z tym zrobić?    
  • Najpopularniejsze tematy na forum

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.