Skocz do zawartości
masseur

Praktyki na studiach - jaki obszar wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Studiuję finanse i rachunkowość na 4 roku. Na studiach nie czuję się mocny. Często trudność sprawia mi zrozumienie takiego ekonomicznego języka. Mniejszy problem mam z zadaniami obliczeniowymi. Nie wiem, czy to jest to co chciałbym robić w życiu, dlatego chcę rozpocząć jakieś praktyki/staż, żeby sprawdzić jak może wyglądać praca po takim kierunku. Generalnie wolałbym pracę bardziej na liczbach, wykresach, danych, ścisłych wytycznych, niż pracę, w której musiałbym wykazać się obszerną wiedzą teoretyczną i kreatywnością z zakresu ekonomii. W jakim obszarze powinienem szukać praktyk, jak myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Powiedziałbym Ci tak: sektor bankowy. Jako analityk. Z doświadczenia wiem że to nie wypali bo nikt Ci nie da pracy na liczbach

Realnie. Prywatny firmy średniego szczebla w księgowości. Tam jest co robić i mogą Cię przyjąć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli generalnie warto zacząć w księgowości? A controlling?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale kto Cię dopuści do controllingu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• Witam!  Miesiąc temu obramiłem tytuł inżynieria z Geodezji, niestety to środowisko jest strasznie zamknięte i ciężko się dostać pracę zawodzie. Chciałbym teraz zmienić kierunek, zastanawiałem się nad programowaniem i studiami podyplomowymi dla wprowadzenia. W mojej okolicy znalazłem Wyższa Szkoła taxi2140150.ru/informatyka i Umiejętności w Łodzi i kierunek programowanie na platformie. Jak myślicie będzie to dobry wybór? Z programowaniem miałem styczność tylko w gimnazjum i nawet dobrze przyswajałem wiedzę.   Cel Studia podyplomowe kierowane są do osób, które ukończyły studia wyższe i zainteresowane są nabyciem lub pogłębieniem umiejętności tworzenia aplikacji komputerowych w nowoczesnych językach programowania. Uczestniczy zapoznają się z platformą .NET Framework, dowiedzą się jak w ramach tej platformy tworzyć aplikacje typu desktop, web i mobilne. źródło: http://wsinf.edu.pl/p-37-Dla-Informatykow    
    • Witaj na forum. Zapraszam do dyskusji w odpowiednich działach.
    • Hej! Mam na imię Łukasz, mam 25lat, ukończyłem studia na kierunku Geodezja i Kartografia, które niestety nie były dobrym wyborem.
    • Oczywiście, że można pracować za granicą, ale w praktyce nie licz na to bez odpowiedniego stażu pracy w rozpoznawalnej firmie. Polski dyplom w Niemczech to mniej więcej tak, jak ukraiński w Polsce
  • Najpopularniejsze tematy na forum

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.