Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem na III roku. Studiuje dziennie na Uniwersytecie w Kielcach. Mam pewien problem. Otóż z przyczyn prywatnych (ciężka sytuacja rodzinna) nie mogę uczęszczać na zajęcia w tym semestrze. Już wszystko zawaliłam, zdaje sobie sprawę, że tego nie naprawie i już nic nie pozaliczam. I teraz pytanie: co zrobić bym nie została skreślona z listy studentów? Myślałam o urlopie dziekańskim ale z tego co czytałam w internecie, mając warunek (a mam go z praktyk z semestru letniego II roku) raczej go nie dostanę. Praktyki powinnam zrobić w wakacje ale niestety już wtedy moje problemy nie pozwoliły mi na ich zaliczenie. Mam czas na zaliczenie ich do końca stycznia, wszystko mam już ogarnięte wiec będą zaliczone w terminie. Słyszałam tez o powtarzaniu semestru, ale nie wiem czy można ze wszystkich przedmiotów (pewnie zreszta tez sporo by to kosztowało). Wiem, ze zawaliłam ale niestety z przyczyn ode mnie niezależnych. Oceny mam dobre z pozostałych semestrów, te praktyki to mój pierwszy warunek. Nigdy nie miałam nawet poprawki a co dopiero... :( zależy mi na tych studiach bo jednak kawałek życia na nie poświęciłam ale nie mam pojęcia co teraz zrobić... Wiem tez o takiej opcji jak wznowienie studiów np za rok ale nie chce utracić statusu studenta (jest z tego sporo przywileji). Bardzo prosze o pomoc :( Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Repeta, powtarzanie semestru i tyle

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 minut temu, Łukasz napisał:

Repeta, powtarzanie semestru i tyle

Jest to możliwe zeby powtarzac wszystkie przedmioty? Dzieki za odpowiedz :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tak. Wówczas płaci się za każdy przedmiot 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez karolaa97
      Hej  jestem studentką 3 roku. Mam następujący problem. Z semestru letniego 2 roku miałam niezaliczony warunek i przeszłam warunkowo na 3 rok. Niestety przez problemy osobiste nie udało mi sie zaliczyć tego warunku i automatycznie oblałam tez 3 rok semestru zimowego. Złożyłam wniosek i od 1 marca będę powtarzać semestr letni. I moje pytanie jest następujące: co z tym obecnym zimowym semestrem? Czy jest możliwość tez go powtórzyć od października tego roku? 
      Troche zagmatwałam ale bardzo prosze o odpowiedz bo niesamowicie się stresuje co będzie dalej. Z góry dziękuje  
    • Przez Karolina0913
      Witam,
      Jestem studentką 3 semestru i znalazłam się w sytuacji, w krórej nie wiem co mam zrobić. Otóż nie mam zaliczonego jednego przedmiotu z semestru 2 (egzamin i ćwiczenia). Dodatkowo w tym semestrze też sie nie popisałam i nie mam zaliczonych 2 przedmiotów. Myślałam żeby złożyć podanie o powtarzanie semestru. Jak wygląda powtarzanie semestru? Czy dziekan w tej sytuacji może podjąć decyzję o wydaleniu z uczelnii czy przeniesie mnie na rok 1 na 2 semestr? Co wtedy by się stało z zaliczonymi przeze mnie przedmiotami? 
      Z góry dziękuję za odpowiedzi
    • Przez doomdoom
      Witam. Może ktoś na tutejszym forum orientuje się jak wygląda sytuacja kiedy wnosisz o powtarzanie semestu, płatność w ratach, dostajesz zgodę ale po czasie rezygnujesz i jednak nie chcesz powtarzać (przed rozpoczeciem zajęć). Jak wtedy wygląda sytuacja z opłatami? Kiedy nie płacisz, nie uczęszczasz na zajęcia po prostu zostajesz usunięty z listy studentów bez żadnych konsekwencji czy może i tak trzeba zapłacić jakąś kwote, odsetki itp?
      Z góry dziękuję za odpowiedzi

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• Nie ma takich studiów, które uczą tylko rzeczy potrzebnych do pracy, bo to nie zawodówka. W każdym razie na tym wydziale standardem jest średnio nieco ponad 300h w semestrze, co na tle np. kierunków technicznych oznacza skromny wynik.  Jestem po energetyce, ale na OiO Pierwsze 5 semestrów na I stopniu jest wspólne, a potem wybiera się specjalność na 1 z 3 wydziałów - niekoniecznie swoim. Duży odsiew jest faktem od wejścia przepisów dotyczących maks. 13 studentów na wykładowcę. Jeśli wiążesz przyszłość z Trójmiastem lub okolicą, to nie musisz zbytnio martwić się o pracę, ale w innych stronach może być gorzej. Pozostaje też kwestia oceny opłacalności wysiłku włożonego w skończenie energetyki w porównaniu z IiE na UG.
    • Witam wszystkich. Czy jest tu ktoś, kto studiował lub studiuje na UW na międzykierunkowch studiach ekonomiczno-matematycznych? Chciałabym uzyskać o tym jak najwięcej informacji. Dostałam się na ekonomię, finanse i rachunkowość, informatykę i ekonometrię. Dostałam się również na matematykę co było wymogiem na wybranie tego kierunku po pierwszym roku. Jak wygląda nabór? Czy dostają się ci najlepsi z pierwszego roku? Kiedy ma to miejsce? A jak z wykładami, czy są na różnych wydziałach. Chodzi mi to czy trzeba w ciągu dnia zmieniać miejsce? Z tego co się orientuję te wydziały są od siebie kawałek. Ogólnie polecacie? Proszę o pomoc 
    • Hej Mam do Was pytanie, a w zasadzie to kilka. Rok temu dostałam sie na UW na kierunek, który wydawał się interesujący. No i był, do czasu... Podeszłam do sesji letniej, myśląc, że ją zdam i będę się mogła przenieść na inny kierunek. Niestety nerwy zrobiły swoje i nie zdałam paru przedmiotów. Zgłosiłam się w systemie IRK na ten drugi kierunek, ale jestem dość daleko na liście rezerwowej, więc marne me szanse.  Bardzo się boję sesji poprawkowej, bo czuję, że i wtedy nie dam rady zdać wszystkiego. A teraz pytania: 1 - czy ma sens myk złożenia we wrześniu formalnej rezygnacji z kierunku X (nie podchodząc do sesji, tylko składając rezygnację) i ubieganie sie o przyjecie na kierunek Y? Czy to w ogóle jest możliwe? 2 - na jakiej podstawie można złożyć odwołanie do procesu rekrutacji, skoro jest to proces niemalże jawny i raczej się nie mylą? 3 - czy można to załatwić jakimś innym magicznym sposobem?   Bardzo mi zależy na tej zmianie. Proszę o pomoc. Z góry dzięki za odpowiedzi!
    • Orientuje się ktoś jak wygląda przeniesienie się na UJ w Krakowie na prawo po 1 roku? Jako że nie planowałem iść na studia zdawałem na maturze tylko jeden przedmiot rozszerzony. Z tym co mam teraz mógłbym iść na prywatną uczelnie np. na Frycza jednak poziom jest niższy niż UJ a studia sporo kosztują. Na stronie uczelni nie znalazłem czy po spełnieniu wymagań przenoszą na 2 rok czy trzeba powtarzać. pytanie również czy można skończyć pierwszy rok na Fryczu, poprawić maturę, przejść rekrutacje i czy mogą mnie przenieść od razu na 2 rok jam mam zaliczony pierwszy na innej uczelni.
  • Najpopularniejsze tematy na forum

• Forum
  • Studies.pl
  • Studia.pl
  • Kierunki studiów

• Wróć
    • Studia artystyczne
    • Bezpieczeństwo i studia mundurowe
    • Studia ekonomiczne
    • Filologie i języki
    • Gastronomia i hotelarstwo
    • Studia humanistyczne
    • Logistyka, transport, spedycja
    • Studia informatyczne i matematyczne
    • Studia medyczne
    • Studia pedagogiczne
    • Studia przyrodnicze
    • Prawo i Administracja
    • Stosunki międzynarodowe
    • Studia techniczne
    • Studia biznesowe
  • Podyplomowe
  • Aktywność
  • Szukaj
  • Ranking

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.