Skocz do zawartości
DarthuS

Fizjoterapia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, co sądzicie o studiowaniu Fizjoterapii? Regularnie uprawiam sport, jestem wysportowany, choć nie wiem czy to ma jakieś znaczenie, po prostu lubie ruch, wysiłek... Gorzej u mnie z Studia na kierunku chemia i biologia, jestem uczniem technikum o kierunku ogólnobudowlanym i Studia na kierunku chemia i biologia jest tam na niziutkim poziomie, taka jest tez moja wiedza... Mam szanse się tam dostać jak napisze bardzo słabo lub w ogóle maturę z chemii i Studia na kierunku biologia? Dam rade się tam utrzymać bez jakiejś większej wiedzy z ww przedmiotów? Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To trudne studia właśnie ze względu na biologię i chemie

Do matury masz czas więc możesz wziąć korki i się przygotować. Dla chcącego nic trudnego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Łukaszowi coś dzwoni, ale nie do końca w tym kościele. Studia na kierunku biologia i chemii musisz się nauczyć, żeby się dostać. Nie na jakimś super poziomie. Chemii na studiach prawie nie ma, chyba na pierwszym roku coś, łatwa. Biologia w większości niepotrzebna, bo po co Ci rośliny i owady. Musisz ogarniać anatomię człowieka, komórkę i elementy metabolizmu. Reszta to przedmioty kierunkowe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na anatomii człowieka odpada najwięcej studentów. To jest bardzo wazny przedmiot. Chemii jako takiej nie ma wprost. Jest biochemia, ale wiele przedmiotów wykorzystuje wiedzę chemiczną. Mam znajomych ktorzy konczyli ten kierunek. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• Cześć Jestem studentem pierwszego roku filologii polskiej na UMCS.  Studia idą mi całkiem dobrze, dlatego myślę nad podjęciem drugiego kierunku w przyszłym roku. Ma to być historia. Po pierwsze dlatego, że jest  to moja pasja, po drugie, zawsze to większe możliwości na rynku pracy ( zdobycie uprawnień pedagogicznych do nauczania historii i WOSu oraz szansa na pracę jako na przykład archiwista to chyba całkiem niezłe perspektywy ) Martwię się jednak, czy uda mi się to połączyć. Trzeba przyznać, że to dość rozległe kierunki. Jest to waszym zdaniem wykonalne? Może jest tu ktoś kto podjął się czegoś takiego i mógłby coś poradzić, w kwestii ogólnego 'ogarnięcia" takiego ruchu, by nie doznać potem studenckiego szoku Korzystając z okazji mam też drugie pytanie. Może trochę głupie, ale jednak Co należy rozumieć pod pojęciem studia równoległe? To po prostu drugi kierunek rozumiany klasycznie ( z różnicą w nazwie ), czy coś innego ( czytałem gdzieś, że podstawą przyjęcia na studia równoległe jest średnia z pierwszego kierunku i egzamin wstępny, a nie wyniki maturalne ) Jeśli jest to coś innego niż po prostu drugi kierunek, to na czym polega różnica ? Pozdrawiam
    • Skoro przeczytaleś to nie rozumiem skąd większość pytań skoro odpowiedzi są w innych wątkach.  Pytanie o to czy było komuś łatwiej to rozumiem. Odnośnie kosztów życia i porównania życia studenckiego jest bardzo dużo na forum. Nic się w tej kwestii nie zmieniło. 
    • Oczywiście, że to czytałem... Lecz kieruję tutaj pytania do osób który miały takie same bądź podobne sytuacje.  Nie wyszukałem w przedstawionym przez Ciebie temacie, czy jest ktoś tam po technikum. Czy było im łatwiej?(tak wiem, pytanie retoryczne, ale z czystej ciekawości jak bardzo)  
    • Uzyłeś wyszukiwarki? Od czego ona jest? tematów pełno, dla przykładu: https://taxi2140150.ru/topic/68-zaoczne-czy-dzienne/?tab=comments#comment-324   Wszystko omówione. Temat do zamknięcia.
  • Najpopularniejsze tematy na forum

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.