Skocz do zawartości
Kryptonimiczna

Czy jest w tym kraju miejsce dla doradców zawodowych?

Rekomendowane odpowiedzi

Ciągnie mnie w stronę doradztwa zawodowego, a konkretnie doradztwa młodzieży. Lubię psychologię i pedagogikę, potrafię spędzić całe godziny hobbystycznie przeglądając oferty edukacyjne uczelni, opisy zawodów, programy kierunków... Ale to nie wątek o mnie.

Czy w Polsce jest miejsce dla doradców zawodowych, zwłaszcza tych szkolnych? Niedawno słyszałam w radiu, że nie ma dla takich etatów. Nie dziwię się, bo widzę to z autopsji: w moim gimnazjum całe doradztwo zawodowe ograniczył się do paru godzin lekcyjnych poświęconych na prezentację multimedialną i kilka niewiele mówiących testów, których wyników nawet nie dostaliśmy. Dodatkowo wybrańcy mogli mieć indywidualne konsultacje - nie wiem, czy ostatecznie ktoś od nas z klasy skorzystał. Obecnie w liceum nic się o żadnym doradztwie nie słyszy. 

Czy robienie w takim razie uprawnień na doradcę zawodowego ma jakikolwiek sens? Czy w polskim szkolnictwie jest szansa dla kreatywnych ludzi chcących pomóc nastolatkom w wyborze dalszej drogi?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wciąż mam nadzieję że się to zmieni i doradcy będą zatrudniani. Na pewno są bardzo potrzebni. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi