Skocz do zawartości
Hubert1245777

Kryminologia i kryminalistyka

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, widziałem już kilka podobnych tematów ale jakoś nadal mam wątpliwości i pozostaje kilka znaków zapytania. Pierwsza sprawa, czy takie studia mają jakikolwiek sens - późniejsza dobra praca, możliwości zawodowe, etc. Kolejna sprawa, czy na takie studia ciężko się dostać i czy są wymagające. I ostatnie, w sumie najbardziej mnie martwiące - jakie przedmioty są punktowane najbardziej na tego rodzaju studiach (rekrutacja) - chodzi o to, że obecnie nawet w II klasie liceum nie mam już biologii i chemii - poza tym to średnio moja bajka. Gdzieś czytałem, że liczy się też: polski, języki, geografia, WOS i coś tam jeszcze - czy to prawda i czy ma to jakiś sens? Jeśli chodzi o to co mi się marzy, praca w policji - najlepiej właśnie coś związanego z tytułem mojego tematu. Może jest jakaś inna ścieżka, lepsza? Może inny kierunek studiów jest bardziej opłacalny, polecany - chętnie zaczerpnę trochę wiedzy kogoś ,,ogarniętego'' w tych sprawach. Serdecznie pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Było na forum. Chcesz iść do policji i robić karierę w kryminalistyce? Jedyna droga to dostać się do policji i zostać wysłany na studia do Szczytna.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, Łukasz napisał:

Było na forum. Chcesz iść do policji i robić karierę w kryminalistyce? Jedyna droga to dostać się do policji i zostać wysłany na studia do Szczytna.

Czyli innego kierunku nie ma, dajmy na to studia --> policja?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W takim razie najlepiej od razu po liceum iść starać się o wstąpienie do policji? Czy może zahaczyć o inny kierunek studiów, które się przydadzą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Od razu do policji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak obecnie wygląda wstąpienie do policji? Ciężko później już służąc w policji dostać się na coś takiego?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy ciężko? Raczej nie. Jeśli pokażesz chęć rozwoju to Cię wyślą. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pytałem się osób, które pracują w Policji i się dziwią, gdy ich zapytałem o to, czy mogą zostać wysłani do Szczytna na studia. Chodzą na WSB na kierunek bezp. narodowe. "Chciałbym wiedzieć, gdzie tak robią (aha)"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie ma innej opcji na rekrutację na studia oficerskie do Szczytna. Dowiedz się zanim gadasz bez sensu bo tylko nabijasz sobie komentarze...(Twój tok myslenia)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi