Skocz do zawartości
Nero

Wybór miedzy elektroniką oraz mechatroniką

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Czeka mnie niedługo ciężki wybór który kierunek ostatecznie wybrać mechatronikę czy elektronikę. Chciałbym nakierować swoją przeszłość na protetykę lub coś związanego z aparaturą medyczną i w tym momencie pojawia się dylemat. Oba kierunki gwarantują mi specjalizację która mi to umożliwi lecz nie jestem pewien który gwarantuje mi pewne oraz prostsze spełnienie marzeń. Chciałbym podkreślić iż z fizyką i matematyką nie miałem większych problemów w lic oraz jestem bardzo kreatywną i pracowitą osobą. Prosiłbym o udzielanie szybkich oraz sprecyzowanych opinii ponieważ niewiele pozostało mi czasu. Każda nawet niewielka opinia o choćby jednym z wymienianych kierunków wiele dla mnie znaczy. Prosiłbym również  nie przytaczanie tutaj kierunku jakim jest inżynieria biomedyczna.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiem że to wydziały mechaniczny są pionierem w łączeniu mechaniki i medycyny i jednak postawilbym na ten kierunek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez KaKa
      Cześć. Czy jest możliwość dostania się na mgr. weterynarie po inż. zootechnice? czy jednak nie da się tak, i przyjmują tylko na podstawie matury?
    • Przez Gepetto
      Witam
      Nie dostałem się na Uniwersytet Rzeszowski na bezpieczeństwo wewnętrzne, jestem teraz na WSPiA na bezpieczeństwie wewnętrznym, chcę się przenieść tam gdzie się nie dostałem.
      Jak to zrobić? Jakieś rady, uwagi do tego czy warto? Coś o czym powinienem wiedzieć?
    • Przez Rozmarzona Harcerka
      Zastanawiam się który z kierunków byłby najlepszy dla osoby myślącej logicznie, mającej dobre postrzeganie przestrzenne i matematyczne, która bez problemu załapuje i uczy się wszelkiego rodzaju schematów, a matematyka i fizyka przychodzą jej z łatwością (fizyka trochę mniejszą). Plus takiej która ma talent do różnego rodzaju manualnych czynności. Teoretycznie nada się to wszędzie i nie wiem co z tym zrobić,a na temat kierunków, które wymieniłam naczytałam się przy innych tematach, ale irytują mnie często kompletnie sprzeczne opinie na temat tego co można po tych kierunkach robić i na czym polegają różnice między nimi, bo im więcej czytam tym bardziej wydają się jedną wielką mieszaniną programowania, budowania i projektowania układów i maszyn oraz elementami mechaniki. A gdy czytam na stronach uczelni to zależnie od uczelni pozostaje mało przedmiotów stricto z danego kierunku. Wszystko się miesza albo mi się tylko wydaje. Przepraszam, jeśli dorzuciłam niepotrzebny poruszony wcześniej temat 
    • Przez matejbztek
      Cześć.
      Zastanawiam się nad wyborem studiów na ALK. Czy ktoś podpowie jak wygląda sprawa z matematyką na FiR? Cisną mocno, czy idzie ogarnąć? Nie spodziewam się, że to łatwizna, ale zastanawiam się czy dam radę.
      Pozostaje również wybór - czy lepiej ekonomia czy FiR? Przedmioty są podobne, dlatego ciężko mi wybrać. Pozdrawiam
    • Przez lusia77
      Witam wszystkich,
      Nie mogę zdecydować się, który kierunek studiów wybrać - analiza danych na UŁ czy matematyka stosowana na PŁ. Wiem, że sporo osób ma również ten sam problem co ja. Czy moglibyście się podzielić ze mną opiniami na temat tych kierunków oraz perspektywami pracy? Który kierunek lepszy?
      Pozdrawiam

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• Wykonywana praca nie zależy tylko od ukończonych studiów. Potencjalne możliwości to jedno, a rzeczywistość to drugie. Czasem trzeba brać to, co akurat jest w danej chwili. Oprócz zainteresowań warto też uwzględnić sytuację w poszczególnych branżach. Nie zaszkodzi przejrzeć portale z ogłoszeniami pracy i różne fachowe fora/grupy dyskusyjne.  Firma to wyjście dobre dla osób z dużym doświadczeniem i zapleczem finansowym. Pomijając bariery wejścia na rynek, po studiach nie ma się kompetencji pozwalających na samodzielną działalność. Oczywiście nie mówię o DG będącej zamiennikiem umowy o pracę czy wykonującej obowiązki technika. 
    • Po pierwsze zastanów się, co chcesz w życiu robić, na czym miałaby polegać ta praca marzeń, co chciałbyś w niej robić. A dopiero później dobierz kierunek. Zrób sobie testy predyspozycji, poczytaj, jak wygląda na co dzień wykonywanie poszczególnych zawodów. Możesz też przejrzeć programy studiów i opisy przedmiotów. Poza tym, co to dla Ciebie znaczy interesujący? Bo akurat praca zdalna nie musi być wcale bardziej interesująca niż ta w biurze, a nauczanie bywa akurat bardzo powtarzalne. 
    • Studia to tylko mała część kariery. Liczy się Wszystko to co robisz. Dlatego całe studia musisz próbować łapać pracę żeby po studiach mieć już doświadczenie. Warto rozważyć studia niestacjonarne. To jaki wybierzesz kierunek musi ściśle korelowac z tym co Cię interesuje ale niekoniecznie musi być zawsze związane z konkretna praca. Pracę będziesz wykonywać przez następne 45 lat więc branż może być kilka.
    • Cześć!  Nie mam pojęcia czy dobrze zrozumiałam zasady rekrutacji na Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach.  Czy do rekrutacji liczą się wyniki z dwóch podstawowych egzaminów, jednego podstawowego i rozszerzonego lub dwóch rozszerzonych? 
  • Najpopularniejsze tematy na forum

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.