Skocz do zawartości
1Bombelek1

Studia z rozliczeniem rocznym w Trójmieście

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

Czy wiecie może na jakiej uczelni i na jakim kierunku w Trójmieście jest rozliczenie roczne? Chodzi mi o to, że ewentualne skreślenie z listy studentów następuje nie od razu po pierwszym semestrze, a dopiero na koniec roku akademickiego. Często jeżdżę za granicę do pracy, a potrzebuję zdobyć wyższe wykształcenie i wiem, że będę często nieobecny na uczelni, więc taki system rozliczania odpowiadałby mi najbardziej.

Pozdrawiam serdecznie i proszę o odpowiedź ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

...

Nikt o to nie pyta przy rekrutacji. Rozliczenie roczne jest teraz na wielu uczelniach publicznych tym bardziej na studiach niestacjonarnych. Łatwiej będzie Ci jednak o dyplom  na prywatnej uczelni.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale co Ci da to, że będziesz miał rozliczenie roczne, skoro np. przez wyjazd nie mógłbyś podejść do zaliczania pierwszego semestru? 

Może jakimś rozwiązaniem byłyby studia w formie e-learning? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
16 godzin temu, Łukasz napisał:

...

Nikt o to nie pyta przy rekrutacji. Rozliczenie roczne jest teraz na wielu uczelniach publicznych tym bardziej na studiach niestacjonarnych. Łatwiej będzie Ci jednak o dyplom  na prywatnej uczelni.

Czy mógłbym uzyskać informację na których konkretnie uczelniach i kierunkach w Trójmieście obowiązuje taki system? Przejrzałem sporo ofert edukacyjnych i nigdzie nie znalazłem takiej opcji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bo nikt o tym nie informuje. Zadzwoń do działu rekrutacji PG, UG. W końcu uczelni w Gdańsku nie jest dużo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzwonienie na uczelniano-dziekanatowe numery telefonów to masakra. Albo nikt nie odbiera albo osoba nie jest na tyle kompetentna, żeby udzielić informacji, dlatego pytam tutaj.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No my też nie wiemy. Tym bardziej że może się to zmienić z roku na rok. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem, czy będą chcieli Ci udzielać takich informacji, bo pytanie przed rekrutacją o to, jakie jest rozliczenie może kojarzyć się z kimś, kto zapisuje się na studia tylko dla zniżek. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi