Skocz do zawartości
tomAndJerry

Wymagania na ETH Zurich - infromatyka, magisterskie

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Rozważam aplikowanie na studia do ETH Zurich na magisterkę z informatyki czy robotyki. Czy ktoś miał styczność z tą uczelnią i jest w stanie wypowiedzieć się co do wymagań przy rekrutacji? 

Wiem jakie papiery i testy językowe wymaga uczelnia, niestety nie mam pojęcia, na jakim poziomie są kandydaci oraz co jest bardziej istotne w profilu kandydata.

Jestem wdzięczny za wszelkie odpowiedzi!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez baobab
      Jestem na studiach stacjonarnych 1. stopnia na informatyce, na studiach, na które może zostać przyjęty każdy. Uczyłem się w bardzo dobrej szkole w regionie, moje wyniki nie były złe, tylko z najbardziej punktowanego przedmiotu otrzymałem najmniej punktów. Los chciał, abym nie dostał się do wymarzonego miasta, tylko został w swoim mieście. 
      Ale do meritum. Jak przebiega kolokwium w Waszych szkołach? Nauczyciel tydzień wcześniej wysyła sprawdzian uczniom, tylko ze zmienionymi danymi. Mam opory do sprawdzania tego typu listów, bo jest to dla mnie poniżenie. W większości przedmiotów każdy może korzystać z zeszytu. Wykładowca siedzi przy biurku i ostrzega przed ściąganiem od kogoś. Jednakże chyba celowo tak robi, ponieważ wie, że większość studentów w tej szkole nie jest mądrych. 
      Jaka jest sytuacja na wykładach? W sali wykładowej mojej uczelni mieszczącej około 80 osób jest zajęta około połowa miejsc . Większość osób siedzi na tyle i nie raczy wyjąć zeszytu, jedynie patrzą na telefony, głównie konwersując na Facebooku. Na taki widok nie trzeba czekać, wystarczy odwrócić głowę. Aktywnych jest jedynie kilka osób.
      Z racji tego, że na wykładach nie uważają to muszę słuchać jeszcze raz wykładowych treści na ćwiczeniach.
      Dodam, że okienka spędzam, głównie ucząc się w zacisznym miejscu, o które nie było łatwo. Lubię się uczyć, wypożyczyłem kilka książek do przedmiotów. Zastanawiam się, czy wiedza podawana mi w tej szkole, samodzielne zdobywanie wiedzy w miarę możliwości oraz mobilizacja będą wystarczające, aby nie pozostać w tym mieście na 2. stopień.
      Swoją drogą, czy na 1. roku powinny pojawić się fukcje arc, sinh i inne tego typu? 
      Jak jest/było na Waszych studiach?
    • Przez MRG
      Jestem w 4 klasie technikum i stoję przed wyborem przedmiotów rozszerzonych na maturze. Myślę nad pójściem na mechanikę i budowę maszyn na politechnice Warszawskiej. Przejrzałem współczynniki wagowe itd. ale nadal mnie nurtuje kilka zagadnień i najlepiej aby odpowiedział mi na nie ktoś kto zna to z praktyki. Jak na razie myślałem nad wzięciem matematyka i fizyki. Mam parę pytań:
      Który wynik będzie brany pod uwagę z matematyki?
      Czy jeżeli wezmę na rozszerzeniu poza matmą i fizyką również np informatyke to czy wynik z niej będzie miał jakieś znaczenie o czy jest możliwość że na przykład w postępowaniu będą brane pod uwagę wyniki że wszystkich wcześniej wskazanych przedmiotów?
    • Przez Goon
      Witam
      Mam problem odnośnie tego iż mam do zaliczenia saminarium dyplomowe przed ostatnim semestrem.
      Temat pracy brzmi " Projekt sieci lokalnej w średniej wielkości instytucji "
      Projekt sieci zrobiłem. Ma 18 stron.
      Wysłałem to mojemu opiekunowi a ten mi pisze abym wysłał mu "... konspekt albo draft, z ktorego jednoznacznie wynika, na czym polega inzynierski - oryginalny element pracy "

Nie mam pojęcia o co mu chodzi. Możliwe dlatego że nie chodziłem na zajęcia z seminarium ale w sumie kto na nie chodzi przy kierunku zaocznym.
      Opiekun nie ma czasu mi odpisać a ja sam pracuje i bardzo cięzko wygospodarować mi swój własny.
      Najlepsze jest to iż mojemu kumplowi zaliczył na ocene pozytywną a ten wysłął mu tak samo jak ja tylko projekt swojej sieci gdyż mamy podobny temat pracy. <przypadek>

Pomoże ktoś jak się za to zabrać?
      Chodzi mi tylko o ocene pozytywną aby zaliczyć same seminarium do 30 września.
    • Przez klima7
      Witam, muszę wybrać drogę studiów. Najważniejsze żebym wylądował ostatecznie na Informatyce na Politechnice Warszawskiej, gdzie się nie dostałem z powodu braku dosłownie kilku punktów. Jedyną możliwością jest przeniesienie z Łodzi...
      Mam do wyboru Informatykę na PŁ i Informatykę na UŁ. Po przejrzeniu programów studiów i przedmiotów na pierwszym roku wydaje się, że łatwiej będzie przenieść się z UŁ

Moje pytania:
      - Czy nie ma większych problemów z przenoszeniem typu Uniwersytet->Politechnika w porównaniu z  Politechnika->Politechnika?
      - Może ktoś się podobnie przenosił i może powiedzieć czy trudno to zrobić
    • Przez klima7
      Witam, chciałem się dostać na Informatykę Politechniki Warszawskiej (Wydział Elektryczny), niestety się nie udało, mało brakło.
      Dostałem się za to na Automatykę i Robotykę (Wydział Mechatroniki) 
      Zastanawiam się więc bardzo mocno, czy będzie możliwe przeniesienie pomiędzy tymi kierunkami. Z AIR na Informatyke. Co sądzicie? Myślicie, że można w tej kwestii dzwonić na uczelnie, ktoś coś odpowie?
      W załączniku dodaje przedmioty na pierwszym roku dla porównania, jest dużo różnić moim zdaniem

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• Wykonywana praca nie zależy tylko od ukończonych studiów. Potencjalne możliwości to jedno, a rzeczywistość to drugie. Czasem trzeba brać to, co akurat jest w danej chwili. Oprócz zainteresowań warto też uwzględnić sytuację w poszczególnych branżach. Nie zaszkodzi przejrzeć portale z ogłoszeniami pracy i różne fachowe fora/grupy dyskusyjne.  Firma to wyjście dobre dla osób z dużym doświadczeniem i zapleczem finansowym. Pomijając bariery wejścia na rynek, po studiach nie ma się kompetencji pozwalających na samodzielną działalność. Oczywiście nie mówię o DG będącej zamiennikiem umowy o pracę czy wykonującej obowiązki technika. 
    • Po pierwsze zastanów się, co chcesz w życiu robić, na czym miałaby polegać ta praca marzeń, co chciałbyś w niej robić. A dopiero później dobierz kierunek. Zrób sobie testy predyspozycji, poczytaj, jak wygląda na co dzień wykonywanie poszczególnych zawodów. Możesz też przejrzeć programy studiów i opisy przedmiotów. Poza tym, co to dla Ciebie znaczy interesujący? Bo akurat praca zdalna nie musi być wcale bardziej interesująca niż ta w biurze, a nauczanie bywa akurat bardzo powtarzalne. 
    • Studia to tylko mała część kariery. Liczy się Wszystko to co robisz. Dlatego całe studia musisz próbować łapać pracę żeby po studiach mieć już doświadczenie. Warto rozważyć studia niestacjonarne. To jaki wybierzesz kierunek musi ściśle korelowac z tym co Cię interesuje ale niekoniecznie musi być zawsze związane z konkretna praca. Pracę będziesz wykonywać przez następne 45 lat więc branż może być kilka.
    • Cześć!  Nie mam pojęcia czy dobrze zrozumiałam zasady rekrutacji na Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach.  Czy do rekrutacji liczą się wyniki z dwóch podstawowych egzaminów, jednego podstawowego i rozszerzonego lub dwóch rozszerzonych? 
  • Najpopularniejsze tematy na forum

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.