Skocz do zawartości
Joanna

Jubileusz 65-lecia UMB i centralna Inauguracja Roku Akademickiego - 09.10.2015 r.

Rekomendowane odpowiedzi

Uniwersytet Medyczny w Białymstoku obchodzi swoje 65 lecie. Uroczystości związane z tą rocznicą, a także Centralna Inauguracja Roku Akademickiego 2015/2016 odbędą się 9 października 2015 roku, o godzinie 10:00 w Operze i Filharmonii Podlaskiej przy ul. Odeskiej.

W ramach uroczystości nastąpi między innymi wręczenie nagród i odznaczeń, występ Aleksandra Teligi, immatrykulacja studentów z krajowych uczelni medycznych oraz wykład inauguracyjny Pana profesora Jacka Jassema pt. "Pułapki medycyny opartej na dowodach naukowych".

Władze uczelni serdecznie zapraszają na to wydarzenie.

Plan uroczystości:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez olixooon
      Czy ktoś tutaj studiował Terapie Zajęciową na Uniwersytecie Medycznym ? Czy po psychologii jest szansa dostania się na studia 2 stopnia?
    • Przez szczurek017
      Witam,
      Matura nie poszła mi najlepiej,ale to ze względu,że przez cały okres szkoły średniej byłem przekonany,że na studia nie chcę iść.
      Moje wyniki:
      j.polski podstawa -66%
      matematyka podstawa-78%
      j.angielski podstawa-60%
      Czy z  tymi wynikami jestem w stanie się dostać na politechnikę białostocką kierunek elektronika i telekomunikacja?bądż na uniwersytet białostocki-informatyka?
      W grę wchodzi również Gdańsk ale z tymi wynikami to nie wiem czy jest wogóle sens próbować na kierunki ścisle(informatyka,elektronika,matematyka i analiza danych,telekomunikacja)
    • Przez OswaldKowalski
      Witam mam dość dużo pytań skierowanych do osób studiujących medycynę w Niemczech.
      1. Jakie są warunki rekrutacji:
       -Jaki poziom języka trzeba mieć (obecnie jestem na B2 ale do matury 3 lata także mam dużo czasu)?
      -Czy oceny ze świadectwa mają jakieś znaczenie?
      2. Zakwaterowanie:
       - Ile kosztuje utrzymanie się: wynajem pokoju/mieszkania +koszt opłat i jedzenia?
      - Czy istnieją jakieś stypendia dla studentów zza granicy?
      - Czy są jakieś opłaty na uczelni?
      3. Obłożenie uczelni:
      - Czy trudniej dostać się na medycynę w Niemczech czy w Polsce?
      - Które uczelnie mają najwięcej chętnych?
      4. Gdzie studiujecie i jakie są wasze odczucia?
      Proszę żeby odpowiedzi udzielały osoby, które studiują lub studiowały.
      Dziękuje

• Przez julesie
      Czesc wszyscy,
      mam pytanie do was. Od urodzenia mieszkam w Niemczech, tutaj chodzilam do szkoly i tez ja skonczylam niemiecka matura (="Abitur"). Moja matka jest Polka, moj ojciec jest Niemcem. Cale zycie w kazde ferie praktycznie jezdzilismy do Polski, po maturze spedzilam rok w Warszawie i pracowalam tam jako nauczycielka Niemieckiego i Angielskiego. Moje marzenie to studia medycyny (kierunek lekarski). W zwiazku z astronomicznymi wymaganiami co do studiow medycznych w Niemczech (wymagana przecietna to 1,0 - 1,1) i mimo temu ze dobrze zdalam mature, mialabym tylko szanse czekania 7 lat, aby dostac sie przez tak zwany czas oczekiwalny. To jednak dla mnie nie wchodzi w gre. Bardzo mi sie podobalo zycie w Polsce, moge sobie wyobrazic tu mieszkac w przyszlosci. Zastanawiam sie wiec nad kierunku lekarskim w Polsce. Problem w tym, ze przez skomplikowany system licealny w Niemczech, mialam limitowane mozliwosci co do wyboru przedmiotow do matury. Zdalam ja z m. in. z chemii na rozszerzonym poziome i z matematyki na poziomie podstawowym. Studia na kierunku biologia i fizyki zas przez ostatnie 2 lata szkoly wcale nie mialam (musze tu dodac, ze w Niemczech jedyne co sie liczy to jest przecietna ocena z matury, a nie to z jakich przedmiotow sie ja zdawalo. Dlatego najlepsze co mozna zrobic to jest wybranie przedmiotow z ktorych jest sie naprawde dobrym. A Studia na kierunku biologia nie moglam na moim profilu wybrac ze wzgledu na to ze kurs odbywal sie w tych samych godzinach jak Studia na kierunku chemia).
      A wiec moje pytanie: czy wiecie, czy jest mozliwosc zeby dostac sie na studia medycyny w Polsce bez Studia na kierunku biologia na maturze? Z tego co czytalam dotad na stronach uniwersytetow to bez Studia na kierunku biologia praktycznie nie mam szans...
      Dziekuje z gory
      Julia
    • Przez Joanna
      Matura zbliża się wielkimi krokami (nie martwcie się będzie dobrze!) ale wielkimi krokami zbliża się też czas podjęcia decyzji gdzie? i co? studiować. Uczelnie organizują Dni Otwarte, aby pokazać się od tzw. "kuchni", szczególnie warto odwiedzić Kortowo, czyli kampus akademicki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, jestem pewne że zakochacie się w nim zaraz po zrobieniu kilku kroków w kampusie:)
      W najbliższym czasie zaprasza do siebie Wydział Nauk o Środowisku UWM, Dni Otwarte planowane są tu na 23 marca: http://olsztyn.taxi2140150.ru/akademicki-olsztyn/7650-dni-otwarte-na-wydziale-nauk-o-srodowiska-uwm
      Miłego zwiedzania!

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• Cześć Jestem studentem pierwszego roku filologii polskiej na UMCS.  Studia idą mi całkiem dobrze, dlatego myślę nad podjęciem drugiego kierunku w przyszłym roku. Ma to być historia. Po pierwsze dlatego, że jest  to moja pasja, po drugie, zawsze to większe możliwości na rynku pracy ( zdobycie uprawnień pedagogicznych do nauczania historii i WOSu oraz szansa na pracę jako na przykład archiwista to chyba całkiem niezłe perspektywy ) Martwię się jednak, czy uda mi się to połączyć. Trzeba przyznać, że to dość rozległe kierunki. Jest to waszym zdaniem wykonalne? Może jest tu ktoś kto podjął się czegoś takiego i mógłby coś poradzić, w kwestii ogólnego 'ogarnięcia" takiego ruchu, by nie doznać potem studenckiego szoku Korzystając z okazji mam też drugie pytanie. Może trochę głupie, ale jednak Co należy rozumieć pod pojęciem studia równoległe? To po prostu drugi kierunek rozumiany klasycznie ( z różnicą w nazwie ), czy coś innego ( czytałem gdzieś, że podstawą przyjęcia na studia równoległe jest średnia z pierwszego kierunku i egzamin wstępny, a nie wyniki maturalne ) Jeśli jest to coś innego niż po prostu drugi kierunek, to na czym polega różnica ? Pozdrawiam
    • Skoro przeczytaleś to nie rozumiem skąd większość pytań skoro odpowiedzi są w innych wątkach.  Pytanie o to czy było komuś łatwiej to rozumiem. Odnośnie kosztów życia i porównania życia studenckiego jest bardzo dużo na forum. Nic się w tej kwestii nie zmieniło. 
    • Oczywiście, że to czytałem... Lecz kieruję tutaj pytania do osób który miały takie same bądź podobne sytuacje.  Nie wyszukałem w przedstawionym przez Ciebie temacie, czy jest ktoś tam po technikum. Czy było im łatwiej?(tak wiem, pytanie retoryczne, ale z czystej ciekawości jak bardzo)  
    • Uzyłeś wyszukiwarki? Od czego ona jest? tematów pełno, dla przykładu: https://taxi2140150.ru/topic/68-zaoczne-czy-dzienne/?tab=comments#comment-324   Wszystko omówione. Temat do zamknięcia.
  • Najpopularniejsze tematy na forum

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.