Skocz do zawartości
kubajed

Gdzie wybrać się na studia?

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

jestem aktualnie uczniem 4 klasy technikum na kierunku mechatronika. Myślę nad wyborem dalszej ścieżki. To co chciałbym studiować musi zawierać mechanikę, elektronikę, fizykę i budowę maszyn. Można powiedzieć, że praktyczne wykorzystanie fizyki w budowie urządzeń. Coś takiego. Zastanawiam się na engineering na Cambridge (lub ogólnie Anglia i zagranica), lecz nie wiem czy nie lepiej byłoby starać się o kształcenie indywidualne na Politechnice Warszawskiej. Jak myślicie, przy takich wymaganiach praktycznych lepiej wyjechać czy zostać w Polsce? Powiedzmy, że zaplecze osiągnięć i ocen (co przełoży się na maturę mam nadzieję) posiadam takie, które umożliwi dostanie się zarówno na Oxbridge jak i UW.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Idź na studia za granicą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy możesz jakoś uzasadnić? I gdzie za granicą, jaki kraj? Czy to moje Cambridge pasuje?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Całe forum jest uzasadnieniem. Polskie studia w rankingach międzynarodowych wypadają bardzo słabo. Nie są brane poważnie pod uwagę. Jeśli chcesz robić karierę międzynarodową to nie idź na polskie studia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wybieraj już pod siebie. Co Ci bardziej pasuje. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A gdybyś miał powiedzieć od czego zacząć i które uczelnie mogłyby mnie zainteresować? Przepraszam za roszczeniowość ale nie wiem od czego zacząć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przejrzyj sobie rankingi, lokalizacje, logistyke. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi