Skocz do zawartości
Gosia77

Powrót do Polski na studia

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, obecnie mieszkam w Anglii, ale chciałabym studiować w Polsce (lekarski, ewentualnie dietetyka) .

Planuję wrócić za 3 lata, po A-level (matura), z tym że jej wyniki dostaje się dopiero w połowie sierpnia, czyli chyba jednak za późno, żeby aplikować na studia w Polsce, więc musiałabym iść na tzw gap year, chyba że jest jakieś inne wyjście??

Może lepiej wrócić wcześniej, np do 3 liceum, żeby spokojnie, normalnie aplikować jak wszyscy?

Co o tym sądzicie? Jest tutaj może ktoś kto jest/był w podobnej sytuacji?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spokojnie możesz wybrać studia na kierunku dietetyka na uczelni prywatnej, wówczas ten późni czas rekrutacji nie ma takiego znaczenia. Gap year też nie jest zły, jeśli poświęcisz go na pracę

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sprawdź sobie, jak są przeliczane punkty z A-level na kierunek lekarski. Tam są wysokie progi i może się okazać, że z maturą zagraniczną będzie Ci się łatwiej dostać niż z polską. Na UW na niektóre bardziej oblegane kierunki ludzie czasem zdawali maturę międzynarodową, bo był korzystniejszy przelicznik punktów. Na medycznych może być podobnie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Matura zagraniczna ma inny przelicznik, dlatego musisz sprawdzić w jakiej sytuacji Ty będziesz. Jeżeli postanowisz skorzysta z gap year to pamiętaj o tym, aby znaleść zajęcie, które  Cię rozwinie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez baobab
      Szukałem już zastosowania punktów ECTS, ale jedyne sensowne przeze mnie znalezione to zaliczenie przedmiotów. Jestem dopiero na 1 roku informatyki, ale sądziłem, że łączna liczba punktów ECTS jest zależna od iloczynów ocen i ich wag. Tymczasem mam maksymalną sumę punktów, co nie oznacza najwyższych z możliwych ocen.  Jak rekrutowani są w takim razie studenci na studia 2. stopnia? Przez egzamin, rozmowę? Jak w przypadku informatyki w szkole bardziej prestiżowej niż ta, do której uczęszczam? Czemu w takim razie służą oceny? 
    • Przez Jaszczurka43
      Hej.
      Składam papiery na matematykę w rekrutacji zimowej i mam nadzieję, że się na nią dostanę. Wpadłam ostatnio na pewien pomysł, ale chciałabym żeby ktoś mi doradził czy to ma sens. Mianowicie chciałabym w rekrutacji letniej pójść również na inżynierię chemiczną, albo biomedyczną na innej uczelni.
      Czy ktoś może dobierał w taki sposób dwa kierunki studiów i czy widział zastosowanie dwóch takich kierunków w praktyce?
    • Przez Renifer
      Chciałabym się Was zapytać o przeliczanie punktów na studia. Zamierzam złożyć dokumenty na lingwistykę stosowaną lub filologię. Mam w planach zdawać rozszerzony język polski, język angielski i język hiszpański. Chciałabym się dowiedzieć czy punkty z matury z angielskiego i z hiszpańskiego będą sumowane, czy zostanie brana pod uwagę matura, z której uzyskałam większą ilość punktów? Proszę o odpowiedź, zostało już mało czasu żeby wysłać ostateczne deklaracje. 
    • Przez Kamila Waktor
      Hej. Proszę o wypowiedzenie się studentów pielęgniarstwa na temat ilości zajęć na roku. Wybieram się od październik na ten kierunek i słyszałam, że podobno zajęcia codziennie od 8-20 :(. 
      Czy rzeczywiście tak jest? Jak pogodzić pracę zarobkową że studiami? 
      Wiadomo, trzeba się utrzymać podczas studiów jakoś. Sama wychowuje 3 letniego syna i jestem przerażona informacjami, że moge spędzać cały dzień na uczelni. Może jest tu jakaś samotna mama, która godzi te studia z pracą i opieką nad dzieckiem? Jak to jest z tym czasem na prace? 
    • Przez aniaxxx
      Hej! W tym roku zdaję maturę. Uczę się w liceum, rozszerzam polski oraz angielski. Chcę iść w kierunku studiów humanistycznych, konkretniej rozważam filologię czeską lub komunikację wizerunkową. Czy jest tu ktoś, kto mógłby powiedzieć mi coś więcej o tych kierunkach? 

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.