Skocz do zawartości
Damianeq

Finanse i rachunkowość - gdzie lepiej zacząć studiować ten kierunek?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Tak jak wynika z tytułu zastanawiam się nad wyborem uczelni, na której mógłbym studiować fir. Chodzi mi o wybór pomiędzy UMCS w Lublinie, a Uniwersytetem Rzeszowskim. Plan jest taki, aby uzyskać przynajmniej tytuł licencjata na jednej z uczelni i ew. później skończyć magisterke w innym, większym mieście typu Kraków czy Warszawa. Mam też problem natury takiej, że Rzeszów bardziej mi się podoba, no ale lepsze opinie słyszałem właśnie o umcs. Która z w/w uczelni jest lepszym wyborem jeżeli chodzi właśnie o fir? Jeżeli podobny temat już był, z góry przepraszam i proszę o link.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja bym postawił na UMCS

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
44 minuty temu, Łukasz napisał:

Ja bym postawił na UMCS

Dzięki za szybką odpowiedź. Czy mógłbyś jeszcze podać jakieś argumenty dlaczego twoim zdaniem lepiej jest wybrać umcs? Dlatego że są lepsze opinie co do tej uczelni czy może coś jeszcze?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jasne lubię Lublin bardziej niż Rzeszów do tego znam obie uczelnie i bardziej podobało mi się w UMCS.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dopnę się do tematu, dostałem się na FiR zarówno na Politechnikę Rzeszowską jak i na Uniwersytet Rzeszowski i mam dylemat co wybrać, mimo lepszych opinii nt. politechniki nie jestem przekonany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja bym wybrał politechnike ale to też moja prywatne zdanie na temat uczelni.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na politechnice finanse sa od lat, a na uniwerku to chyba pierwszy rok, wiec nie wiadomo. Dlatego tez wybralbym politechnike.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez matejbztek
      Cześć.
      Zastanawiam się nad wyborem studiów na ALK. Czy ktoś podpowie jak wygląda sprawa z matematyką na FiR? Cisną mocno, czy idzie ogarnąć? Nie spodziewam się, że to łatwizna, ale zastanawiam się czy dam radę.
      Pozostaje również wybór - czy lepiej ekonomia czy FiR? Przedmioty są podobne, dlatego ciężko mi wybrać. Pozdrawiam
    • Przez smbh
      Witam wszystkich serdecznie, 

Czy mógłby ktoś podzielić się opinią na temat samej Sopockiej Szkoły Wyższej jak i kierunku Finanse i Rachunkowość ACCA II stopień niestacjonarne bądź podyplomowe, jeśli ktoś miał z nimi styczność. Na papierze studia wyglądają super:
      - angielski jako język wykładowy i ten w którym zdaje się egzaminy, 
      - akredytacja ACCA - zwolnienie z 9 egzaminów.
      https://www.ssw-sopot.pl/rachunkowosc-i-finanse-acca-2st/

Martwi mnie jednak mała ilość opinii na temat tej uczelni i kierunku.

Zwolnienie z 9 egzaminów uzyskuje się też na II stopniu Ekonomii na Uniwersytecie Gdańskim, jednak zajęcia jak i egzaminy są po polsku. Może to być problematyczne po ich ukończeniu, gdyż pozostałe kilka egzaminów trzeba zdać i tak po angielsku. Studia jednak też są akredytowane, a uczelnia jako uczelnia państwowa (przynajmniej na pozór) budzi większe zaufanie. Czy słusznie?

http://ekonom.ug.edu.pl/web/ACCA/index.html?lang=pl&ao=studia_na_specjalnosci_finanse_w_przedsiebiorstwach_akredytowanej_przez_acca

Będę wdzięczny za każdy komentarz.

• Przez madziaa8
      Cześć, 
      stoję właśnie przed jednym z ważniejszych wyborów, chodzi o kierunek studiów. Biorę pod uwagę prawo oraz finanse i rachunkowość. Oba kierunki w jakimś stopniu mnie interesują. Chcę wybrać tak, aby w przyszłości nie mieć problemu ze znalezieniem porządnej pracy. Co możecie mi doradzić? 
    • Przez anton cykatov
      Finanse i Rachunkowość na SGGW czy UE WROC?

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.