Skocz do zawartości
haas888

Wyższa Szkoła Bankowa czy Uniwersytet Gdański

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Szybkie pytanie, najlepiej do aktualnie studiujących albo absolwentów.

Którą placówkę polecacie i dlaczego?

Zastanawiam się nad Finansami i Rachunkowością w Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku oraz Międzynarodowymi Stosunkami Gospodarczymi w Uniwersytecie Gdańskim.

Oczywiście zamierzam studiować stacjonarnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wybrałbym FiR. Bez względu na uczelnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
14 godzin temu, Łukasz napisał:

Wybrałbym FiR. Bez względu na uczelnie.

Przyznam, że MSG dużo ciekawiej prezentuje się na papierze, jednak czysto pragmatycznie skłaniam się bardziej ku FiR.

Zależy mi jednak na opiniach o obu uczelniach, słyszałem, że WSB jest bardziej nakierowana na praktykę i staże w dużych firmach, na czym mi mocno zależy.

Jednakże UG to UG, jedna z lepszych szkół w kraju, obawiam się jednak, że wyniosę tam tylko i wyłącznie wiedzę teoretyczną, a potem zostanę sam ze sobą i bez dobrze rozbudowanego zaplecza karierowego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez matejbztek
      Cześć.
      Zastanawiam się nad wyborem studiów na ALK. Czy ktoś podpowie jak wygląda sprawa z matematyką na FiR? Cisną mocno, czy idzie ogarnąć? Nie spodziewam się, że to łatwizna, ale zastanawiam się czy dam radę.
      Pozostaje również wybór - czy lepiej ekonomia czy FiR? Przedmioty są podobne, dlatego ciężko mi wybrać. Pozdrawiam
    • Przez smbh
      Witam wszystkich serdecznie, 

Czy mógłby ktoś podzielić się opinią na temat samej Sopockiej Szkoły Wyższej jak i kierunku Finanse i Rachunkowość ACCA II stopień niestacjonarne bądź podyplomowe, jeśli ktoś miał z nimi styczność. Na papierze studia wyglądają super:
      - angielski jako język wykładowy i ten w którym zdaje się egzaminy, 
      - akredytacja ACCA - zwolnienie z 9 egzaminów.
      https://www.ssw-sopot.pl/rachunkowosc-i-finanse-acca-2st/

Martwi mnie jednak mała ilość opinii na temat tej uczelni i kierunku.

Zwolnienie z 9 egzaminów uzyskuje się też na II stopniu Ekonomii na Uniwersytecie Gdańskim, jednak zajęcia jak i egzaminy są po polsku. Może to być problematyczne po ich ukończeniu, gdyż pozostałe kilka egzaminów trzeba zdać i tak po angielsku. Studia jednak też są akredytowane, a uczelnia jako uczelnia państwowa (przynajmniej na pozór) budzi większe zaufanie. Czy słusznie?

http://ekonom.ug.edu.pl/web/ACCA/index.html?lang=pl&ao=studia_na_specjalnosci_finanse_w_przedsiebiorstwach_akredytowanej_przez_acca

Będę wdzięczny za każdy komentarz.

• Przez Nero
      Witam.
      Czeka mnie niedługo ciężki wybór który kierunek ostatecznie wybrać mechatronikę czy elektronikę. Chciałbym nakierować swoją przeszłość na protetykę lub coś związanego z aparaturą medyczną i w tym momencie pojawia się dylemat. Oba kierunki gwarantują mi specjalizację która mi to umożliwi lecz nie jestem pewien który gwarantuje mi pewne oraz prostsze spełnienie marzeń. Chciałbym podkreślić iż z fizyką i matematyką nie miałem większych problemów w lic oraz jestem bardzo kreatywną i pracowitą osobą. Prosiłbym o udzielanie szybkich oraz sprecyzowanych opinii ponieważ niewiele pozostało mi czasu. Każda nawet niewielka opinia o choćby jednym z wymienianych kierunków wiele dla mnie znaczy. Prosiłbym również  nie przytaczanie tutaj kierunku jakim jest inżynieria biomedyczna.
    • Przez lusia77
      Witam wszystkich,
      Nie mogę zdecydować się, który kierunek studiów wybrać - analiza danych na UŁ czy matematyka stosowana na PŁ. Wiem, że sporo osób ma również ten sam problem co ja. Czy moglibyście się podzielić ze mną opiniami na temat tych kierunków oraz perspektywami pracy? Który kierunek lepszy?
      Pozdrawiam
    • Przez Ind
      Nurtuje mnie jedna rzecz i nie mam pojęcia czy jest czymś prostym i oczywistym a może jednak skomplikowanym. Chciałem dostać się na dwa kierunki na UW, archeologie i historię, na archeologie się dostałem natomiast na historię jestem 28 w rezerwie. Papiery na archeologie mogę złożyć do 18 natomiast po 18 dowiem się czy dostałem się na historię. Więc moje pytanie brzmi, czy jeśli złożę dokumenty na archeologie to w jakiś sposób uniemożliwi mi odejście z nich na studia historycznie w tym roku? 
      Dziękuję za pomoc 

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• Cześć. Jestem na I roku studiów magisterskich filologii romańskiej. Jeśli chodzi o jakikolwiek progres językowy, czuję, że stoję w miejscu a wręcz się cofam. Postanowiłam napisać ten temat, ponieważ nie wiem co mam robić :(  Postanowiłam znależć pracę z językiem francuskim, ale nie pomaga mi ona w rozwoju.  Czy ktoś z Was jest w stanie mi doradzić co mogę zrobić, aby opanować ten język? Wiem, że nie podejmując działań teraz, za 2 lata będę nadal na tym samym poziomie. Dodam, że jestem z Krakowa. Może jakieś stowarzyszenia, organizacje, miejsca pracy godne polecenia?   Proszę  pomoc  
    • Możesz przenieść się na inną uczelnie lub wybrać kierunek pokrewny na swojej uczelni. Zostaną wyznaczone różnice programowe które będziesz musiał nadrobić.
    • Mieszkanie 3 pokoje z osobna ubikacja. blisko ronda czyzynskiego.4pietra.obrzeza osiedla ostatni blok z widokiem na zieleń i awf.spokojna okolica. Bardzo blisko do tramwaju-2min.Do awf 5 min pieszo ,do politechniki 5 min. w okolicy: biedronka,lidl,Carrefur,leroy merlin,aldi -wszędzie można pieszo . Super dojazd do centrum Krakowa (kilka przystanków)lub nowej huty i w druga stronę w kierunku M1. W każdym pokoju: Szafa ,komoda,podwójne lozko(wersalka),stolik luv biurko. 1xpokoj bardzo duży może być dla 2osob (900zl osoba lub 1200 2ie osoby ) 2pokoje mniejsze ,bardzo przytulne 750 zł lub 1000zl za dwie osoby ,pare. Kuchnia : Wyposażona W podstawowe sprzęty AGD w tym talerze ,garnki, Stuczce,etc. Lazienka :wanna z możliwością prysznica ,umywalka z szafka i pralka,szafka. Przedpokój: Szafka na buty oraz wieszak Balkon:szafka Osiedle 2pulku lotniczego 47 31-870 Proszę dzwonić lub SMS 570-772-738 .Do ceny najmu należy doliczyc media (gaz,prąd,woda -według zużycia dzielony na ilość osób) Pozdrawiam serdecznie
    • Hej, jestem na pierwszym roku studiów stacjonarnych. Chciałabym od przyszłego roku akademickiego studiować zaocznie. Problem jest w tym, że kierunek na którym obecnie jestem nie jest prowadzony w trybie zaocznym. Jest możliwość zmiany kierunku i trybu czy będę mieć stracony rok?
  • Najpopularniejsze tematy na forum

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.