Skocz do zawartości
  • Podobna zawartość

• Przez JVC 231
      Czy inżynieria mechaniczna ma rację bytu w "inteligentnych fabrykach" które są charakterystyczne dla czwartej rewolucji przemysłowej ? 
    • Przez Kraks01
      Witam.
      Jestem w drugiej klasie liceum i za około pół roku będę musiał zadecydować z czego będę chciał pisać mature. Moim marzeniem jest dostanie się na prawo. Jednymi z upatrzonych uniwersytetów są UW , UJ , UWr. Oczywiście są one opcją gdybym dobrze napisał mature. I mam pytanie. W liceum rozszerzem matematyke , geografie oraz angielski. Zastanawiam się nad zdawaniem (poza rozszerzeniami oczywiście) wosu. Czy się opłaca? Troche już się z niego sam ucze w domu a też matura z tego przedmiotu nie wydaje mi się trudna. Czy z takimi rozszerzeniami na maturze mam szanse dostać się na wyżej wymienione uniwersytety? Zdaje sobie sprawę że bardzo często na uczelnie potrzebny jest rozszerzony polski którego jestem pewien że nie będę zdawał. A może jesteście w stanie zaproponować mi jeszcze inne w których kadra jest przyjemna oraz da się żyć poza nauką?
    • Przez baobab
      Jestem na studiach stacjonarnych 1. stopnia na informatyce, na studiach, na które może zostać przyjęty każdy. Uczyłem się w bardzo dobrej szkole w regionie, moje wyniki nie były złe, tylko z najbardziej punktowanego przedmiotu otrzymałem najmniej punktów. Los chciał, abym nie dostał się do wymarzonego miasta, tylko został w swoim mieście. 
      Ale do meritum. Jak przebiega kolokwium w Waszych szkołach? Nauczyciel tydzień wcześniej wysyła sprawdzian uczniom, tylko ze zmienionymi danymi. Mam opory do sprawdzania tego typu listów, bo jest to dla mnie poniżenie. W większości przedmiotów każdy może korzystać z zeszytu. Wykładowca siedzi przy biurku i ostrzega przed ściąganiem od kogoś. Jednakże chyba celowo tak robi, ponieważ wie, że większość studentów w tej szkole nie jest mądrych. 
      Jaka jest sytuacja na wykładach? W sali wykładowej mojej uczelni mieszczącej około 80 osób jest zajęta około połowa miejsc . Większość osób siedzi na tyle i nie raczy wyjąć zeszytu, jedynie patrzą na telefony, głównie konwersując na Facebooku. Na taki widok nie trzeba czekać, wystarczy odwrócić głowę. Aktywnych jest jedynie kilka osób.
      Z racji tego, że na wykładach nie uważają to muszę słuchać jeszcze raz wykładowych treści na ćwiczeniach.
      Dodam, że okienka spędzam, głównie ucząc się w zacisznym miejscu, o które nie było łatwo. Lubię się uczyć, wypożyczyłem kilka książek do przedmiotów. Zastanawiam się, czy wiedza podawana mi w tej szkole, samodzielne zdobywanie wiedzy w miarę możliwości oraz mobilizacja będą wystarczające, aby nie pozostać w tym mieście na 2. stopień.
      Swoją drogą, czy na 1. roku powinny pojawić się fukcje arc, sinh i inne tego typu? 
      Jak jest/było na Waszych studiach?
    • Przez Pavkot
      Mieszkanie 3 pokoje z osobna ubikacja. blisko ronda czyzynskiego.4pietra.obrzeza osiedla ostatni blok z widokiem na zieleń i awf.spokojna okolica. Bardzo blisko do tramwaju-2min.Do awf 5 min pieszo ,do politechniki 5 min. w okolicy: biedronka,lidl,Carrefur,leroy merlin,aldi -wszędzie można pieszo . Super dojazd do centrum Krakowa (kilka przystanków)lub nowej huty i w druga stronę w kierunku M1. W każdym pokoju: Szafa ,komoda,podwójne lozko(wersalka),stolik luv biurko. 1xpokoj bardzo duży może być dla 2osob (900zl osoba lub 1200 2ie osoby ) 2pokoje mniejsze ,bardzo przytulne 750 zł lub 1000zl za dwie osoby ,pare. Kuchnia : Wyposażona W podstawowe sprzęty AGD w tym talerze ,garnki, Stuczce,etc. Lazienka :wanna z możliwością prysznica ,umywalka z szafka i pralka,szafka. Przedpokój: Szafka na buty oraz wieszak Balkon:szafka Osiedle 2pulku lotniczego 47 31-870 Proszę dzwonić lub SMS 570-772-738 .Do ceny najmu należy doliczyc media (gaz,prąd,woda -według zużycia dzielony na ilość osób)
      Pozdrawiam serdecznie
    • Przez MRG
      Jestem w 4 klasie technikum i stoję przed wyborem przedmiotów rozszerzonych na maturze. Myślę nad pójściem na mechanikę i budowę maszyn na politechnice Warszawskiej. Przejrzałem współczynniki wagowe itd. ale nadal mnie nurtuje kilka zagadnień i najlepiej aby odpowiedział mi na nie ktoś kto zna to z praktyki. Jak na razie myślałem nad wzięciem matematyka i fizyki. Mam parę pytań:
      Który wynik będzie brany pod uwagę z matematyki?
      Czy jeżeli wezmę na rozszerzeniu poza matmą i fizyką również np informatyke to czy wynik z niej będzie miał jakieś znaczenie o czy jest możliwość że na przykład w postępowaniu będą brane pod uwagę wyniki że wszystkich wcześniej wskazanych przedmiotów?

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• Myślę że rozprasza pozytywnie. Testy jeszcze nie są wydrukowane.
    • Witam, w tym roku chciałem przystąpić do poprawy wyników matury z kilku przedmiotów (matura jest zdana). Problem w tym, że oficjalny termin ostateczny na składanie deklaracji w moim przypadku upłynął 31 grudnia 2018 roku, o czym dowiedziałem się dopiero dziś dzwoniąc do OKE by dowiedzieć się czegoś w innej sprawie. Uzyskałem świadectwo ukończenia liceum na podstawie egzaminów eksternistycznych, zatem obowiązuje tutaj inny typ deklaracji, jak widać także termin jej składania. Jednak, jak mi się zdaje, gdy pierwszy raz wysyłałem deklaracje maturalną przy pierwszym podejściu do matury, obowiązywał termin 7 lutego. Czy zatem wprowadzone zostały jakieś zmiany na ten rok szkolny? Czy ktoś miał podobną sytuację, lub wie co można jeszcze zrobić w takiej sytuacji, i dlaczego termin dla absolwentów liceum eksternistycznego jest inny? Jak poradziła Pani z OKE przy rozmowie, wysłałem niezwłocznie deklarację wraz z uzasadnieniem mojego opóźnienia. Dodam, że przebywałem wcześniej poza granicami naszego kraju, nie miałem pojęcia że obowiązuje mnie inny termin ostateczny niż 7 lutego. Pozdrawiam  
    • Hej. Składam papiery na matematykę w rekrutacji zimowej i mam nadzieję, że się na nią dostanę. Wpadłam ostatnio na pewien pomysł, ale chciałabym żeby ktoś mi doradził czy to ma sens. Mianowicie chciałabym w rekrutacji letniej pójść również na inżynierię chemiczną, albo biomedyczną na innej uczelni. Czy ktoś może dobierał w taki sposób dwa kierunki studiów i czy widział zastosowanie dwóch takich kierunków w praktyce?
    • Tak, Wchodzisz tak jakbyś miał repetę, możesz od razu złożyć wniosek na przyjęcie na studia niestacjonarne +  poprawę niezaliczonych przedmiotów. Mogą być drobne różnice programowe
  • Najpopularniejsze tematy na forum

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.