Welcome to Taxi2140150.ru

Witamy na Taxi2140150.ru, jedynym miejscu w internecie, w którym znajdziesz wszystkie, niezbędne informacje oraz ciekawe poradniki na temat matury, kierunków studiów oraz pracy i kariery zawodowej.

Jeśli chcesz brać czynny udział w ciekawych dyskusjach, to zachęcamy do rejestracji!

yoyo

Informatyka PRZ

Siema. 

Chciałbym się zapytać z jakimi punktami dostawaliście się na politechnikę rzeszowska na informatykę. Widziałem jeden temat niżej i było że osoba z 366pkt była w pierwszej 20 w rezerwie,ale nic więcej. Interesuje mnie tylko rok 2017/2018. 

Z moich obliczeń wynika że będę miał ~ 376pkt. 

Mat - 98% * 1

Inf 60% ew. wyżej * 2

Ang rozsz 66% * 1.5

Polski 59% * 1

Jak myślicie da radę? Biorę też uwagę że wiele osób idzie z matmą rozszerzoną która była stosunkowo trudna w tym roku, więc i progi powinny być niższe. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zapytaj w dziale rekrutacji o ubiegłoroczne progi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Udostępnią taką informację? Wiadomo opłata rekrutacyjna jest. Prawdopodobnie nie podają progów publicznie ze względu na to że osoby nie zapisywałyby się. Sądzisz że telefonicznie powiedzą? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zależy jak pogadasz.  Zeszłoroczny powinni podać. Obecne minimum to kwalifikacji też. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szczerze obecne minimum to całkowicie nie interesuję mnie bo to jakby wróżenie z fusów :D Głównie właśnie chodzi mi o zeszłoroczne, żeby odjąć ew. parę punktów przez trudniejsze rozszerzenia i zobaczyć czy mam zapas. Dzwoniąc jest sens spytać się ile osób mniej więcej dostało się z listy rezerwowej, czy oni nie spisują takich rzeczy na poczekaniu? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Powinni wiedzieć. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zależy jaki był poziom matur, ale myślę że spokojnie sie dostaniesz patrząc na twój wynik z infy. Próg w tym roku wynosił coś koło 350 punktów, więc sobie policz. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeli faktycznie był 350 po przyjęciu osób z rezerw to raczej bez problemu się dostane. Dzięki za info, dzwoniłeś może się spytać? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak skladalem w tamtym roku to otrzymałem potem powiadomienie poczta ze się nie dostałem i tam było napisane jaki był próg. W tym roku może być podobny próg, o ile nie obniża liczbę miejsc na studiach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chodzi o progi punktowe, to podawali je w informatorze uczelnianym, na informatykę próg punktowy był 356 pkt na rok 2017/2018

punkty prz.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Myślę, że w tym roku progi na infe będą mniejsze, bo matury były nieco trudniejsze od tych w tamtym roku, no i z tego co wiem ma być na infie trochę więcej miejsc. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ktoś wie ile miesc było rok temu bo za cholere nie moge znalezc?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na informatyce bylo 100 miejsc, podobnie jak w tym roku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez izabelaa1323
      Cześć, mam straszny dylemat pomiędzy kierunkami wymienionymi w temacie. Nie wiem na co się zdecydować.. oba są do siebie trochę podobne, czy ktoś kto studiował któryś z tych kierunków móglby napisać kilka słów?
    • Przez tomAndJerry
      Cześć,
      Rozważam aplikowanie na studia do ETH Zurich na magisterkę z informatyki czy robotyki. Czy ktoś miał styczność z tą uczelnią i jest w stanie wypowiedzieć się co do wymagań przy rekrutacji? 
      Wiem jakie papiery i testy językowe wymaga uczelnia, niestety nie mam pojęcia, na jakim poziomie są kandydaci oraz co jest bardziej istotne w profilu kandydata.
      Jestem wdzięczny za wszelkie odpowiedzi!
    • Przez BogusPL
      Cześć, 
      Jestem tegorocznym maturzystą i jestem absolwentem technikum jako technik elektronik. Jestem z małej miejscowości, technikum skończyłem w Opolu i mam dylemat nad wyborem studiów. 
      Zastanawiałem się na studiami zaocznymi na kierunku z informatyka na politechnice w Gliwicach bądź w Opolu. Czemu zaoczne? Ponieważ dostałem pracę jako serwisant komputerowy z nadzieją że to będzie praca na czas studiów lecz mam problem, że niektóre osoby mi odradzaja pójście na zaoczne gdyż nic się nie nauczę, że ich nie skończę bo praca ale też dla tego że dostałem tą pracę też w małym mieście i mówią że bez perspektyw. 
      Dlatego mam do was prośbę o wasze opinie na temat 
      1.czy warto pójść na studia zaoczne jeśli mam zapewniona pracę jako serwisant? 
      2. Jeśli tak, to czy warto pójść na informatykę bądź kierunek z nią związany i dlaczego? 
      3. Jeśli nie to też chciałbym wiedzieć dlaczego 
      4.ostatnie pytanko jaką politechnike wybrać czy w Gliwicach bądź w Opolu? 

PS. Gdyż to jest mój pierwszy temat to z góry przepraszam ze moglem napisać nie w tym dziale co trzeba 
      Dzięki z góry za odpowiedzi 
    • Przez _wasylka_
      Cześć, zastanawiam się czy mam jakiekolwiek szanse na dostanie się na bezpieczeństwo wewnętrzne na Politechnikę Rzeszowską na rok 2018/2019, po tym jak politechnika mocno obcięła limit miejsc na rok akademicki 2017/2018, matura nie poszła mi słabo (matura zdana w 2016) polski i angielski około 90% (polski podstawa, angielski na podstawie i na rozszerzeniu), geografia około 50% na rozszerzeniu i historia trochę słabiej bo 30% na rozszerzeniu (trochę wstyd). Jak podliczam punkty na rekrutację nie mam ich bardzo mało, a próg punktowy na tamten rok był jakieś 178,5 (podawali w informatorze z PRz). Jakieś opinie/przemyślenia na ten temat?
    • Przez Begginner94
      Cześć!
      Skończyłem studia inżynierskie na mechanice i budowie maszyn, ale w trakcie studiów zainteresowałem się programowaniem. Kusi mnie trochę, żeby zrobić sobie drugi stopień z informatyki w Krakowie (UJ albo UEK). Nie wiecie, czy coś takiego jest wykonalne (dostać się pewnie dostanę, tylko pytanie, czy zaległości nie będą zbyt duże)? Pojawiają się na drugim stopniu osoby po innych kierunkach? Jeśli chodzi o mnie, znam Javę, Androida i SQL-a na poziomie akademickim - szału nie ma, ale jakieś tam podstawy są. Waszym zdaniem jest sens próbować, czy będę miał za duże zaległości w stosunku do absolwentów z infy? Polecacie ewentualnie jakieś inne uczelnie w moim przypadku? Co ewentualnie warto by nadrobić przed magisterką?
      Dzięki za pomoc!

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• Jak dla mnie to bardzo dziwny pomysł. Z resztą na studiach są rożne przedmioty, niekoniecznie przydatne pod kątem matury. Ja nie byłam orłem z angielskiego i dlatego już w drugiej klasie zrobiłam rozeznanie jeśli chodzi o korepetytorów i udało mi się znaleźć bardzo dobrego nauczyciela. Tak to bywa, ze jedni tego typu wiedzę przyswoją szybciej a inni wolniej… Dla mnie najgorsze były rozmowy i dlatego potrzebowałam kogoś od konwersacji.
    • Nie wiem jak to wygląda, żeby zdobyć takie kwalifikacje, ale mówi się, ze księgowość to przyszłościowy kierunek. Do tego można założyć własną działalność albo pracować zdalnie…  
    • Hej,  ja również witam    jestem  studentką pedagogiki, ale  myślę o kolejnym kierunku ....  Siemkaa!! 
    • erixon22, skoro nie chcesz bawić się w projektowanie itp., to może lepiej wybrać np. fizykę techniczną? Sama energetyka jest sztucznym kierunkiem, bo w praktyce ma postać specjalności z MiBM (maszyny przepływowe/energetyka cieplna) albo elektrotechniki (elektroenergetyka). Jeżeli pójdziesz na energetykę na wydziale mechanicznym, to na początku studiów na pewno nie nauczysz się niczego nowego. Natomiast później program może rozjechać się o tyle, że MiBM może (chociaż nie musi) bardziej skupić się np. na technikach wytwarzania, a energetyka na wspomnianych turbinach, ale też pompach i sprężarkach. To prawda, że zawód konstruktora jest jednym z gorzej opłacanych umysłowych, ale przecież po MiBM, energetyce i elektrotechnice można wykonywać wiele innych.
  • Najpopularniejsze tematy na forum