Welcome to Taxi2140150.ru

Witamy na Taxi2140150.ru, jedynym miejscu w internecie, w którym znajdziesz wszystkie, niezbędne informacje oraz ciekawe poradniki na temat matury, kierunków studiów oraz pracy i kariery zawodowej.

Jeśli chcesz brać czynny udział w ciekawych dyskusjach, to zachęcamy do rejestracji!

Balladyna

Jakie podręczniki/strony najlepsze, żeby nadrobić 2 lata chemii?

Witam,

zdecydowałam się już na studia chemiczne. Jest połowa maja, czas zacząć powtórkę przed studiami. Jestem z mat-fizu, moja edukacja chemiczna zakończyła się na 1. klasie lo, bo potem grupa rozszerzona nie utworzyła się z powodu braku wystarczającej liczby chętnych. Czy możecie polecić mi jakieś repetytoria, zbiory zadań i strony internetowe, które będą mi pomocne w nadrobieniu tych 2 lat?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wszelkie podręczniki szkolne przygotowujące do matury z chemii

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na fejsie jest grupa MATURA biol/chem (w linku ma "wielbiebiologie"), tam od kilku lat maturzyści i nie tylko wymianiają się zadaniami, rozwiązaniami, materiałami do biologii i chemii. Z chemii jest tam sporo wiedzy, można też podpytać o dobre strony czy poszukać rad odnoście aktualnych podręczników. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Karol19447
      Cześć. Interesuje się dietetyką! Zaczęło się od tego że wykryto u mnie cukrzycę typu 1 (5lat temu) i od tej pory pogląd na jedzenie zmienił się u mnie o 180 stopni, pojawiła się również siłownia i mega się w to wszystko wciągnąłem! Na bieżąco czytam nowe badania, poszerzem swoją wiedzę. Wiadomo że chciałbym iść na studia w tym kierunku, ale obawiam się chemii ponieważ nie miałem tego przedmiotu w lo i teraz nasuwa się pytanie do tych którzy studiują ten kierunek czy ta chemia jest do ogarnięcia dla kogoś kto nie miał jej w liceum? Nie mówię tu o uniwersytecie medycznym (bo wiadomo że tam w rekrutacji biorą pod uwagę bio i chem rozszerzone) tylko o uczelniach typu PSW Biała Podlaska, Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie, Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach. 
    • Przez Demigoid
      Witam, mature pisałem rok temu.
      Zrobiłem sobie przerwe i poszedłem do pracy za granicę, teraz wróciłem i chcę iść na studia ale jest problem że mam niski wynik z matematyki bo aż zaledwie 30% natomiast 
      Polski 75%
      Angielski 98% 
      Angielski roz. 75%
      Jaki kierunek studiów mogę wybrać i gdzie, zastanawiałem się nad Krakowem ale do AGH trzeba umieć matematyke perfekcyjnie.
    • Przez chebcia
      AGH zamieściło informacje w swoim informatorze na temat rekrutacji. Pisze tam, że kandydaci posiadający świadectwo matury dwujęzycznej otrzymują maksymalną ilość punktów z języka wykładowego. Moje pytanie jest: ponieważ tej matury nie da się nie zdać to wszyscy którzy przystąpią do niej dostają maksymalną liczbę punktów?
      https://www.agh.edu.pl/rekrutacja/studia-pierwszego-stopnia/rekrutacja-20172018/matura-dwujezyczna/

Każdy może dostać te 200 pkt czy tylko uczniowie klasy dwujęzycznej?
    • Przez Mma
      Czy jeżeli moje odpowiedzi że słuchania z podstawy angielskiego są w większości poprawne ( 2 zadania) , ale dla innej grupy niż moja, to moj arkusz może zostać unieważniony ? To był czysty przypadek i teraz nie wiem co myśleć
    • Przez rudzisaok
      Cześć, 
      właśnie skończyłam pisać matury. Moim planem było dostać się na studia Finanse i Rachunkowość. Niestety matury nie poszły mi najlepiej. Z rozszerzonej matematyki nie spodziewam się dobrego wyniku.
      podstawowy angielski 60-70%
      podstawowa matematyka 60-70%.
      Nie wiem czy z takimi wynikami dostane się na takie studia. Nie mam niestety planu B.
      Potrzebuję rady kogoś bardziej doświadczonego