Skocz do zawartości
Balladyna

Chemia - czy dam sobie radę i gdzie najlepiej?

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem po mat-fizie, na maturze zdawałam rozszerzoną fizykę i matematykę. Chciałam rozszerzyć chemię w 2. kl. liceum, ale za mało było chętnych, grupa się nie utworzyła, mam więc sporo do nadrobienia, choć przyznaję, że umysł mam chłonny, a chemię zawsze lubiłam. Pytanie: czy warto iść na chemię, czy dam sobie radę z zaległościami? Ma ktoś podobne doświadczenia? A jeśli już studia chemiczne, to gdzie najlepiej? Dodam, że mieszkam w Gliwicach (o POLSL słyszałam różne opinie) i pochodzę z rodziny słabo sytuowanej, więc wyjazd na 2. koniec Polski raczej odpada :(.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak. Chemia to świetne studia. Jednak bez matury z chemii masz ogromne braki. Chyba że się sam podciagniesz. Czy dasz radę? Do studiów prawie pół roku to dużo czasu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chyba spróbuję. Mam obok siebie Politechnikę Śląską, zastanawiam się, czy to dobry wybór. Może jednak inna uczelnia? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Uczelnia to również kwestia preferencji. Patrz, gdzie Ci wygodniej 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Jaszczurka43
      Hej.
      Składam papiery na matematykę w rekrutacji zimowej i mam nadzieję, że się na nią dostanę. Wpadłam ostatnio na pewien pomysł, ale chciałabym żeby ktoś mi doradził czy to ma sens. Mianowicie chciałabym w rekrutacji letniej pójść również na inżynierię chemiczną, albo biomedyczną na innej uczelni.
      Czy ktoś może dobierał w taki sposób dwa kierunki studiów i czy widział zastosowanie dwóch takich kierunków w praktyce?
    • Przez herbatka
      Cześć, mam pytanie, czy ktoś studiuje bądź ukończył już studia na kierunku chemia medyczna? Jakie są perspektywy pracy po tym kierunku i czy jest problem z jej znalezieniem? Jak same studia wyglądają? Ciężkie czy raczej do przejścia? Pytam, bo mam zamiar wybrać się na ten kierunek i mam więcej pytań niż odpowiedzi 
    • Przez rubella19
      Cześć! Postanowilam tu napisac, poniewaz przejrzałam juz wszystkie mozliwe fora dotyczace chemi i biochemi i nadal nie wiem który kierunek wybrac. Prosze mi nie pisac ze powinnam isc na to co mnie bardziej interesuje bo oba kierunki sa dla mnie tak samo atrakcujne. Chciałabym poznac opnie osob ktore byly na tych kierunkach. Nie ukrywam ze wole isc na taki po ktorym znajde lepiej płatną pracę dodam że planuje wyjechac po studiach za granice. Jeszcze co chcialabym dodac to pytanie na ktorym kierunku łatwiej sie utrzymać poniewaz łacznie ze studiowaniem będe kontynuowala szkole muzyczną.
    • Przez xanaxx
      Hej, bardzo interesuje się chemią i biologią jednak ta pierwsza skradła moje serce Dostałam się na dwa kierunki studiów i nie potrafię się zdecydować, na który złożyć papiery. Pierwszym z nich jest technologia chemiczna na AGH (wydział ceramiki), a drugim chemia na UJ - obydwa w Krakowie. Bardzo proszę o jakieś informacje czy opinie na temat kształcenia na tych uczelniach i może informacje na temat perspektyw zawodowych po tych kierunkach, bo naprawdę bardzo mi to pomoże przy wyborze studiów i z góry dziękuję !
    • Przez pelek210499
      Hejka! mam problem przy wyborze studiów. Zastanawiam się pomiędzy bioinformatyka a samą chemią. Co myślicie? 

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• Cześć!   Mam dla Was następujące pytanie: czy zdając inżyniera ze specjalizacji geodezja górnicza na Polibudzie Śląskiej jestem w stanie dostać się na studia stopnia II z geodezji i kartografii na innej uczelni? Ponoć jako absolwent będę mógł pracować też w przedsiębiorstwach geodezyjnych, a nie tylko jako mierniczy na kopalni. W sumie bardzo dużo przedmiotów, które są na geodezji na innych uczelniach są u mnie też. No ale czy pozwala to na studiowanie geodezji później gdzieś indziej? Właśnie niekoniecznie górniczej. 
    • Jestem dzieckiem nauczycielki. 1800 zł na rękę po 20 latach pracy. 4500 można, ale chyba właśnie jako dyrektor albo wicedyrektor,a to dopiero po latach pracy i wszyscy też dyrektorami być nie mogą. Z angielskiego można dawać też korki. Wracasz z jednej pracy i zaczynasz drugą, trochę nie ma życia, ale ok. Oczywiście można też jako anglista pójść do korpo i dostać te 4 tysiące razem z pakietem prywatnej opieki medycznej  i karnetem na siłownię na dzień dobry za wklepywanie danych, ale to by była porażka, bo przecież nie pracujemy w szkole.  
    • Formalnie nie istnieją, ale te kolegia, które znalazły sobie uczelnię opiekuna, zostały włączone w jej struktury. Dawne kolegium funkcjonuje teraz jak wszystkie inne kierunki na UW jako nauczanie języków obcych. 
    • awansu do czego??   można zostać dyrektorem lub wicedyrektorem. Generalnie 3 na 100 osób w szkole. A reszta zarabia od 1500 do 2500 wysługa.  Praca rozwojowa - czytaj musisz zgodnie z ustawa stale się szkolić, aaaa zapomniałem dodać, za swoje się szkolić. Studia podyplomowe za swoje - od 3 do 5 000 zl za rok.  Szkolenia, kursy płatne  i w dodatku poza godzinami pracy.  Żartujesz sobie? Bardzo bliska mi osoba jest nauczycielem mianowanym 2 100 zł na rękę z wysługą w Toruniu - 10 lat pracy w zawodzie.
  • Najpopularniejsze tematy na forum

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.