Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem odnośnie metodologii mojej pracy, a dokładnie chodzi o zmienne i ich wskaźniki. Nie mam pojęcia czy dobrze to robię, dlatego bardzo proszę o wskazówki.

Zmienną niezależną rozpisałam tak: ( tabelka w załączniku) natomiast nie wiem jak rozpisać zmienną zależną.

Problem badawczy to:  wpływ płci na jakość studia z zarządzania albo co wpływa na jakość studia z zarządzania.

Proszę o pomoc. :) 

Bez 9.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez skowronski
      Witam wszystkich forumowiczów.

Już wkrótce przyjdzie mi podjąć jedną z najważniejszych decyzji w moim życiu- wybrać kierunek studiów. No i tutaj pojawiają się kłopoty
      Otóż od dłuższego czasu nie mogę się zdecydować jaki konkretnie kierunek studiów chcę studiować.
      Jestem jednak przekonany, że chcę studiować jakiś kierunek ekonomiczny, gdyż od dłuższego czasu interesuję się tymi tematami i wiem że chciałbym rozszerzać wiedzę w tym kierunku.
      Jeśli chodzi o kwestie uczelni to rozważam Uniwersytet Gdański aczkolwiek z tyłu głowy siedzi mi też myśl o Uniwersytecie Ekonomicznym w poznan.taxi2140150.ru.

Jeśli chodzi o same kierunki studiów to rozważam Kierunek ekonomia, FiR, Podatki i doradztwo podatkowe, Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze lub z.arządzanie.
      Nie jestem jakimś matematycznym geniuszem(na maturze przewiduję około 40-50%), ale chcę podszkolić się z matmy w trakcie wakacji. Na maturze piszę rozszerzony angielski i wos.
      Jak wygląda kwestia matematyki na ww. przedmiotach jest tego dużo czy nie jest tak źle, jakie konkretne dziedziny matematyki są poruszanie na tych kierunkach.
      Z góry dziękuję wszystkim za odpowiedź

• Przez Anonimowa
      Po przeprowadzeniu ankiety i wpisaniu odpowiedzi do bazy danych w excelu, dotarłam do etapu, w którym muszę zrobić analizę statystyczną. Wszystkim odpowiedziom nadałam etykiety numerowe i w taki sposób wpisywałam je do bazy (1-5). Pytania o grupę wieku, wykształcenie, miejsce zamieszkania oraz sytuację zawodową, chciałabym skorelować z resztą pytań w mojej ankiecie. Nie wiem jakiego testu statystycznego użyć (Spearman, Pearson czy inny), oraz jakie inne sposoby analizy statystycznej należałoby użyć do mojego typu ankiety.
      Poniżej wstawiam przykładowe pytanie z mojej ankiety oraz sposób oznaczenia w bazie:
      Które badanie wybrałaby Pani, aby zdiagnozować osteoporozę?
              ultrasonografia (USG)    -1
              rentgen (RTG)                -2
              densytometria               -3
                nie wiem                       -4
      Ponadto pytania o wiek, sytuację zawodową, wykształcenie i miejsce zamieszkania również oznaczałam w sposób symboliczny to znaczy np. małe miasto 1, wieś 2, łódź 3.
    • Przez Zakrza
      Postanowiłem zostać psychoterapeutą. Wpisałem w Google frazę "jak zostać psychoterapeutą" i wyskoczyło mi, że wystarczy być magistrem jakiegokolwiek kierunku i ukończyć 4-letni kurs. Pomyślałem: "o, fajnie, jestem mgr dziennikarstwa, zrobię kurs i będę psychoterapeutą". Okazuje się, że to nie jest takie proste...

Polska Rada Psychoterapii (zgodnie ze standardami europejskimi i światowymi) owszem, nie wymaga konkretnego wykształcenia (jak potwierdzają badania, zawód psychoterapeuty nie ma żadnego wpływu na jego skuteczność), ale poszczególne ośrodki rekomendowane przez stowarzyszenia już tak. Aby rozpocząć szkolenie trzeba mieć ukończone studia psychologiczne, pedagogiczne lub medyczne. No ok, nie wszystkie tego wymagają. Podkreślają jednak, że jeśli wejdzie w życie ustawa psychoterapeutyczna to nawet po ukończonym szkoleniu i zdobyciu certyfikatu nie będę miał możliwości wykonywania zawodu. A nawet jeśli nie wejdzie (lub wejdzie w zmienionym kształcie) to nie będę mógł pracować w placówkach NFZ, ani nawet robić tam stażów, co i tak uniemożliwi skończenie kursu.

Nie zniechęciło mnie to jednak. Stwierdziłem, że sobie zrobię psychologię II stopnia, równolegle robiąć kurs na psychoterapeutę i gitara. No i tu pojawiają się kolejne przeszkody. Chciałbym studiować w Krakowie, bo tu znajduje się większość ośrodków kształcących terapeutów. Niestety nie znalazłem tutaj oferty psychologii MSU. Jedyne MSU jakie znalazłem to na SWPS, ale to uczelnia prywatna, a niezbyt mam możliwości płacić za szkołę i za kurs (+to, że nie mają filii w Krakowie, jak wspominałem). A zatem jednak 5-letnie jednolite magisterskie. Jak Kraków to UJ. A co! Wchodzę zatem na stronę, a tam info, że liczą się wyniki z matur. Liczyłem jednak, że mgr innego kierunku będzie miał jakąś inną prcedurę.

Uniwersytet Jagielloński bierze pod uwagę pisemny, rozszerzony angielski + najlepszy przedmiot z grona biologia/matematyka/historia. Zdawałem tylko matematykę (angielski na podstawie więc się nie liczy). W tamtych czasach nie była obowiązkowa i zdobyłem 52%, co jak na tamten rocznik było wynikiem bardzo dobrym. Tyle, że to da mi jakieś 10 nędznych punktów na 100.

I tutaj garść pytań do państwa:
      1. Czy w ogóle istnieje psychologia MSU gdzie indziej niż na SWPS?
      2. Orientuje się ktoś ile osób aplikuje średnio na UJ, na psychologię i jaki jest zazwyczaj próg przyjęć?
      3. Jeśli nie UJ to jaka publiczna szkoła w Krakowie?
      4. Jakbym chciał poprawić wyniki z matur po 15 latach to jaka jest procedura?
      5. Może jednak olać psychologię i zrobić tę pedagogikę?

Dziękuję i pozdrawiam wszystkich, którzy dotrwali do końca tego postu. Wyszedł dłuższy niż się spodziewałem. A to dopiero początek!
    • Przez Sowa Dyplomowa
      Witam, to Sowa, Sowa Dyplomowa. Jestem mądra, inteligentna oraz poważna osoba. Rzadko się uśmiecham, bo cały czas myślę i jestem w stanie tworzenia nowych naukowych osiągnięć. Ja oraz mój zespół, przez lata zajmuje się pisaniem różnego rodzaju prac naukowych, dzięki czemu zdobyliśmy dużo doświadczenia w tym temacie. Współpracujemy z dużą ilością profesorów, doktorów oraz innych nauczycieli nie tylko w Polce, a też z całego świata, dzięki czemu, szybko możemy zareagować i przygotować najlepszą ofertę dla Ciebie. Pomoc w pisaniu prac dyplomowych – coś, czego nikt nie potrafi lepiej od nas!
      Pisanie Referatów Pisanie Prac seminaryjnych (zaliczeniowych, semestralnych) Pisanie Prac licencjackich / absolwenckich Pisanie Prac magisterskich / inżynierskichPisanie Prac doktorskich / dysertacyjnychPisanie Prac MBA Pisanie RecenjiP isanie Praca semestralnych Pisanie Artykułów naukowych

http://www.sowadyplomowa.pl

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• Witam, Ukończyłam studia I stopnia z tytułem inżyniera. Kierunek studiów to matematyka stosowana na politechnice białostockiej. Aktualnie pracuje jako analityk w zespole ryzyk w banku. Aktualnie szukam uczelni na której chciałabym iść na finanse i rachunkowość. Chce dalej poszerzać wiedzę analityczna i jednoczenie że stref bankowości / ekonomii / rachunkowości. Stąd aktualnie myślę nas studiami II stopnia oczywiście, zaocznymi ,związanymi z fir.Mam na oku uczelnie Koźmińskiego i SGH.A może ktoś się orientuje czy jakaś uczelnia ma kierunek w którym poszerzę wiedzę przede wszystkim z rachunkowością, ale by były także związane z analityką?Pozdrawiam
    • Z mojej wiedzy tak.
    • Jeżeli dokonam opłaty rekrutacyjnej w najbliższych dniach i zostanie ona zaksięgowana, to wtedy mogę edytować swoje dane? Chodzi mi o wyniki matur, które będą dostępne dopiero w lipcu 
    • Już się kiedyś wypowiadałam w wątku nt. grafiki ! Dla mnie to była alternatywa dla ASP, póki co jestem zadowolona i na pewno podjęłabym kolejny raz tą samą decyzję  Generalnie czuję się twórczo spełniona  
  • Najpopularniejsze tematy na forum

изготовление лайтбоксов

www.agroxy.com

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.