Welcome to Taxi2140150.ru

Witamy na Taxi2140150.ru, jedynym miejscu w internecie, w którym znajdziesz wszystkie, niezbędne informacje oraz ciekawe poradniki na temat matury, kierunków studiów oraz pracy i kariery zawodowej.

Jeśli chcesz brać czynny udział w ciekawych dyskusjach, to zachęcamy do rejestracji!

Witam mam 20 lat i niestety nie mam praktycznie żadnego wykształcenia. W wieku 10-11 lat wyjechałam za granicę i przestałam kontynuować naukę.

Teraz chciałabym to zmienić ale nie wiem czy nie jest już zapózino.

Chciałabym studiować architekturę jednakże zdaję sobie sprawę iż musiałabym mieć przynajmniej średnie wykształcenie.

Czy jest jakiś sposób na powrót do szkoły i na zdanie zaległych klas w szybszym tępie??

Może jakieś testy???

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Trudno powiedzieć. Nie znam takiego przypadku. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, Łukasz napisał:

Trudno powiedzieć. Nie znam takiego przypadku. 

A nie orientuje się pan gdzie mogłabym uzyskać takie informacje??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Urzędzie miasta wydziale edukacji. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, Łukasz napisał:

Urzędzie miasta wydziale edukacji. 

Dzięki :-) Spróbuję zapytać online bo niestety obecnie jestem za granicą.

Jeszcze raz dzięki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Paulina564
      Witam, 
      Przychodzę do was z pytaniem, które od niedawna zaczęło mnie męczyć
      Jestem absolwentką liceum na kierunku humanistycznym. Mam ograniczone pole do wyboru swojego zawodu. Do niczego nie jestem przekonana, jednak od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie dietetyka. 
      Moje pytanie brzmi, czy warto iść na te studia? i czy w ogóle pchać się tam, jeśli nie miałam rozszerzenia z biologii i chemii?
      Będę wdzięczna za odpowiedzi  
    • Przez Michał99
      Witam
      Niedługo będę musiał podjąć decyzję jakie studia wybrać. Interesuje mnie Automatyka i robotyka na AGH, jednak zauważyłem, że ten kierunek istnieje na dwóch wydziałach mianowicie WIMiR oraz EAIiIB. Na syllabusie widzę, że są tam różne przedmioty jednak chciałbym się dowiedzieć czy te różnice mają duże znaczenie i czy te dwa kierunki mimo tej samej nazwy bardzo się różnią? Również chętnie chciałbym dowiedzieć się czegoś o kierunkach takich jak Mechanika i budowa maszyn, Elektronika czy Elektrotechnika, czy również są godne polecenia i warto wziąć je pd uwagę?
      Z góry dziękuje za pomoc.
    • Przez moonshadow
      Witam serdecznie:)
      Rok temu ukończyłam studia magisterskie na kierunku Geodezja Kartografia. Oczywiście internet chucznie to odradzał, jednak nie ma to jak uczyć się na swoich błędach. Po kilku latach pracy w firmie geodezyjnej coraz bardziej żałuję tego wyboru, najbardziej jednak poświęcenia jakie w te studia włożyłam i braku rekompensaty w postaci zarobków i możliwości rozwoju. Zawód jest na prawdę ciekawy, tylko niestety region niesprzyjających i rynek ogółem.. Biorąc pod uwagę zarobki jakie jestem w stanie osiągnąć w tej branży pracując w prywatnych firmach lepiej zarobię nawet na kasie w supermarkecie . Nie mniej jednak nie chciałabym aby to 5 lat poszło na marne, wszak jest to kierunek techniczny i jakąś myśl techniczną jednak we mnie zasiał i pozostawił.  W toku studiów wiadomo były przedmioty o dużej rozpiętości tematycznej, z drugiej strony jednak czuje duże ograniczenie tym dyplomem jeśli chodzi o zmianę branży. Próbowałam załapać się w biurach projektujących instalacje, jednak papier z geodezji jest mało atrakcyjny dla tego typu przedsiębiorstw. Nie interesuje mnie praca w urzędach. Mieszkam w mniejszej miejscowości i firm zajmujących się bardziej perspektywiczną tematyką GIS po prostu nie ma. 
      Stąd moje pytanie do absolwentów geodezji, którym udało się wyrwać ze szponów tej niewdzięcznej nauki - czy komuś z Was udało się zmienić branże, na jaką i w jaki sposób? Jakieś studia podyplomowe, kursy?  Przyznaje że zaczynanie od zera czyli od studiów inżynierskich  trochę mnie odstrasza, biorąc pod uwagę ogólno tematyczne czasozapychające przedmioty które znów zajmą przynajmniej z dwa semestry. 
      Proszę powiedzcie, jak dajecie sobie radę w życiu po geodezji.? 
    • Przez Demigoid
      Witam, mature pisałem rok temu.
      Zrobiłem sobie przerwe i poszedłem do pracy za granicę, teraz wróciłem i chcę iść na studia ale jest problem że mam niski wynik z matematyki bo aż zaledwie 30% natomiast 
      Polski 75%
      Angielski 98% 
      Angielski roz. 75%
      Jaki kierunek studiów mogę wybrać i gdzie, zastanawiałem się nad Krakowem ale do AGH trzeba umieć matematyke perfekcyjnie.
    • Przez Balladyna
      Witam,
      zdecydowałam się już na studia chemiczne. Jest połowa maja, czas zacząć powtórkę przed studiami. Jestem z mat-fizu, moja edukacja chemiczna zakończyła się na 1. klasie lo, bo potem grupa rozszerzona nie utworzyła się z powodu braku wystarczającej liczby chętnych. Czy możecie polecić mi jakieś repetytoria, zbiory zadań i strony internetowe, które będą mi pomocne w nadrobieniu tych 2 lat?

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• Zachęcam do zapoznania się z praktycznym poradnikiem dotyczącym nauki języków obcych:  
    • Zastanawiacie się nad studiami w pięknej i zjawiskowej Australii. Jednak nie wiecie z jakimi kosztami jest to związane? Zapraszamy do obejrzenia filmu, z którego dowiecie się wszystkiego na trapiące Was pytania:  
    • Hej   zbliżają sie egzaminy z rysunku a ja mam pustke. Nie wiem czy mam szanse na dostanie się, pesperktywe ogarniam, ale zaniedbałam rysunek kurs, bo chodziłam, ale z racji kasy musilam przestać... To chyba wynika z tego, że mieszkam w takiej dziurze, ani zarobic nie ma gdzie...   Nie wiem co robić, bardzo chce isc na architekture, z jednej strony mam zal do siebie... Na podstawie czego wybieraja i oceniaja prace ?      Naprawde czuje ze mało poświeciłam na to czasu, jeszcze jest modelowanie.. a ja o tym pojęcia nie mam.... kurna, co mam robic? Czuje, że straciłam tyle czasu na rzeczy zbędne w liceum. Byłam na biochemie...    Myślicie, że jeszcze sie wyrobie przez 2 tygodnie z rysunkiem? Czy dac sobie spokój? Ale wtedy co ?  start z przyszłym roku?  rok w plecy ... 
    • No powiem szczerze że też mysłałem nad 2 stopniem na Polibudze w Gdańsku no ale właśnie troche obawiam się tych różnic  między mną - mgr. inż mechaniki i budowy maszyn a inzynierami Automatyki i Robotyki.   A chyba jedyna ciekawa podyplomówka jest na Politechncie Warszawskiej- Studia Podyplomowe z Automatyki. Ma ktoś może o nich jakąs wiedzę?
  • Najpopularniejsze tematy na forum