Skocz do zawartości
Giraffe

Witam studentów

Rekomendowane odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• Nie ma takich studiów, które uczą tylko rzeczy potrzebnych do pracy, bo to nie zawodówka. W każdym razie na tym wydziale standardem jest średnio nieco ponad 300h w semestrze, co na tle np. kierunków technicznych oznacza skromny wynik.  Jestem po energetyce, ale na OiO Pierwsze 5 semestrów na I stopniu jest wspólne, a potem wybiera się specjalność na 1 z 3 wydziałów - niekoniecznie swoim. Duży odsiew jest faktem od wejścia przepisów dotyczących maks. 13 studentów na wykładowcę. Jeśli wiążesz przyszłość z Trójmiastem lub okolicą, to nie musisz zbytnio martwić się o pracę, ale w innych stronach może być gorzej. Pozostaje też kwestia oceny opłacalności wysiłku włożonego w skończenie energetyki w porównaniu z IiE na UG.
    • Witam wszystkich. Czy jest tu ktoś, kto studiował lub studiuje na UW na międzykierunkowch studiach ekonomiczno-matematycznych? Chciałabym uzyskać o tym jak najwięcej informacji. Dostałam się na ekonomię, finanse i rachunkowość, informatykę i ekonometrię. Dostałam się również na matematykę co było wymogiem na wybranie tego kierunku po pierwszym roku. Jak wygląda nabór? Czy dostają się ci najlepsi z pierwszego roku? Kiedy ma to miejsce? A jak z wykładami, czy są na różnych wydziałach. Chodzi mi to czy trzeba w ciągu dnia zmieniać miejsce? Z tego co się orientuję te wydziały są od siebie kawałek. Ogólnie polecacie? Proszę o pomoc 
    • Hej Mam do Was pytanie, a w zasadzie to kilka. Rok temu dostałam sie na UW na kierunek, który wydawał się interesujący. No i był, do czasu... Podeszłam do sesji letniej, myśląc, że ją zdam i będę się mogła przenieść na inny kierunek. Niestety nerwy zrobiły swoje i nie zdałam paru przedmiotów. Zgłosiłam się w systemie IRK na ten drugi kierunek, ale jestem dość daleko na liście rezerwowej, więc marne me szanse.  Bardzo się boję sesji poprawkowej, bo czuję, że i wtedy nie dam rady zdać wszystkiego. A teraz pytania: 1 - czy ma sens myk złożenia we wrześniu formalnej rezygnacji z kierunku X (nie podchodząc do sesji, tylko składając rezygnację) i ubieganie sie o przyjecie na kierunek Y? Czy to w ogóle jest możliwe? 2 - na jakiej podstawie można złożyć odwołanie do procesu rekrutacji, skoro jest to proces niemalże jawny i raczej się nie mylą? 3 - czy można to załatwić jakimś innym magicznym sposobem?   Bardzo mi zależy na tej zmianie. Proszę o pomoc. Z góry dzięki za odpowiedzi!
    • Orientuje się ktoś jak wygląda przeniesienie się na UJ w Krakowie na prawo po 1 roku? Jako że nie planowałem iść na studia zdawałem na maturze tylko jeden przedmiot rozszerzony. Z tym co mam teraz mógłbym iść na prywatną uczelnie np. na Frycza jednak poziom jest niższy niż UJ a studia sporo kosztują. Na stronie uczelni nie znalazłem czy po spełnieniu wymagań przenoszą na 2 rok czy trzeba powtarzać. pytanie również czy można skończyć pierwszy rok na Fryczu, poprawić maturę, przejść rekrutacje i czy mogą mnie przenieść od razu na 2 rok jam mam zaliczony pierwszy na innej uczelni.
  • Najpopularniejsze tematy na forum

• Forum
  • Studies.pl
  • Studia.pl
  • Kierunki studiów

• Wróć
    • Studia artystyczne
    • Bezpieczeństwo i studia mundurowe
    • Studia ekonomiczne
    • Filologie i języki
    • Gastronomia i hotelarstwo
    • Studia humanistyczne
    • Logistyka, transport, spedycja
    • Studia informatyczne i matematyczne
    • Studia medyczne
    • Studia pedagogiczne
    • Studia przyrodnicze
    • Prawo i Administracja
    • Stosunki międzynarodowe
    • Studia techniczne
    • Studia biznesowe
  • Podyplomowe
  • Aktywność
  • Szukaj
  • Ranking

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.