Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim, mam pewien dylemat i potrzebowałbym pomocy absolwentów lub bardziej doświadczonych studentów.

Otóż jestem po I semestrze z Inżynierii Środowiska. Nie jestem zbytnio zorientowany czy potem kierunku będę mieć jakąś przyszłość. Czy warto studiować ten kierunek, jakieś porady jak dobrze "rozegrać" okres studiów by to nie był tylko papierek ? Na czym się skupić ? Jeśli nie warto to co robić ? Jak z możliwością przeniesienia się na inne kierunki teraz lub po 2 semestrze, na co warto zmienić, jeśli już ? Ogólnie potrzebuje porady, co robić, bo nie mam wybranego jakiegoś szczególnego kierunku studiów, nie chce po prostu stracić 5 lat. Czy zostać, bo znajdę po tym fajna pracę (praca po inzynierii srodowiska, a raczej jej zagadnienia sa dla mnie ciekawe), czy wybrać coś innego po czym bedzie lepsza i pewniejsza praca ? Jeśli innego to czy zrezygnowac z IS czy probowac sie przenieść. 

Pomożcie zagubionemu chłopczykowi :c :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Yyyy bo nie wiem co powiedzieć. Czym kierowałeś się wybierając studia? Nie do końca mogę zrozumieć. 

Co do kierunku to jest bardzo atrakcyjny i ciekawy jeśli chodzi o zdobywaną wiedzę. Jeśli już na studiach pojdziesz do pracy to po studiach będzie już znacznie łatwiej. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wybierałem inny kierunek, ten był zastepczy bo wydawał sie ciekawy, na kierunek ktory na pewno by odpowiadał zabrakło pkt, więc poszedłem na IŚ, bo tak jak pisałem wydaje się ciekawy, ale coraz częściej spotykam sie z głosami ze to zwykła strata czasu, wiec chciałbym sie dowiedzieć jak to jest od osób, ktore sa absolwentami. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To dlaczego nie poszedłeś na kierunek 1 wyboru? Nie poprawiales matury tylko wybrałeś coś byle wybrać? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A to coś dziwnego ze miałem kilka kierunków do wyboru, jedne z wyzszym inne z nizszym priorytetem ? Po to się chyba wybiera więcej kierunków i ich priorytetowość, żeby moc na nie isc ? :x I tak tez zrobiłem, i teraz sie zastanawiam czy nie wybrałem złego kierunku. Patrzac pod kątem takim, że po tych studiach, nie będę mógł znaleźć przyzwoicie płatnej pracy w zawodzie, a nie czy zdobywana wiedza mi odpowiada. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie. Tak się nie robi. Wybiera się kierunek o którym się marzy i który chce się realizować w przyszłości. I robi się wszystko by się na niego dostać. Nawet za rok czy za dwa. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po każdym kierunku znajdę dobrą pracę ? A jak wybiorę kierunek o którym marzę i chciałbym realizować go w przyszłości i nie znajdę pracę w tym fachu w którym wyuczyłem się ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To już od Ciebie zależy.  Studia pracy nie dają. Możesz skończyć, tak łatwa niby w znalezieniu pracy, informatykę i pracy nie znaleźć. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez bizz
      Hej, jestem na pierwszym roku studiów stacjonarnych. Chciałabym od przyszłego roku akademickiego studiować zaocznie. Problem jest w tym, że kierunek na którym obecnie jestem nie jest prowadzony w trybie zaocznym. Jest możliwość zmiany kierunku i trybu czy będę mieć stracony rok?
    • Przez Moni
      Hej,
      Skończyłam studia na kierunku inżynieria środowiska, chciałabym kontynuować naukę na studiach podyplomowych na politechnice poznańskiej. Rozważam kierunek sieci wodociągowe i kanalizacyjne, a budownictwo energooszczędne i pasywne? Co wybrac ? Co daje więcej możliwości ?
      Dziękuję za informację.

• Przez Kalayan
      Hej
      Czy jest ktoś kto studiuje/wybiera się na Marketing i komunikację rynkową (I st., dziennie) i mógłby mi opowiedzieć o tym kierunku ? Z tego co wiem taki kierunek jest jedynie na Ueku w Krk (a słyszałam słabe opinie o tej uczelni) i na Politechnice Lbl 
      Co myślicie o kierunku ? Czy jest ciężki ? Dla kogo ? Czy osoba, która nie jest zbyt db z przedmiotów ścisłych da sobie radę ?
    • Przez pola4002
      Hejka, pisze z wielkim problemem... jestem tegoroczną maturzystką, rozszerzenia jakie pisałam to biologia, chemia i angielski... szczerze powiem biologia i angielski poszły super, zaś chemia to tragedia  tzn moze nie bedzie tak źle ale moje marzenia chyba co do medycyny legły w gruzach, nie chce pisac matury za rok, wg mnie to strata czasu, pisze zatem z zapytaniem co byście mi polecili, na chwile obecna złożyłam 4 podania na studia: na biotechnologię do PWR, PW i UJ i medycyne do PUM (marne szanse, ale nie chce rezygnować ostatecznie), poza tym zastanawiam sie czy nie złożyć na cos jeszcze? Jako opcję rezerwową? Hmm ta medycyna do mnie mowi albo inne pokrewne kierunki tez bardzo kręcą, jak myślicie złożyć gdzies jeszcze gdzie jest mały prog? Czy celować w cos innego, i co konkretnie? Smutno troche Haha bo mi sie noga powinęła  ale na studiach wyprułabym z siebie flaki zeby tylko tam byc :/ co myślicie? A moze da sie gdzies dostać bez chemi? (Marzycielka Haha)
      za każdą odpowiedz bede niesłychanie wdzięczna !!! 
    • Przez Bastek
      Witam. Jestem aktualnie w trakcie wyboru studiów i chciałbym zaczerpnąć nieco informacji. Kierunek na który chcę iść to informatyka. Dylemat: uniwersytet czy politechnika. Od każdego słyszę, że na polibudzie strasznie cisną matmę. Nie mówię że bym sobie nie poradził ale według mnie, zamiast siedzieć i kuć matmę, można się rozwijać, kodując w tym czasie. Nie wiem czy na uniwersytetach też tak bardzo przykładają wagę do matematyki?
      Kolejne pytanie, jak to jest z zadaniami na kolokwiach, sesjach itd. Chodzi mi o to, że ostatnio zobaczyłem polecenia, jakie dostał ostatnio mój kolega, student politechniki, które brzmiały mniej więcej tak: 
      (..) funkcja ma zwrócić wartość tego iloczynu jezeli tablica jest kwadratowa, a zwrócić 0 jeśli nie jest kwadratowa, (...) napisz funkcję która zwróci liczbę zespoloną (część re i im), której część rzeczywista jest równa średniej arytmetycznej części rzeczywistych liczb zespolonych i której częśc urojona jest równa największej części urojonej. Wywołaj funkcję w main i wyświetl liczbę zespolona.
      Pierwsza myśl, co to w ogóle jest? Nie dość że trzeba rozwiązać zadanie, to jeszcze napisać do tego kod. 
      Pytanie do Was, czy również uczniowie uniwersytetów dostają takie zadania, które według mnie mało mają wspólnego z nabraniem dobrego doświadczenia. 
      Ostatnie pytanie, mianowicie, czy pracodawcy naprawdę patrzą na to, jaką uczelnię skończyłeś? Chciałbym przede wszystkim pracować za granicą, a w większości zagranicznych ofert jest napisane że wymagany bachelor's degree (nasz licencjat). Stąd zastanawia mnie, przykładowo, czy pracodawca np. w Austrii, Usa, etc. będzie dokładnie sprawdzał jaką szkołę ukończyłem i czy jest ona w jakimś stopniu prestiżowa? W Polsce na to bardzo zwracają uwagę, czy ktoś jest po AGH'u a kto np. po Uniwersytecie Rzeszowskim lub jakiejś prywatnej uczelni? Czy tylko doświadczenie się ceni, a "papierek" mogę mieć skąd zechcę. Zwracają też uwagę czy ktoś ma licencjata czy inżyniera (w Polsce i za granicą)?
      Jak wygląda kwestia nauki w przypadku licencjata, a w przypadku inżyniera? Czy to właśnie robiąc licencjat, matmę odpuszczają, a od przyszłego inżyniera wymagają tylko "ścisłej" wiedzy?
      Zastanawiam się nad Uniwersytetem Ekonomicznym w Krakowie, Politechniką Rzeszowską i Uniwersytetem Rzeszowskim, WSIZ (na AGH nawet nie próbuję :v). Nie chciałbym też całego czasu przesiedzieć w książkach (zabrzmiało jakbym był nieukiem, a takowym nie jestem) ale o wiele bardziej cieszyłoby mnie samodzielne uczenie się, niż rozwiązywanie jakiś durnych zadań, kucie matmy przez cały czas zamiast pójść gdzieś na staż. Przemawia do mnie najbardziej Uek lub Urz (gdzie słyszałem że bardzo dużo nauki nie ma). Pytanie co będzie dla mnie najlepszym rozwiązaniem i co wyjdzie mi na najlepsze. Czy warto iść np. na zarządzanie i programować tylko w domu?  
      Za wszelkie rady i komentarze, z góry serdecznie dziękuję. Pozdrawiam

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• Na żadnych studiach technicznych nie będzie Ci potrzebna geografia. Lepiej zrobisz zdając już rozszerzony angielski. Inżyniera można w tych czasach zdobyć nawet z gastronomii (to nie żart), więc wzorem przedmówcy odradzam ślepe podążanie za samym tytułem. W skali kraju po FiR na porządnej uczelni są dużo większe perspektywy niż po studiach technicznych i nie mam tutaj na myśli dziwolągów powstałych przez skopiowanie kierunków z uniwersytetu.
    • Ja kiedyś też (gdy byłem po maturze), kierowałem się tą rzekomą dobrą przyszłością ludzi po studiach inżynierskich... nic bardziej mylnego, szczególnie, że nie wiem np. jak chciałbyś zrobić inżynierkę z finansów i rachunkowości, o których wspomniałeś? Na przykładzie informatyki można tylko zauważyć, że papier niewiele znaczy, i nie ma tej rzekomej wyższości politechniki nad uniwersytetem, czy odwrotnie (zresztą: studia inżynierskie na informatyce to zazwyczaj po prostu dodatkowe, często niepotrzebne, przedmioty z elektroniki, itp.).   Popatrz na programy studiów wybranych kierunków, na przykładowe zawody po danych studiach - nie kieruj się przesadnie zarobkami - bo ciężko jest zarabiać dużo, jeśli się danej dziedziny nie lubi.
    • Było wiele razy na forum. Przeczytaj regulamin studiów i umowę która masz z uczelnia. Na uczelniach publicznych się nie zwraca. 
    • Witam
      Studiuje zaocznie na prywatnej uczelni. W tym roku przyznano mi stypendium socjalne ja natomiast musze zrezygnować z tych studiów i w związku z tym zastanawiam się czy uczelnia będzie żądała ode mnie zwrotu pełnych sum? Dodam, że regularnie opłacam czesne.
  • Najpopularniejsze tematy na forum

www.chemtest.com.ua/UV-spektrofotometri

www.el-smoke.club

http://lkredit.com.ua

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.