Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim, mam pewien dylemat i potrzebowałbym pomocy absolwentów lub bardziej doświadczonych studentów.

Otóż jestem po I semestrze z Inżynierii Środowiska. Nie jestem zbytnio zorientowany czy potem kierunku będę mieć jakąś przyszłość. Czy warto studiować ten kierunek, jakieś porady jak dobrze "rozegrać" okres studiów by to nie był tylko papierek ? Na czym się skupić ? Jeśli nie warto to co robić ? Jak z możliwością przeniesienia się na inne kierunki teraz lub po 2 semestrze, na co warto zmienić, jeśli już ? Ogólnie potrzebuje porady, co robić, bo nie mam wybranego jakiegoś szczególnego kierunku studiów, nie chce po prostu stracić 5 lat. Czy zostać, bo znajdę po tym fajna pracę (praca po inzynierii srodowiska, a raczej jej zagadnienia sa dla mnie ciekawe), czy wybrać coś innego po czym bedzie lepsza i pewniejsza praca ? Jeśli innego to czy zrezygnowac z IS czy probowac sie przenieść. 

Pomożcie zagubionemu chłopczykowi :c :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Yyyy bo nie wiem co powiedzieć. Czym kierowałeś się wybierając studia? Nie do końca mogę zrozumieć. 

Co do kierunku to jest bardzo atrakcyjny i ciekawy jeśli chodzi o zdobywaną wiedzę. Jeśli już na studiach pojdziesz do pracy to po studiach będzie już znacznie łatwiej. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wybierałem inny kierunek, ten był zastepczy bo wydawał sie ciekawy, na kierunek ktory na pewno by odpowiadał zabrakło pkt, więc poszedłem na IŚ, bo tak jak pisałem wydaje się ciekawy, ale coraz częściej spotykam sie z głosami ze to zwykła strata czasu, wiec chciałbym sie dowiedzieć jak to jest od osób, ktore sa absolwentami. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To dlaczego nie poszedłeś na kierunek 1 wyboru? Nie poprawiales matury tylko wybrałeś coś byle wybrać? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A to coś dziwnego ze miałem kilka kierunków do wyboru, jedne z wyzszym inne z nizszym priorytetem ? Po to się chyba wybiera więcej kierunków i ich priorytetowość, żeby moc na nie isc ? :x I tak tez zrobiłem, i teraz sie zastanawiam czy nie wybrałem złego kierunku. Patrzac pod kątem takim, że po tych studiach, nie będę mógł znaleźć przyzwoicie płatnej pracy w zawodzie, a nie czy zdobywana wiedza mi odpowiada. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie. Tak się nie robi. Wybiera się kierunek o którym się marzy i który chce się realizować w przyszłości. I robi się wszystko by się na niego dostać. Nawet za rok czy za dwa. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po każdym kierunku znajdę dobrą pracę ? A jak wybiorę kierunek o którym marzę i chciałbym realizować go w przyszłości i nie znajdę pracę w tym fachu w którym wyuczyłem się ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To już od Ciebie zależy.  Studia pracy nie dają. Możesz skończyć, tak łatwa niby w znalezieniu pracy, informatykę i pracy nie znaleźć. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez skowronski
      Witam wszystkich forumowiczów.

Już wkrótce przyjdzie mi podjąć jedną z najważniejszych decyzji w moim życiu- wybrać kierunek studiów. No i tutaj pojawiają się kłopoty
      Otóż od dłuższego czasu nie mogę się zdecydować jaki konkretnie kierunek studiów chcę studiować.
      Jestem jednak przekonany, że chcę studiować jakiś kierunek ekonomiczny, gdyż od dłuższego czasu interesuję się tymi tematami i wiem że chciałbym rozszerzać wiedzę w tym kierunku.
      Jeśli chodzi o kwestie uczelni to rozważam Uniwersytet Gdański aczkolwiek z tyłu głowy siedzi mi też myśl o Uniwersytecie Ekonomicznym w poznan.taxi2140150.ru.

Jeśli chodzi o same kierunki studiów to rozważam Kierunek ekonomia, FiR, Podatki i doradztwo podatkowe, Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze lub z.arządzanie.
      Nie jestem jakimś matematycznym geniuszem(na maturze przewiduję około 40-50%), ale chcę podszkolić się z matmy w trakcie wakacji. Na maturze piszę rozszerzony angielski i wos.
      Jak wygląda kwestia matematyki na ww. przedmiotach jest tego dużo czy nie jest tak źle, jakie konkretne dziedziny matematyki są poruszanie na tych kierunkach.
      Z góry dziękuję wszystkim za odpowiedź

• Przez iva_bn
      Witam,
      Mam pytanie odnośnie przeniesienia się z uczelni prywatnej na Politechnikę na 3 sem. Zaocznie. Obecnie studiuje inżynierię srodowiska w Bielsku i przedmioty które tam mam ni jak sie mają do tego czego się chcę uczyć. Mam zaliczony pierwszy rok i chciałabym się przenieść na ten sam kierunek ale do Gliwic. Dzwoniłam oczywiście do dziekanatu, otrzymałam potrzebne informacje ale mam obawy ze dziekan nie wyrazi zgody ze względu na uczelnie macierzysta na jakiej studiuje czyli prywatną i umówmy sie z całkowicie innym poziomem. Czy ktoś już może miał do czynienia z taka sytuacja albo zna kogoś kto sie przeniósł bez problemów ?
    • Przez bizz
      Hej, jestem na pierwszym roku studiów stacjonarnych. Chciałabym od przyszłego roku akademickiego studiować zaocznie. Problem jest w tym, że kierunek na którym obecnie jestem nie jest prowadzony w trybie zaocznym. Jest możliwość zmiany kierunku i trybu czy będę mieć stracony rok?
    • Przez Moni
      Hej,
      Skończyłam studia na kierunku inżynieria środowiska, chciałabym kontynuować naukę na studiach podyplomowych na politechnice poznańskiej. Rozważam kierunek sieci wodociągowe i kanalizacyjne, a budownictwo energooszczędne i pasywne? Co wybrac ? Co daje więcej możliwości ?
      Dziękuję za informację.

• Przez Kalayan
      Hej
      Czy jest ktoś kto studiuje/wybiera się na Podyplomówki z marketingu i komunikację rynkową (I st., dziennie) i mógłby mi opowiedzieć o tym kierunku ? Z tego co wiem taki kierunek jest jedynie na Ueku w Krk (a słyszałam słabe opinie o tej uczelni) i na Politechnice Lbl 
      Co myślicie o kierunku ? Czy jest ciężki ? Dla kogo ? Czy osoba, która nie jest zbyt db z przedmiotów ścisłych da sobie radę ?

www.chemtest.com.ua/UV-spektrofotometri

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.