Skocz do zawartości
penautbutter

Zmiana kierunku studiów - PW W.Mechatroniki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, rozważam wybór kierunku Automatyka i Robotyka na PW na wydziale elektroniki lub mechatroniki. Aby dostać się na w. mech. potrzebuję po około 80% z rozszerzeń, co jest dla mnie do osiągnięcia, ale dochodzi stres i nerwy i może powinąć się noga, dlatego chciałbym zapytać,czy łatwo jest na tej uczelni zmienić kierunek w obrębie jednego wydziału? Mechatronika ma niższe progi, a i tak pierwsze dwa lata ma łączone z automatyką i robotyką na tym konkretnym wydziale, więc w razie czego taka opcja byłaby dla mnie idealna. Dziękuję z góry za pomoc ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gdyby to było takie łatwe to by tak robili wszyscy. Mało możliwe;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jest to ogólnie na PW możliwe, ale musisz wszystko zdać na 1 roku. Przynajmniej na wydziale elektrycznym możliwe było przeniesienie się z elektrotechniki na informatykę (około 40 ects chyba było wspólnych na 1 roku, więc część trzeba nadrobić). Ale zdać trudniej niż w szkole, nie lepiej może wybrać AiR na EiTI, bądź Elektrycznym? :) Chyba że bardziej pasuje Ci program studiów na W. Mech.?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na elektrycznym niezbyt mi się podoba, a na Eiti jeszcze więcej punktów potrzeba niż na mechatroniki :) oczywiście rozważamy tylko opcje jeśli mi się nie uda dostać na air na mechatroniki z punktami 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Rozmarzona Harcerka
      Zastanawiam się który z kierunków byłby najlepszy dla osoby myślącej logicznie, mającej dobre postrzeganie przestrzenne i matematyczne, która bez problemu załapuje i uczy się wszelkiego rodzaju schematów, a matematyka i fizyka przychodzą jej z łatwością (fizyka trochę mniejszą). Plus takiej która ma talent do różnego rodzaju manualnych czynności. Teoretycznie nada się to wszędzie i nie wiem co z tym zrobić,a na temat kierunków, które wymieniłam naczytałam się przy innych tematach, ale irytują mnie często kompletnie sprzeczne opinie na temat tego co można po tych kierunkach robić i na czym polegają różnice między nimi, bo im więcej czytam tym bardziej wydają się jedną wielką mieszaniną programowania, budowania i projektowania układów i maszyn oraz elementami mechaniki. A gdy czytam na stronach uczelni to zależnie od uczelni pozostaje mało przedmiotów stricto z danego kierunku. Wszystko się miesza albo mi się tylko wydaje. Przepraszam, jeśli dorzuciłam niepotrzebny poruszony wcześniej temat 
    • Przez MRG
      Jestem w 4 klasie technikum i stoję przed wyborem przedmiotów rozszerzonych na maturze. Myślę nad pójściem na mechanikę i budowę maszyn na politechnice Warszawskiej. Przejrzałem współczynniki wagowe itd. ale nadal mnie nurtuje kilka zagadnień i najlepiej aby odpowiedział mi na nie ktoś kto zna to z praktyki. Jak na razie myślałem nad wzięciem matematyka i fizyki. Mam parę pytań:
      Który wynik będzie brany pod uwagę z matematyki?
      Czy jeżeli wezmę na rozszerzeniu poza matmą i fizyką również np informatyke to czy wynik z niej będzie miał jakieś znaczenie o czy jest możliwość że na przykład w postępowaniu będą brane pod uwagę wyniki że wszystkich wcześniej wskazanych przedmiotów?
    • Przez Nero
      Witam.
      Czeka mnie niedługo ciężki wybór który kierunek ostatecznie wybrać mechatronikę czy elektronikę. Chciałbym nakierować swoją przeszłość na protetykę lub coś związanego z aparaturą medyczną i w tym momencie pojawia się dylemat. Oba kierunki gwarantują mi specjalizację która mi to umożliwi lecz nie jestem pewien który gwarantuje mi pewne oraz prostsze spełnienie marzeń. Chciałbym podkreślić iż z fizyką i matematyką nie miałem większych problemów w lic oraz jestem bardzo kreatywną i pracowitą osobą. Prosiłbym o udzielanie szybkich oraz sprecyzowanych opinii ponieważ niewiele pozostało mi czasu. Każda nawet niewielka opinia o choćby jednym z wymienianych kierunków wiele dla mnie znaczy. Prosiłbym również  nie przytaczanie tutaj kierunku jakim jest inżynieria biomedyczna.
    • Przez klima7
      Witam, chciałem się dostać na Informatykę Politechniki Warszawskiej (Wydział Elektryczny), niestety się nie udało, mało brakło.
      Dostałem się za to na Automatykę i Robotykę (Wydział Mechatroniki) 
      Zastanawiam się więc bardzo mocno, czy będzie możliwe przeniesienie pomiędzy tymi kierunkami. Z AIR na Informatyke. Co sądzicie? Myślicie, że można w tej kwestii dzwonić na uczelnie, ktoś coś odpowie?
      W załączniku dodaje przedmioty na pierwszym roku dla porównania, jest dużo różnić moim zdaniem

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• Studia zaoczne robią z reguły ludzie pracujący w zawodzie (albo okolicach), którzy potrzebują papierka do awansu lub z powodu wymagań pracodawcy. Inni też się zdarzają, ale są głównie w mniejszości. Odnośnie pracy podczas studiów warto pamiętać, że odległa od kierunku nie ma znaczenia w przyszłości. Dobrze zarobić trochę kasy, ale poza tym nic z tego nie wynika. Co więcej, dobrym zwyczajem jest, by nie zapychać sztucznie CV pracą poniżej zdobywanych kwalifikacji. W przeciwnym razie pojawiają się absurdy typu CV absolwenta na pełne 3 strony, niczym jakiegoś kierownika, a tam zero związku z pożądanym stanowiskiem.
    • Faktycznie warto się kierować zainteresowaniami bo później to tylko kłopot i szkoda czasu i pieniędzy. Co do samego kierunku to mój kolega go kończył na UMK - i pracuje w zupełnie innym zawodzie. Natomiast same studia sobie chwalił. 
    • Cześć. Jestem właśnie w trakcie rezygnowania z obecnego kierunku(Geoinformatyka na AGH). I w przyszłym roku akademickim rozważam pójście na geografie, na UJ. Są tu może osoby, które zetknęły się z tym kierunkiem na UJ i mogłyby mi udzielić jakiś szczegółowych informacji? Dodam, że pasjonuje się geografia, a wybór geoinformatyki był nietrafionym pomysłem. Rozważałem również logistyke na UEKu w Krakowie, ale boję się, że będzie znowu tak jak z geoinformatyką, a geografia wydaję mi się dość pewnym dla mnie kierunkiem. Proszę o jakieś opinie, porady.  
    • Warto. Zdecydowanie. Co do pracy to ja uważam, że już na 1 semestrze warto by popracować. Chociażby na pół etatu. Co do pracy w zawodzie to w wielu firmach w dziale księgowości potrzebują do pomocy.
  • Najpopularniejsze tematy na forum

Был найден мной популярный интернет-сайт , он рассказывает про shtory.ua.
kover-samolet.com.ua

adulttorrent.org

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.