Skocz do zawartości
agata99

Architektura vs filologia

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 
Ja odnośnie kierunku jakim jest architektura. Wiem, że ten kierunek jest elitarny, jeśli chodzi o Warszawe, bo tylko tam chcialabym iść ( i może Poznań ). Pytanie zadaje sobie co jeśli nie dostane się? Będe próbowała za rok się znów dostać . Rozważam , jeżeli tak by było kierunek drugi filologia angielska. Czy warto? Oczywiście bym przygotowywała się na archi, czyli rysunek doszkalała w czasie studiów. Na prawde nie wiem co mam myśleć. Czy są tutaj osoby, którym nie udało się dostac za pierwszym razem na architekture na Politechnikę Warszawską bądź Poznańską? Lub zmieniły ścieżke co do studiów i nagle pozuły , że architektura to jest to? Lub macie kogoś takiego znajomego?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a po co Ci ta filologia na rok? skoro chcesz iść na archtekturę? na rok filologii nie warto, szkoda pieniędzy i czasu. Można iśc do pracy i czas poświęcić na naukę do poprawy matury. 

Oczywiście sam kierunek filologia angielska jest bardzo fajny i rozwojowy. Do tego daje bardzo dużo możliwości późniejszej kariery.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rozważam filologie, bo nie chciałabym robić roku przerwy od nauki, oczywiście jeśli bym się nie dostała na archi w tym roku, ciągnełabym filologie do licencjata, może zaocznie jak bym nie wyrobiła na dziennych .. i studiowała archi. Czy to możliwe? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Lepiej iść niestacjonarnie na architekturę i do pracy. Nie ma sensu robić sobie od tak 1 rok filologii. Chyba że faktycznie zrobisz licencjat ale to nie o to w tym chodzi. Studia wybiera się z pasji

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No nie wiem , nie chcialabym na niestacjonarne.. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jakiś konkretny powód?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem czy bym tak pociągneła, na tygodniu praca, a w weekend szkoła ..no nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiele osób tak sobie radzi. Obecnie nawet studiując stacjonarnie należy pracować. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez kinga469
      Zostałam przyjęta na studia na kierunku architektura zarówno w Poznaniu jak i Gdańsku i... nie mam pojęcia którą politechnikę wybrać. Czy są tu osoby studiujące na PG lub PUT i powiedzą coś więcej o swojej uczelni lub czym się kierować przy wyborze?
    • Przez Kashia
      Przy jednym z progów na architekturze zabrakło mi 0.5 pkt czy jest sens odwoływać sie /prosic o ponowne policzenie wyników?
    • Przez maturzystka2018
      Hej

zbliżają sie egzaminy z rysunku a ja mam pustke. Nie wiem czy mam szanse na dostanie się, pesperktywe ogarniam, ale zaniedbałam rysunek kurs, bo chodziłam, ale z racji kasy musilam przestać...
      To chyba wynika z tego, że mieszkam w takiej dziurze, ani zarobic nie ma gdzie...  
      Nie wiem co robić, bardzo chce isc na architekture, z jednej strony mam zal do siebie...
      Na podstawie czego wybieraja i oceniaja prace ? 

Naprawde czuje ze mało poświeciłam na to czasu, jeszcze jest modelowanie.. a ja o tym pojęcia nie mam....
      kurna, co mam robic?
      Czuje, że straciłam tyle czasu na rzeczy zbędne w liceum. Byłam na biochemie... 

Myślicie, że jeszcze sie wyrobie przez 2 tygodnie z rysunkiem? Czy dac sobie spokój? Ale wtedy co ? 
      start z przyszłym roku?  rok w plecy ... 
    • Przez Julciax
      Hej, Chcialabym aby ktoś udzielił mi informacji. Bylabym wdzięczna za kazde info:
      1) jakie sa realne szanse dostania się na Politechnikę Warszawską oraz Poznańską - takie minimum na ile trzeba zdać ?(zdaję matematykę rozszerzoną i ang rozszerzony, poziom rysunku raczej średni, chodze na kurs, ale orłem nie jestem)
      2) Jak wygladaja egzaminy wstępne na tych uczelniach, czy tematy sa bardzo trudne, czy jest duzo z wyobraźni?

• Przez Bolton
      Cześć !
      Razem z moim kumplem planujemy otworzyć biuro projektowe zajmujące się projektowaniem domów, hali oraz pomocą dla klienta w pozyskiwaniu pozwolenie na budowę przez zatrudnienie prawnika. Nie wszystkie firmy mają taką możliwość z tego co szukałem jest ich niewiele. Zastanawiamy się czy możemy do tego projektu otrzymać dotacje? Czy można ten pomysł zaliczyć jako nowoczesna firma ?

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• Raczej niemożliwe, żeby autor tego wątku tego nie wiedział. Najpierw myślałam, ze to prawdziwa osoba, bo wiele tu takich trafia. Ale im dalej w las, tym bardziej widać, że ktoś tu trolluje i nas po prostu podpuszcza, pisząc coraz głupsze rzeczy. Najpewniej jakiś dzieciak się nudzi w wakacje. 
    • Tzw. chłopski rozum podpowiada, że dla kandydata ważne jest, czy zebrała się już grupa wystarczająca do uruchomienia studiów w danym roku, a nie rok, dwa czy dziesięć lat temu. Jeśli będziesz oczekiwał prowadzenia za rączkę jak dziecko w przedszkolu to nigdy niczego nie osiągniesz. Interesuje Cię praca w PSP? Wbijaj zaraz na stronę PSP (Internet masz) do zakładki nabór i już wszystko wiesz. Z takim podejściem to wylecisz nawet z bezpieczeństwa i to już po 1. semestrze. Socjologia na AGH jest tak techniczna, jak krowa koniem z racji urodzenia w stajni. Albo pielęgniarka lekarzem, bo przecież studiuje tam, gdzie przyszli lekarze. O charakterze studiów nie decyduje miejsce prowadzenia. Aż zadziwiające, że kierunkom typu bezpieczeństwo udało się zdobyć popularność, skoro takie wykształcenie nigdy nie jest oczekiwane na stanowiskach wymagających studiów. Ogólnie owszem, ale wszystko zależy od wydziału. Chemiczne zdominowane są przez kobiety (co prawda sporo z nich ulatnia się na lekarski lub farmację po 1. roku i poprawie matury), a na architekturze i lądówce mogą stanowić nawet do połowy wszystkich studiujących. Na przeciwnym biegunie znajdują się m.in. mechaniczne i elektryczne, chociaż prowadzony na nich kierunek energetyka zawyża feminizację całych wydziałów.
    • Anglistykę na UW. Wystarczy jakieś 90% z rozszerzonego angielskiego i możesz wpadać. 
    • Aguahu jaki kierunek studiowała świat i na jakiej uczelni?
  • Najpopularniejsze tematy na forum

gazon.net.ua/spray-sprinclers.html

У нашей организации полезный портал с информацией про часы алиэкспресс www.topobzor.info
Нашел в интернете нужный блог , он описывает в статьях про чехлы на алиэкспресс https://topobzor.info/chehly-dlja-telefonov-i-smartfonov-na-alijekspress-iz-kitaja/

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.