Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Zmagam się z pewnym problemem. Mianowicie, w zeszłym roku w semestrze letnim byłam ponad miesiąc w szpitalu, w wyniku czego musiałam wziąć warunki z 2 przedmiotów, z których zaległości były zbyt duże do nadrobienia. W tym roku w semestrze zimowym mój stan zdrowia się pogorszył, przez co mam ogromne zaległości w tym roku akademickim. Z powodów zdrowotnych w pełni przysługuje mi urlop zdrowotny, ale niestety wtedy nie będę mogła zaliczyć przedmiotów z tamtego roku, bo z tego co wiem urlop zdrowotny dyskwalifikuje zaliczanie przedmiotów w tym czasie. Z biura osób niepełnosprawnych dowiedziałam się, że mam możliwość ubiegania się o wpis na następny semestr bez wystarczającej liczby punktów ects i zaliczenie zaległych przedmiotów na zasadzie warunków jeżeli mam zaświadczenie, że niezaliczenie nastąpiło ze względów zdrowotnych. Niestety nie mogę nigdzie znaleźć żadnych informacji na ten temat. Nie chcę też iść do dziekana bez żadnych konkretnych informacji, szczególnie, że mój stan zdrowia mi w tym przeszkadza. Czy orientuje się ktoś może w czymś takim? Wie ktoś na czym to polega? Ja dostałam tylko taką informację, żadnych konkretów.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A w regulaminie uczelni czegoś takiego nie ma? W biurze osób niepełnosprawnych też Ci nie mogą pomóc?

Na każdej uczelni może być inaczej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Idź do dziekana, może jest opcja zaliczania awansem - czyli robisz kolejny (4.) semestr nie zaliczając poprzedniego (3.), i na następnym (5.) będziesz mogła zaliczać zaległości (z 3.) albo nawet na (4.) dadzą Ci możliwość zaliczania warunków (z 3.), to zależy od wykładowców. Czyli idziesz na 4., później przechodzisz na 5. nie cofając się na 3.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez herbatka
      Cześć, mam pytanie, czy ktoś studiuje bądź ukończył już studia na kierunku chemia medyczna? Jakie są perspektywy pracy po tym kierunku i czy jest problem z jej znalezieniem? Jak same studia wyglądają? Ciężkie czy raczej do przejścia? Pytam, bo mam zamiar wybrać się na ten kierunek i mam więcej pytań niż odpowiedzi 
    • Przez Elvis
      Jestem w 4 klasie technikum i stoję przed wyborem przedmiotów rozszerzonych na maturze. Myślę nad pójściem na mechanikę i budowę maszyn na politechnice Warszawskiej. Przejrzałem współczynniki wagowe itd. ale nadal mnie nurtuje kilka zagadnień i najlepiej aby odpowiedział mi na nie ktoś kto zna to z praktyki. Jak na razie myślałem nad wzięciem matematyka i fizyki. Mam parę pytań:
      Który wynik będzie brany pod uwagę z matematyki?
      Czy jeżeli wezmę na rozszerzeniu poza matmą i fizyką również np informatyke to czy wynik z niej będzie miał jakieś znaczenie o czy jest możliwość że na przykład w postępowaniu będą brane pod uwagę wyniki że wszystkich wcześniej wskazanych przedmiotów?
    • Przez Pamx
      Hejka, mam pytanie. 
      Za dwa dni mam sesje poprawkową. Dwa egzaminy jednego dnia, ogólnie to nie ma opcji żeby zaliczyła, bo wiem że idę tam nic nie umiejąc, uczę się ale to teraz już za późno, zresztą nie ważne, do sedna..
      Zaczynam teraz w październiku III rok, a wiem że uwale te dwa egzaminy na poprawkach :( mam jeszcze trzeci siódmego września, ale ten zdam.
      Moje pytanie: co się dzieje jak nie zdaje? Czy dalej kontynuuje w październiku naukę i zaczynam ten trzeci rok czy nie podchodzę do obrony w czerwcu czy całkowicie wywalają mnie czy mam brać warunek na rok? Jak to wygląda?
      Dodam że mam jeszcze warunek z ćwiczeń z I semestru II roku.
      Pomóżcie bo nie wiem na czym stoję :|

• Przez majowychlopak
      Cześć! Mam pytanko odnośnie planu zajęć na kierunku, który umieściłem w temacie. Z tego co widzę w planach to zjazdy są co dwa tygodnie, ale w piątek co tydzień. Czy ktoś może mi powiedzieć jak to wygląda? Bo w sumie jestem trochę zdziwiony tym piątkiem. Z góry dzięki!
    • Przez Michalinka
      Czy ktoś z was się przenosił z Akademi Frycza modrzewskiego do ujota ? 
      Czy to jest mozliwe przenies sie po 1 roku lub chociaz na magisterke po licencjacie?

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• Zajrzałem do planu na UP i np. automatyka i robotyka oraz algorytmy i struktura danych(w liceum to miałem, masakra, rysowalismy jakies bloki na kartce) moga byc trudne ale przynajmniej nie ma fizyki i chemii.    Sa trude przedmioty ale na innych kierunkach technicznych jest to samo.    co do matematyki to idziesz na korki, uczysz sie, zdajesz i git
    • forkk, widać, że w ogóle nie interesuje Cię żadna nauka, skoro nawet nie zajrzałeś do planu studiów i już wydzielasz sobie czas (oby nie uczyć się chociaż minutę dłużej). Gdybyś to uczynił i zrobil ogólne rozeznanie, to wiedziałbyś, że informatykę na uniwerkach prowadzą wydziały matematyczne, a to oznacza, że oprócz standardowej matematyki będą także różne zapychacze związane właśnie z matematyką. W przeciwieństwie do politechnik, gdzie informatycy uczą się (niekoniecznie przydatnych) przedmiotów elektrycznych. Skoro słabo stoisz z matematyką, to informatyka nie jest kierunkiem dla Ciebie. Zresztą w ogóle warto odpuścić studia, jeżeli nie ma się w planach zdobycia jakichkolwiek kompetencji, a wybór dokonuje się pod kątem łatwizny. Na każdym kierunku jest jakiś przesiew. To na serio, trolling, czy odbyłeś podróż w czasie z XX wieku? 
    • Jeśli dostałbyś się na dany kierunek, to możesz spróbować pójść do dziekana, jednak dziekana EiTI akurat w tym temacie dość słabo przekonać. Chociaż z elektroniką a telekomunikacją powinno się udać (przez 2 lata praktycznie równolegle ciągniecie to samo + macie te same przedmioty tylko z innymi prowadzącymi). Ale lepiej podpytać się w dziekanacie wcześniej o takie sprawy, bo formalnie przenosiny można zrobić po 1 roku. A co do rekrutacji w lutym, można, wtedy próg zazwyczaj jest niższy (tylko na informatykę się utrzymuje, bo ludzie, którzy nie poradzili sobie na MiMUW przychodzą często gęsto na EiTI). I powinieneś przygotować się na to, że wcale nie znaczy że nie odpadniesz po I semestrze, dlatego miej w głowie rekrutację na letni Plus jest taka możliwość. Tylko nie możesz iść na elektronikę będąc studentem elektroniki - rekrutujesz się załóżmy na telekomunikację - dostajesz się. Formalnie możesz wtedy studiować zarówno elektronikę jak i telekomunikację i przez 2 lata będzie to do zrobienia (praktycznie przepisywanie sobie przedmiotów u wykładowców), tak po wyborze specjalności program się "rozłazi" na części
    • No ale dużo trzeba sie uczyc na informatyce i czy jest to nauka pamieciowa czy myślenie matematyczne? Bo jak pamieciowa to wystarczy siasc te 2 lub 3 godz. dziennie i jest ok ale jak trzeba sie czegos nauczyc to juz chyba korepetycje bo na wykladach ciezko jest sie nauczyc czegokolwiek co nie?    W sumie moglbym isc ma geografie ale czy tam na up duzo trzeba sie uczyc w porownaniu do informatyki bo jak bedzie to samo to lepiej isc na infe przynajmniej bede robil cos ze swoimi zainteresowaniami?   Zawsze moge wyleciec i wtedy isc na inny łatwiejszy kierunek co nie?    Myslicie, że ze średnio zdana geografia podstawowa na maturze mnie przyjma na zaoczne na infe na UP w Krakowie? 
  • Najpopularniejsze tematy na forum

agroxy.com/prodat/soja-154/cherkasskaya-obl

https://best-mining.com.ua

adulttorrent.org

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.