Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór,

Problem jest dość dziwny albo to ja jestem strasznie dziwny. Możliwe, że potrzebuje tej rozmowy, czy rady, która pomogłaby mi bardziej zdecydować jaki kierunek byłby dla mnie odpowiedni.

Moja sytuacja wygląda tak, iż byłem już studentem Informatyki na Uniwersytecie Śląskim, ale nie spodobała mi się forma zajęć albo bardziej kadra nauczycielska prowadząca zajęcia. Przeniosłem się na WSB na bezpieczeństwo narodowe, myślałem również o grafice komputerowej, ale ze względu na słabą wiedzę o grafice postanowiłem iść na razie na inne studia żeby nie marnować czasu i zrobić jakiś kierunek póki nie zdobędę potrzebnej wiedzy do podjęcia studiów na kierunku grafika komputerowa. Moje zainteresowanie się BN jest spowodowane tym, że jestem fanem CSI: Kryminalnych zagadek Miami, Agnetów NCIS, czy ogólnie seriali związanych z kryminalistyką, policją, FBI, CBA itp.

Nie ukrywam, po pewnym czasie stwierdziłem, że BN nie jest chyba dla mnie. Wynika to z tego, iż dużo czytałem na temat BN. Od czytania różnych artykułów, czy opini niektórych użytkowników się pogubiłem. Chciałbym pracować lub wykonywać taki rodzaj pracy jak w ww. serialach, ale może to chwilowe zauroczenie. W serialach, czy filmach pewnie wszsytko jest bardzo kolorowo i fajnie przedstawione, a rzeczywistość może być inna. Zapewne też trzeba cieżko zapracować na to. Dlatego postanowiłem wrócić na UŚ na Informatykę, spróbować jeszcze raz. Teraz kiedy zrezygnowałem z tego kierunku mam przeczucie, że powinienem był tam zostać. Możliwe, iż dopiero teraz zauważyłem, że źle postąpiłem i nie powinienem rezygnować z kierunku. Przypomnę, że tak naprawdę interesuje mnie grafika komputerowa/rysowanie, tylko jak na razie umiejętności kuleją :lol:, ale pracuje nad tym. Chcę znaleźć coś alternatywnego w przypadku, gdy coś pójdzie nie tak :(.

Myślałem również nad filologią angielską z tłumaczeniem japońskim na UŚ. Głownie to mnie interesuje japonistyka. Rozmawiałem na ten temat z kolegą i powiedział, że wymieniona filologia na (tutaj nie jestem pewny, czy chodziło mu o UJ(Uniwersytet Jagieloński), czy UŚ(Uniwersytet Śląski) po części jest przyjemna, ale jednak nie do końca. Według niego spoko jest się uczyć japońskiego na własną rękę, niż uczyć się tego na studiach. Trochę mnie to zniechęciło.

Mam dziwne uczucie odnośnie studiów dziennych i zaocznych. Odnoszę wrażenie, że studia dzienne są lżejsze i więcej się można nauczyć (również nauka we własnym zakresie) lub są bardziej praktyczne, a zaoczne są czasochłonne i pozbawione sensu. <_<

Proszę o pomoc, czy ewentualną rozmowę na ten temat. Szukałem trochę na forum, ale wciąż nie jestem zaspokojony :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie do końca wiem czym kierujesz się wybierając te studia. A co chciałbyś robić po bezpieczeństwie? Wiesz że po tym kierunku raczej o pracę w służbach bardzo trudno. Jeśli chcesz faktycznie pracować w tym zawodzie to idź do policji a następnie zostaniesz skierowany na studia do Szczytna. To jedyna sensowna droga. 

Nie do końca też rozumiem tego że interesuje Cię grafika a idziesz na bezpieczeństwo. 

Studia niestacjonarne są faktycznie bardziej czasochłonne i wymagające. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Specjalność wybrałem Kryminalistykę. Jestem fanem jak wspomniałem wyżej różnych seriali o tej tematyce (CSI: Kryminalne zagadki Miami itd., Agenci NCIS, Kości), więc najprawdopodobniej podczas wyboru kierunku, czy specjalności kierowałem się chęcią żeby pracować lub wykonywać taką formę pracy. Teraz wydaje mi się, że to co widzimy w serialach może być albo jest bardzo skoloryzowane i tylko wygląda ładnie i fajnie... :/ :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I co Ci daje ta kryminalistyka? Po tym nie masz żadnych uprawnień. A co będzie jak nie utworzą specjalizacji? Lub będzie na nią za dużo chętnych i się nie dostaniesz? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Otworzyć to ją otworzą, ponieważ wystarczy 15+ osób, a już jest więcej niż potrzeba. Co do tego drugiego, że się mogę nie dostać, to oczywiście możesz mieć rację. Nie wszyscy na naszej grupie się określili gdzie chcą iść, więc możliwe, że liczba miejsc będzie ograniczona. Jeszcze jak nie otworzą innych specj., to wtedy będzie źle.

Jak na razie, to rzeczywiście szału nie ma na bezp. narodowym, ponieważ te zajęcia wyglądają jakbyśmy gadali jedynie o polityce i prawie. Rozumiem, że znajomość prawa jest ważna i bardzo pomocna, ale jak mamy się nauczyć fachu samą teorią... Niby uczelnia wyszła do nas z założeniem, że jest 50% teorii i 50% praktyki. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale po tym kierunku nic nie masz. Idziesz do policji jak każdy inny cywil. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Meowek_kitulek
      Witam. Stwierdziłem, że chciałbym po szkole średniej iść na studia graficzne. Tworzenie logo, bannerow, przerabianie i upiększanie zdjęć. Jakie są wymagania do dostania się na takie studia? Co trzeba zdać na maturze by się dostać? Nigdzie nie mogę znaleźć na ten temat informacji. Byłbym wdzięczny za informację 
    • Przez JVC 231
      Czy inżynieria mechaniczna ma rację bytu w "inteligentnych fabrykach" które są charakterystyczne dla czwartej rewolucji przemysłowej ? 
    • Przez baobab
      Jestem na studiach stacjonarnych 1. stopnia na informatyce, na studiach, na które może zostać przyjęty każdy. Uczyłem się w bardzo dobrej szkole w regionie, moje wyniki nie były złe, tylko z najbardziej punktowanego przedmiotu otrzymałem najmniej punktów. Los chciał, abym nie dostał się do wymarzonego miasta, tylko został w swoim mieście. 
      Ale do meritum. Jak przebiega kolokwium w Waszych szkołach? Nauczyciel tydzień wcześniej wysyła sprawdzian uczniom, tylko ze zmienionymi danymi. Mam opory do sprawdzania tego typu listów, bo jest to dla mnie poniżenie. W większości przedmiotów każdy może korzystać z zeszytu. Wykładowca siedzi przy biurku i ostrzega przed ściąganiem od kogoś. Jednakże chyba celowo tak robi, ponieważ wie, że większość studentów w tej szkole nie jest mądrych. 
      Jaka jest sytuacja na wykładach? W sali wykładowej mojej uczelni mieszczącej około 80 osób jest zajęta około połowa miejsc . Większość osób siedzi na tyle i nie raczy wyjąć zeszytu, jedynie patrzą na telefony, głównie konwersując na Facebooku. Na taki widok nie trzeba czekać, wystarczy odwrócić głowę. Aktywnych jest jedynie kilka osób.
      Z racji tego, że na wykładach nie uważają to muszę słuchać jeszcze raz wykładowych treści na ćwiczeniach.
      Dodam, że okienka spędzam, głównie ucząc się w zacisznym miejscu, o które nie było łatwo. Lubię się uczyć, wypożyczyłem kilka książek do przedmiotów. Zastanawiam się, czy wiedza podawana mi w tej szkole, samodzielne zdobywanie wiedzy w miarę możliwości oraz mobilizacja będą wystarczające, aby nie pozostać w tym mieście na 2. stopień.
      Swoją drogą, czy na 1. roku powinny pojawić się fukcje arc, sinh i inne tego typu? 
      Jak jest/było na Waszych studiach?
    • Przez MRG
      Jestem w 4 klasie technikum i stoję przed wyborem przedmiotów rozszerzonych na maturze. Myślę nad pójściem na mechanikę i budowę maszyn na politechnice Warszawskiej. Przejrzałem współczynniki wagowe itd. ale nadal mnie nurtuje kilka zagadnień i najlepiej aby odpowiedział mi na nie ktoś kto zna to z praktyki. Jak na razie myślałem nad wzięciem matematyka i fizyki. Mam parę pytań:
      Który wynik będzie brany pod uwagę z matematyki?
      Czy jeżeli wezmę na rozszerzeniu poza matmą i fizyką również np informatyke to czy wynik z niej będzie miał jakieś znaczenie o czy jest możliwość że na przykład w postępowaniu będą brane pod uwagę wyniki że wszystkich wcześniej wskazanych przedmiotów?

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• Studia wybiera się na dwa sposoby: 1. jakiś kierunek po prostu bardzo Cię interesuje; 2. jakiś kierunek może Ci pomóc w wykonywaniu zawodu, który chcesz w przyszłości wykonywać.   Rozumiem, że kierunku z punktu pierwszego po prostu nie masz i nie jest to nic złego. Dlatego powinnaś się zastanowić, jaki rodzaj pracy by Ci w przyszłości odpowiadał. Ścisłowcy są dziś na uprzywilejowanej pozycji na rynku pracy, bo zawody związane z tym obszarem są dziś najbardziej poszukiwane. Generalnie na topie są dziś IT i finanse.    Własnie wczoraj trafiłam na listę najlepiej opłacanych w ubiegłym roku zawodów w Polsce. Na liście znaleźli się: projektant systemów w IT, product owner w IT, doradca podatkowy, specjalista ds. cyberbezpieczeństwa, project manager w IT, specjalista ds. SAP, kontroler finansowy, audytor, lekarz i różni managerowie, w tym key account, produktu, jakości. Jak widzisz, nie ma prawników. Prawo już dawno przestało być dobrym sposobem na zapewnienie sobie świetlanej przyszłości, bo prawników jest po prostu za dużo, więc tym bardziej nie ma sensu się męczyć, jeśli tego nie lubisz. 
    • Cześć,    Proszę o uzupełnienie ankiety z linka. Jestem na etapie pisania pracy magisterskiej o zapotrzebowaniu i dostawach wózków widłowych. do zrobienia badań potrzebuję 100 odpowiedzi. Będę bardzo wdzięczna za pomoc.   Dzięki   https://www.webankieta.pl/ankieta/397887/ankieta.html  
    • Myślę, że o tym jak wybrać kierunek jest bardzo dużo na forum. Czeka Cię sporo lektury. Studia wybiera się zgodnie z zainteresowaniami i pasją. One mają Ci sprawiać przyjemność. Mylnie też studia odbierane są jako coś co daje pracę. Studia jej nie dają. Studia dają wiedzę i wykształcenie. 
    • Hejka wszystkim! Nie ukrywam, że zaczynam się denerwować, ponieważ matura coraz bliżej, a ja coraz mniej wiem, co chciałabym studiować, dlatego chciałabym Was prosić o pomoc. Jestem w liceum na profilu mat-geo. Maturę rozszerzoną będę zdawać z matematyki, geografii i angielskiego. Kiedyś bardzo chciałam iść na prawo, jednak mi się odmieniło. Nie wyobrażam sobie uczyć się tego wszystkiego na pamięć. Jestem raczej umysłem ścisłym, interesuje mnie matematyka, więc raczej brałabym pod uwagę kierunki techniczne. Jeżeli chodzi o geografię, to tak średnio mnie interesuje, jeżeli już to fizyczna i najbardziej astronomia. Może ktoś miał podobnie? Jak wybrać odpowiednie studia, czym się kierować? Z góry dziękuję za pomoc. 
  • Najpopularniejsze tematy na forum

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.