Welcome to Taxi2140150.ru

Witamy na Taxi2140150.ru, jedynym miejscu w internecie, w którym znajdziesz wszystkie, niezbędne informacje oraz ciekawe poradniki na temat matury, kierunków studiów oraz pracy i kariery zawodowej.

Jeśli chcesz brać czynny udział w ciekawych dyskusjach, to zachęcamy do rejestracji!

Player2

Licencjat z Ekonomii, magister z matematyki

Witam, 

Z uwagi iż jest to mój pierwszy wpis na forum, z miejsca przepraszam jeśli zamieściłem go w nieodpowiednim dziale. 

Aby nie zanudzać, krótko: 
W tym roku kończę licencjat na kierunku Ekonomia. Na drugim stopniu wolałbym poświęcić więcej czasu na "gimnastykę intelektualną" niekoniecznie związaną z wkuwaniem na blachę. I tu pojawia się mój dylemat (zasięgnąłem różnych źródeł, według których studia matematyczne to niekoniecznie wyprowadzanie wzorów i udowadnianie) między takimi kierunkami jak:

- IiE
- AG
- Matematyka

przy czym nie jestem przekonany o chociażby zbliżonym poziomie wiedzy matematycznej przekazywanej na pierwszy i drugim a trzecim. 
Jednocześnie, jestem przygotowany, że zaległy materiał do egzaminów wstępnych/nadążania z materiałem na II stopniu matematyki, musiałbym nadrobić we własnym zakresie. 
Czy takie rozwiązanie ma sens i jest warte wysiłku? 

Studiuję na UŁ. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

tak, jest warte trudu. 

Czeka CIę jednak sporo różnic programowych i sporo do nadrobienia i na pewno będzie CI trudniej się utrzymać. 

Moim zdaniem w tym przypadku warto

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez turbyo
      Witam
      Aktualnie jestem w klasie maturalnej na profilu mat-fiz. Z matury celuje w: mat(pp) 85% (pr)60%, fiz 35%, ang (pr) 85-95%.
      Zastanawiam się która uczelnia i kierunek będzie lepszym wyborem: 
      Teleinformatyka czy Elektronika i telekomunikacja?
      ZUT Szczecin czy PUT Poznań? 
      Jak uważacie? 
      Dzięki wielkie
    • Przez applejuice
      Dzień dobry,
      Aktualnie jestem w trzeciej klasie liceum i poważnie zastanawiam sie nad wyborem kierunku studiów. Jestem na profilu z rozszerzona geografią, matematyką i wosem, jednak z tych przedmiotow interesuje mnie geografia (matematyka w dużo mniej znacznym stopniu, wiedza o społeczeństwie w ogóle). Czy ktoś może polecić mi studia naciskające głównie na geografie? Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi. 
    • Przez xann
      Witam, jestem w klasie maturalnej. Na maturze zdaję rozszerzoną matemtykę i geografię jednak nie mam pojęcia na jaki kierunek studiów iść. Zastanawiałam się nad logistyką, transportem, geodezją i kartografią, geoinformatyką. Jest tego dużo jednak szybko zmieniam zdanie i biorę pod uwagę jakiś nowu kierunek. Mam pytanie czy ktoś orientuje się może jak wygląda sytuacja na rynku pracy po ukończeniu tych kierunków? Może ktoś zna studia/zawody, które wiązałyby się z geografią i matematyką? 
    • Przez PomocOnline
      Jestem absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego oraz finalistą wielu konkursów matematycznych. Oferuję pomoc obejmującą rozwiązywanie zadań z poniższych działów:

- analiza rzeczywista i zespolona,
      - rachunek prawdopodobieństwa i statystyka,
      - matematyka dyskretna,
      - algebra abstrakcyjna i liniowa,
      - równania różniczkowe zwyczajne,
      - metody numeryczne,
      - teoria mnogości i logika matematyczna.

Udzielam pomocy w trybie online: przygotowuję rozwiązania (z opisem słownym, wyjaśnieniem itp.), a następnie wysyłam je na adres e-mail klienta. Istnieje również możliwość napisania programu realizującego algorytm matematyczny lub procedurę numeryczną (dostępne języki: C, C++, Octave). Cena jest do uzgodnienia.

W przypadku zainteresowania moją ofertą proszę o przesłanie treści zadań (i podanie terminu na wysłanie rozwiązań) na adres [email protected]
    • Przez Sałata
      Hej
      Ukończyłem kierunek Geodezja i Kartografia (spec. Geoinformatyka) na AM Szczecin. Wiem że już trochę 'po ptokach' jeżeli chodzi o jakiekolwiek rekrutacje ale sam z własnego wyboru chciałem popracować i zrobić sobie przerwę od nauki. Jestem jednak zainteresowany magisterką z odbiegających kierunków od mojego a dokładniej Zarządzaniem Inwestycjami i Nieruchomościami na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Moje pytania brzmią: Czy warto się tak przebranżawiać (Geodezja mnie średnio interesuje)? Czy warto wybrać ten kierunek a może jednak inny na tej uczelni? Jakie mam szanse na dostanie się na UEP po Geodezji w Szczecinie?

Prosiłbym o rzetelne odpowiedzi. Nie obrażę się o sugestię na temat innych kierunków. I dodaję że koniecznie chcę zmienić miasto.

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• To tak jak na Prawie, maniacy chodzą już w garniakach, a Ci najwięksi popaprańcy z teczką i to czasem przypiętą do ręki kajdankami. Znało się takie przypadki. Czaszka myślę jest tak samo niezbędnym elementem w medycynie jak ołówek B2 na ASP.
    • Najlepsze są te pytania o "kontakt z ludźmi". Uczciwie, większość ludzi powiedziałaby, że nienawidzi ludzi, a szczególnie tłoku przy kasie i w windzie, ale oczywiście, dla dobra rekrutacji ludzie są wspaniali i w ogóle kochajmy się wszyscy, bo tak Lenon kazał.
    • Dobieranie studiów na podstawie wyników w szkole, czyli "gdzie najlepiej będzie mi pasować" jest zgubne i świadczy tylko o tym, że studia są po to, żeby papier zdobyć i nic więcej. Jak się na studiach nie zaangażujesz, nie przyłożysz, nie zdobędziesz doświadczenia, to potem rynek pracy bardzo szybko to zweryfikuje. Przemyśl to.
    • Było wiele razy na forum. Polecam przestrzegać regulaminu i najpierw poczytać.  W skrócie. Możesz się przenieść ale na to musi wyrazić zgodę dziekan na nowej uczelni. Musisz mieć zaliczony rok. Zostaną wyznaczone różnice programowe. Tak jeśli nie zdasz roku zaczynasz od nowa. Resztę odczytasz z forum
  • Najpopularniejsze tematy na forum