Skocz do zawartości
Player2

Licencjat z Ekonomii, magister z matematyki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Z uwagi iż jest to mój pierwszy wpis na forum, z miejsca przepraszam jeśli zamieściłem go w nieodpowiednim dziale. 

Aby nie zanudzać, krótko: 
W tym roku kończę licencjat na kierunku Ekonomia. Na drugim stopniu wolałbym poświęcić więcej czasu na "gimnastykę intelektualną" niekoniecznie związaną z wkuwaniem na blachę. I tu pojawia się mój dylemat (zasięgnąłem różnych źródeł, według których studia matematyczne to niekoniecznie wyprowadzanie wzorów i udowadnianie) między takimi kierunkami jak:

- IiE
- AG
- Matematyka

przy czym nie jestem przekonany o chociażby zbliżonym poziomie wiedzy matematycznej przekazywanej na pierwszy i drugim a trzecim. 
Jednocześnie, jestem przygotowany, że zaległy materiał do egzaminów wstępnych/nadążania z materiałem na II stopniu matematyki, musiałbym nadrobić we własnym zakresie. 
Czy takie rozwiązanie ma sens i jest warte wysiłku? 

Studiuję na UŁ. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tak, jest warte trudu. 

Czeka CIę jednak sporo różnic programowych i sporo do nadrobienia i na pewno będzie CI trudniej się utrzymać. 

Moim zdaniem w tym przypadku warto

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Piotr95
      Witam,
      Mam 23 lata. Ogólnie zawsze miałem problem z matematyką. W poprzednim roku próbowałem zdać maturę nie udało się. Będę zdawał jeszcze raz maturę w 2019. Z matmą idzie mi słabo. Polski ok. Angielski zaawansowany. Matma że tak powiem utrudnia dostanie się na studia. Chodzę na korepetycje.Uczę się w domu. Pamięć mam średnią. Jak uczyć się matmy ,aby zdać ją na maturze chociaż w 30%? Wiem że 30% to słabo ale wystarczy zdac ponieważ chcę wybrać taki kierunek na którym nie ma matmy. Więc jak się uczyć tego okroponego przedmiotu? 
      Pozdrawiam
    • Przez MRG
      Jestem w 4 klasie technikum i stoję przed wyborem przedmiotów rozszerzonych na maturze. Myślę nad pójściem na mechanikę i budowę maszyn na politechnice Warszawskiej. Przejrzałem współczynniki wagowe itd. ale nadal mnie nurtuje kilka zagadnień i najlepiej aby odpowiedział mi na nie ktoś kto zna to z praktyki. Jak na razie myślałem nad wzięciem matematyka i fizyki. Mam parę pytań:
      Który wynik będzie brany pod uwagę z matematyki?
      Czy jeżeli wezmę na rozszerzeniu poza matmą i fizyką również np informatyke to czy wynik z niej będzie miał jakieś znaczenie o czy jest możliwość że na przykład w postępowaniu będą brane pod uwagę wyniki że wszystkich wcześniej wskazanych przedmiotów?
    • Przez matejbztek
      Cześć.
      Zastanawiam się nad wyborem studiów na ALK. Czy ktoś podpowie jak wygląda sprawa z matematyką na FiR? Cisną mocno, czy idzie ogarnąć? Nie spodziewam się, że to łatwizna, ale zastanawiam się czy dam radę.
      Pozostaje również wybór - czy lepiej ekonomia czy FiR? Przedmioty są podobne, dlatego ciężko mi wybrać. Pozdrawiam
    • Przez Kacper0
      Cześć! Obecnie jestem w połowie nauki w szkole średniej, jednak od ponad roku zastanawiam sie nad wyborem kierunku studiów. Myślę głównie o ekonomii (najpewniej UE w Poznaniu) i paru kierunkach filologicznych, (filologia węgierska, niderlandzka, turecka, arabska, hebrajska). 
      Jeśli ktoś z was kończył powyższe kierunki to proszę o jakieś opinie, porady, perspektywy po ukończeniu studiów i tym podobne. Z góry dzieki za wszystkie odp.

Узнайте про авторитетный интернет-сайт про направление Битумная черепица Shinglas Кадриль eurobud.com.ua
agroxy.com

В интеренете нашел авторитетный интернет-сайт про направление шины росава цена.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.