Welcome to Taxi2140150.ru

Witamy na Taxi2140150.ru, jedynym miejscu w internecie, w którym znajdziesz wszystkie, niezbędne informacje oraz ciekawe poradniki na temat matury, kierunków studiów oraz pracy i kariery zawodowej.

Jeśli chcesz brać czynny udział w ciekawych dyskusjach, to zachęcamy do rejestracji!

Vainnq

Technologia chemiczna, chemia, czy inny kierunek chemiczny lub medyczny?

Lepiej iść na technologię chemiczna czy na chemię? Wolę chemię od biologii ale na jakiś fajny i opłacalny medyczny kierunek mógłbym iść. Jakie są perspektywy w Polsce i za granicą po technologii chemicznej lub chemii.?Może są jakieś inne opłacalne w Polsce lub za granicą chemiczne lub medyczne kierunki? 

Ja jestem nastawiony na technologię chemiczną, ale jak tam jest i czy się opłaca? Myślę głównie o AGH.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

jak ma się opłacać? Studia raczej co do zasady są kosztowne:) nikt Ci nie będzie płacił. Chyba, że stypendium jednak i tak wątpie żeby to się opłacało. 

Co do kierunków, chemia i technologia chemiczna to dwa różne podejścia. Chemia jest ogólnoakademicka, natomiast technologia chemiczna - to kierunek inżynierski, techniczny. Zastosowanie chemii w technologii. Na pewno bardzo fajne, trudne studia. 

Co do pracy, to bywa rożnie, zależy od regionu. Moim zdaniem warto wybrać te studia bo to fajna i przydatna wiedza.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Opłacalny w sensie że po studiach znajdę dobrze płatną pracę w Polsce lub za granicą. Czyli lepiej na technologię chemiczną iśc  

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Studia pracy nie dają. Dają wiedzę i umiejętności. Nikt Ci nie powie CZY Ty znajdziesz pracę. Pracę możesz mieć po politologii a nie mieć po informatyce. 

TC daje szeroką wiedzę i duże możliwości. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czyli idąc na technologię chemiczna będę miał duże możliwości aby znaleźć pracę w Polsce lub za granicą tak?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Wasp
      Cześć,
      Z góry przepraszam jeżeli za bardzo się rozpisze
      Moja sytuacja wygląda następująco:
      Jestem na pierwszym roku biotechnologii (wydział Chemii) na Politechnice Warszawskiej. Jednak ja i chemia nie za bardzo z sobą przepadamy, także ostatanio pojawiły się wątpliwości czy pozostanie tutaj to dobry pomysł. Na ten kierunek przyszlam z myślą o zostaniu w przyszłości genetykiem. Także moje pierwsze pytanie dotyczy tego czy zawód genetyka opiera sie głównie na wiedzy chemicznej. Jezeli tak to uważam, że powinnam robić coś innego w życiu. Ewentualnie chcialabym zmienić kierunek na inżynierie biomedyczną lub mechatronike. Interesuje mnie nanotechnologia i wiem że mozna robic taka specjalizacje na mechatronice (przynajmniej na PW), ale zastanawia mnie czy po inżynierii biomedycznej również moglabym specjalizować się w tej dziedzinie. Ogólnie przeglądałam wiele tematów dotyczących wyżej wymienionych kierunków studiów i wiem tyle że będzie mi ciężko po nich znaleźć pracę oraz że wiedza tam zdobywana jest "o wszystkim i o niczym" i nic konkretnego nie uzyskam na takich studiach. Ze względu na to miło byłoby usłyszeć cos od osoby która faktycznie studiuje bądź studiowała któryś z tych kierunków
      Na koniec chciałam tylko dodać, że wybór tego jest dla mnie niezwykle istotny, ponieważ moim celem jest połączenie swojej przyszłej pracy z medycyna tak, aby pomagać ciezko chorym ludziom (stąd genetyka - choroby genetyczne i nanotechnologia - nanoboty pomagajace np. w walce z nowotworami).
    • Przez Antoni Trup
      Hej. To mój ostatni rok w gimnazjum. Moim wyborem jako szkoła średnia będzie LO (dla Wrocławian  IX LO) na kierunku biol-chem. Tak się złożyło że jestem bardzo zafascynowany chemią. Biologią mniej. Po, miejmy nadzieję, super napisanej maturze chce wybrać się na studia. I tu pojawia się problem... Nie wiem co mam wybrać. Politechnika czy Uniwersytet? Raczej te we Wrocławiu. W przyszłości widzę siebie jako naukowca, chciałbym bardzo wyjechać za granicę  i tam nauczać innych o tym wspaniałym przedmiocie. Więc jak? A i przy okazji... Trochę boję się czy sobie poradzę. Czy takie studia są trudne? Na ten moment nie mogę wiele powiedzieć o swoich umiejętnościach, no bo nawet egzaminu gimnazjalnego nie napisałem, tylk próbny gdzie uzyskałem 98% i 100 % poprawnych z chemii właśnie. Jeśli chodzi o matmę to uważam, że jestem najlepszym uczniem w szkole w tej dziedzinie. Możecie mi pomóc? 
    • Przez Tośka
      Za miesiąc zaczynam studia w SGGW na kierunku biologia. Czy ktoś może właśnie tam studiuje lub studiował? Jestem ciekawa jakie macie zdanie o tym kierunku i jak najlepiej spędzić pierwszy rok na takim kierunku. Proszę tylko nie piszcie, że studia są co do niczego, pracy nie gwarantują itd., bo to już zdążyłam usłyszeć, a i tak nie zamierzam zmieniać wyboru. Szukałam takich wątków na wszystkich forach, ale niestety nie znalazłam, albo komentarze są sprzed kilku lat, dlatego może tutaj się ktoś znajdzie. Potrzebuje wiedzieć jak się przygotować do takiej uczelni, co zacząć już załatwiać, co i gdzie najlepiej znajdę, jak z książkami, czy dużo ich trzeba kupić, czego unikać i jak najlepiej zrobić pierwsze wrażenie. Zależy mi bardzo na tym żeby dobrze rozpocząć ten etap w życiu, liceum nie było dla mnie litościwe, wiele rzeczy przeszłam i chciałabym zacząć wszystko od nowa, dlatego będę wdzięczna nawet za mały komentarz z waszej strony
    • Przez przemo25222
      Cześć. Chciałbym zapytać czy ktoś wie jak wygląda pierwszy rok studiów na kierunku Biologia? Muszę poprawić maturę z biologii i chemii, a żeby nie tracić czasu chcę studiować przez rok biologię. Ktoś mi powiedział, że na pierwszym roku jest przerabiane całe liceum wiec jeśli faktycznie taki jest to mi bardzo pomoże. Proszę o informację. 

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• To tak jak na Prawie, maniacy chodzą już w garniakach, a Ci najwięksi popaprańcy z teczką i to czasem przypiętą do ręki kajdankami. Znało się takie przypadki. Czaszka myślę jest tak samo niezbędnym elementem w medycynie jak ołówek B2 na ASP.
    • Najlepsze są te pytania o "kontakt z ludźmi". Uczciwie, większość ludzi powiedziałaby, że nienawidzi ludzi, a szczególnie tłoku przy kasie i w windzie, ale oczywiście, dla dobra rekrutacji ludzie są wspaniali i w ogóle kochajmy się wszyscy, bo tak Lenon kazał.
    • Dobieranie studiów na podstawie wyników w szkole, czyli "gdzie najlepiej będzie mi pasować" jest zgubne i świadczy tylko o tym, że studia są po to, żeby papier zdobyć i nic więcej. Jak się na studiach nie zaangażujesz, nie przyłożysz, nie zdobędziesz doświadczenia, to potem rynek pracy bardzo szybko to zweryfikuje. Przemyśl to.
    • Było wiele razy na forum. Polecam przestrzegać regulaminu i najpierw poczytać.  W skrócie. Możesz się przenieść ale na to musi wyrazić zgodę dziekan na nowej uczelni. Musisz mieć zaliczony rok. Zostaną wyznaczone różnice programowe. Tak jeśli nie zdasz roku zaczynasz od nowa. Resztę odczytasz z forum
  • Najpopularniejsze tematy na forum