Welcome to Taxi2140150.ru

Witamy na Taxi2140150.ru, jedynym miejscu w internecie, w którym znajdziesz wszystkie, niezbędne informacje oraz ciekawe poradniki na temat matury, kierunków studiów oraz pracy i kariery zawodowej.

Jeśli chcesz brać czynny udział w ciekawych dyskusjach, to zachęcamy do rejestracji!

• Podobna zawartość

• Przez wolny98
      Witam,
      Mam pytanie do osób bardziej rozeznanych jak wygląda sytuacja ze studiami zaocznymi na AGH. Chciałbym dostać się na Automatyke i Robotykę. Matura podstawowa ze wszystkiego bardzo dobrze a rozszerzenie z fizyki zdecydowanie gorzej :/ Czy są tam jakieś progi punktowe bądz czy jest bardzo dużo chętnych ? 
    • Przez laryx7
      Witam, zastanawiam się nad wyborem studiów technicznych. Waham się pomiędzy automatyką i robotyką albo mechaniką i budową maszyn. W liceum lubiłem matematykę i radziłem sobie z nią dobrze. Matura poszła mi nieżle, lecz znając progi punktowe z uczelni z poprzednich lat obawiam się, że na air może być ciężko się dostać. Co jest bardziej przyszłościowym kierunkiem itp. Czy mam próbować za wszelką cenę dostać się na air lecz na ,,słabszą" uczelnie, czy wybrać mibm na ,,lepszej" uczelni. Może jest tu ktoś kto studiuje w/w kierunki i mógłby coś o nich powiedzieć, doradzić, wyrazić opinie. Z góry dziękuje za pomoc.
    • Przez MechMan
      Czesc wszystkim

Mam taki oto dylemat- jestem mgr inz mechaniki i budowy maszyn, lecz chciałbym pójść jeszcze raz na studia inżynierskie - oczywiście zaocznie. No i waham sie międzu Automatyką i Robotyką na Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni albo nad Mechatroniką na Uniwersytecie Warmińsko Mazurskim w Olsztynie.  Co możecie powiedzieć na temat obu tych kierunków jak i uczelni? Która uczelnia ma lepszy prestiż w oczach pracodawców i gdzie się więcej naucze rzeczy dot. nowych technologii, programowania itp. Planuje oczywiście cały czas pracować w przemyśle lądowym że tak powiem.  Tak na 70% procent jestem nastawiony na AiR w Gdyni jednak boje się czy pracodwaca patrzacy na dyplom z Akademii Marynarki Wojennej nie bezie uważał mnie np za gorszego kandydata niż takiego np. po Politechnice Łódźkiej.   Będę wdzieczny za każdą odpowiedz
    • Przez przemek751
      Swoje pytanie kieruje głównie do studentów Politechniki Warszawskiej. Mianowicie zastanawiam się nad Elektrotechnika lub Automatyką i RObotyką na wydziale elektrycznym. Elektrotechnika kusi mnie tym, że jest wiele specjalności do wyboru, natomiast automatyka,sądząc po progu, wyższym poziomem. Powierzchownie przeanalizowałem przedmioty i wydaje mi się, że za wiele się nie róznią. Sądzicie, że ktory kierunek jest lepszy, ew. bardziej przydatny. Wiele osob mowi ze elektrotechnika jest dosc przestarzała. Chętnie poznam opinie innych osób. 

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• Nie za dużo "poprawny " mi mówi, rozumiem że w przypadku elektrotechniki czy automatyki i robotyki można stwierdzić podobieństwo ale co z takimi branżami jak budownictwo czy Inżynieria naftowa i gazowicza.
    • Niektóre uczelnie mają analizę danych na pierwszym stopniu. 
    • To prawda, że wysokie progi nie zawsze są dowodem przydatności kierunku. (Jak szłam na dziennikarstwo, było 14 osób na miejsce ). Ale FiR to dobry kierunek, absolwenci są poszukiwani, a do tego Ci się podoba. Nie ma sensu kombinować z czymś, co tak naprawdę Cię nie kręci i się pewnie do niczego nie przyda. Lepiej poświęć ten czas na dodatkowe kursy językowe, to Ci bardziej zaprocentuje w przyszłej pracy zawodowej. Czy dzienne czy zaoczne to zależy od wielu czynników. Po pierwsze, czy ten kierunek da upchnąć w zajęciach weekendowy bez dużych strat w programie. Po drugie, na ile da się pracować w zawodzie jako student. W niektórych zawodach się da, w innych raczej niewiele zwojujesz, a pracować w sklepie, jak Cię kasa nie ciśnie, jest bez sensu. 
    • Witam wszystkich, Mam prośbę czy mógłby napisać ktoś jakie kierunek studiować na I stopniu, żeby studiować na II stopniu analiza danych ? Pozdrawiam
  • Najpopularniejsze tematy na forum