Skocz do zawartości
kubaz

Zgubiona legitymacja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

za parę dni składam pracę i niedługo potem mam termin obrony. W międzyczasie zgubiłem swoją legitymację. Chciałem w dziekanacie złożyć wniosek o duplikat, nawet już opłaciłem 25zł, a tu mi mówią, że oni mi nie wyrobią i że mam jeszcze pare dni poczekać i złożyć jakiś bliżej nieokreślony wniosek o zgubienie? Pytałem czy jest wzór na stronie wydziałowej, a ona że nie i sam mam go sobie napisać? What the fck?

Rozumiem, z tego faktu, że ją zgubiłem nie będę miał nieprzyjemności w postaci jakiś dodatkowych opłat? Gdzie skierować się o zwrot przelanych środków na duplikat?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Raczej wszystko załatwisz w Dziekanacie. Winni tej sytuacji są sami studenci, którzy masowo gubili legitymację przed końcem studiów po to by jeszcze przez jakiś czas mieć zniżki. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co to dla nich za różnica. Człowiek płaci, to wymaga, a nie jakieś widzimisię. W regulaminie nic zapewne nie o takim cyrku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Publiczna, z tym płaceniem chodzilo mi o wyrobienie ELS (25zł).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sprawdź w regulaminie bo to akurat powinno być opisane

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 20.11.2017 o 15:50, Łukasz napisał:

Raczej wszystko załatwisz w Dziekanacie. Winni tej sytuacji są sami studenci, którzy masowo gubili legitymację przed końcem studiów po to by jeszcze przez jakiś czas mieć zniżki. 

Nie trzeba oddawać legitymacji po skończeniu studiów.

Cytat

(Dz.U. 2011 nr 201 poz. 1188), a konkretnie  §7 ust. 2 ” Prawo do posiadania legitymacji studenckiej mają studenci do dnia ukończenia studiów, zawieszenia w prawach studenta lub skreślenia z listy studentów, zaś w przypadku absolwentów studiów pierwszego stopnia — do dnia 31 października roku ukończenia tych studiów.

Cytat

Po ukończeniu studiów II stopnia lub studiów jednolitych magisterskich, jeżeli nie studiujesz na innym kierunku, tracisz prawa studenta (z chwilą obrony). 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi