Welcome to Taxi2140150.ru

Witamy na Taxi2140150.ru, jedynym miejscu w internecie, w którym znajdziesz wszystkie, niezbędne informacje oraz ciekawe poradniki na temat matury, kierunków studiów oraz pracy i kariery zawodowej.

Jeśli chcesz brać czynny udział w ciekawych dyskusjach, to zachęcamy do rejestracji!

MaciekI

Korepetycje - Gramatyka opisowa jęz. polskiego

Witam, potrzebuję pomocy/korepetycji z "Gramatyki opisowej języka polskiego". Jestem studentem Wydziału Lingwistyki UW, nadrabiającym różnicę programową i pod koniec stycznia mam zaliczenie na stopień z tego przedmiotu. Poszukuję osoby która pomoże mi się przygotować do tego zaliczenia, oczywiście odpłatnie. Byłbym zainteresowany regularnymi spotkaniami do końca semestru zimowego. 

Proszę o kontakt pod numerem 511-000-116 lub email: [email protected]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Riders97
      Witam. Niestety żałuję że wcześniej dobrze nie zastanowiłem się nad maturą z rozszerzenia, a chciałbym pójść na studia w Warszawie.  Z tego co widzę to na Transport, Turystykę, Historię Sztuki lub Stosunki międzynarodowe chyba się nie dostanę. Moje wyniki matur będą wyglądały mniej więcej tak. j.polski podstawa - 65-80% matma podstawa - 40-50% angielski podstawa- ok.70% WOS rozszerzony ok. 30-40%. Zastanawiam się też nad tym żeby przez ten rok wziąć się za naukę i zdać maturę rozszerzoną na lepszy wynik z WOSu i chciałbym zdać też coś ścisłego żebym miał większe szanse w rekrutacji na np. transport. U mnie w Szczecinie na ten kierunek bym się dostał ale planuje moją przyszłość w Warszawie. Ale moje pytanie brzmi czy z taką maturą mam wgl. szanse gdziekolwiek się dostać na studia w Warszawie? Jest to moje marzenie i chciałbym wiązać z tym miastem swoją przyszłość. Za odpowiedzi z góry dziękuję.
    • Przez lucasso
      Wejdź na sieumie.pl Zrób zdjęcie zadania, problemu matematycznego Prześlij je - otrzymasz film z rozwiązaniem Twojego zadania i omówieniem
    • Przez Illwreakyabonez
      Ahoj! Właśnie napisałem maturę z rozszerzonej matmy (okolice 50%), jeszcze czeka mnie fizyka i hiszpański (angielski dwujęzyczny zakładam na około 70-80%). Matura została przeze mnie napisana rok po ukończeniu liceum - dostałem w kość i postanowiłem poważnie zabrać się za swoją karierę i wybrałem Finanse i Rachunkowość.
      Oczywiście na wstępie wspomnę, że przeceniłem swoje możliwości (ogarnięcie fizy, matmy, hiszpańskiego, wymaksowanie angielskiego na poziomie dwujęzycznym jednocześnie pracując, ale przynajmniej próbowałem ;)) i na SGH się nie dostałem (de facto jeszcze nie ogłoszono wyników, ale to chyba jasne ;p). Pozostało mi jedynie rozejrzeć się za innymi uczelniami o profilu ekonomicznym, z tym warunkiem jednak, że powinny być w Warszawie (mam tam mieszkanie po stryjku, więc koszty życia będą o wiele mniejsze, na co kładzie szczególny nacisk mój ojciec - nie dziwię się, wręcz nawet zgadzam z tym). Z tego co znalazłem w internecie, to w Warszawie jedynie jest kilka uczelni, z czego większość ma wysokie progi (jeszcze rok nauki i 3-cie podejście do matury może poskutkowało by dostaniem się tam, ale to raczej odpada ;p). Jest też SGGW, które mnie wybitnie odpycha, ponieważ w rozkładzie zajęć znalazłem tam jedynie nauki o gospodarstwach wiejskich, itp., zamiast zajęć typowo finansowych.
      Z tego powodu wstępnie wybrałem WSFiZ (Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania), najściślej ujmując "Rachunkowość Finansowa". Jest to uczelnia prywatna, i tutaj zaczyna się moje pytanie: 
      Mam zamiar podciągnąć indeks najwyżej jak się da (jak będę potrafił), żeby potem dostać się na studia II stopnia na SGH (matmy uczyłem się jedynie rok, od podstaw, dlatego mam 50% z rozszerzenia, a nie chcę spędzać kolejnego roku w domu zakuwając).
      1. Czy indeksy na uczelniach prywatnych i publicznych "mają tą samą wartość" przy naborze na uczelnie publiczne?
      2. Jeżeli moja historia edukacji będzie wyglądać w ten sposób: Uczelnia prywatna -> Uczelnia publiczna SGH, to czy pracodawcy będą podchodzić do tego jakbym uczył się na SGH od samego początku, czy raczej "będą wiedzieć", że to nie wyglądało tak cukierkowo jak w przypadku osób, które napisały tą maturę na +90%?
    • Przez PomocOnline
      Jestem absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego oraz finalistą wielu konkursów matematycznych. Oferuję pomoc obejmującą rozwiązywanie zadań z poniższych działów:

- analiza rzeczywista i zespolona,
      - rachunek prawdopodobieństwa i statystyka,
      - matematyka dyskretna,
      - algebra abstrakcyjna i liniowa,
      - równania różniczkowe zwyczajne,
      - metody numeryczne,
      - teoria mnogości i logika matematyczna.

Udzielam pomocy w trybie online: przygotowuję rozwiązania (z opisem słownym, wyjaśnieniem itp.), a następnie wysyłam je na adres e-mail klienta. Istnieje również możliwość napisania programu realizującego algorytm matematyczny lub procedurę numeryczną (dostępne języki: C, C++, Octave). Cena jest do uzgodnienia.

W przypadku zainteresowania moją ofertą proszę o przesłanie treści zadań (i podanie terminu na wysłanie rozwiązań) na adres [email protected]
    • Przez bartek5145
      Witam. 
      Chciałbym zacząć studia na kierunku administracja.Mieszkam w Warszawie wiec ten rejon głównie by mnie interesował.
      W moich propozycjach występuje szkoła SAN oraz WIT chyba, że ktoś miałby jakąś inną ciekawa propozycje ze szkół prywatnych, zaocznych.
      Z góry powiem, że bardziej zależy mi na skończeniu studiów, po prostu na dostaniu kwitku. Przez ostatnie dwa lata ciężko pracowałem więc jestem w stanie oplacać studia. Chce zacząć coś ze sobą robić, zeby nie obudzić sie z ręką w nocniku za kilka lat. Chce skończyć studia dla siebie, żeby udowodnić sobie, że potrafię i mogę. Poźniej oczywiście chciałbym coś działać w tym kierunku.
      Jest ktoś w stanie mi polecić jakąś uczelnie w warszawie bądź nawet okolicach gdzie jestem w stanie ją skończyć?
      Mogę dodać, że moje wyniki maturalne nie są na wygórowanym poziomie, bardziej przeciętnym.
      Dziękuje i liczę na ciekawe odpowiedzi.

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• Witam. Jaka pewnie większość osób na forum mam problem z wyborem kierunku. Niestety moje młodzieńcze lata były beztroskie i nie traktowałem poważnie tego że mature dobieram do studiów. Miałem myślenie że napiszę byle co a studia się do tego znajdą... nic bardziej mylnego.  Cóż nie będę przedłużał, zdawałem poza podstawowymi przedmiotami ( które poszły mi słabo... polski 70%  matematyka chyba 63 albo 64 %    angielski 90%  Geografie oraz Angielski na poziomach Rozszerzony.  Z normalnymi wynikami po maturze zrobiłem rok przerwy i chciałbym podjąć jednak dalszą naukę.  do tej matury dodatkowo mam skończone Technikum logistyczne i zdane wszystkie kwalifikacje na technika logistyka.   Chciałem zapytać kogoś obeznanego w kierunkach, jaki potencjalnie kierunek ( pomijając fakt motywacji, hobby, tego co chcę w zyciu robić)  daje w miarę wysoką szanse na pracę z sensownymi zarobkami. Ja wiem że wszystko zależy od innych czynników studia nie dają pracy strikte - ja to rozumiem jednak chodzi mi jak pisałem o Potencjalne zatrudnienie. Można powiedzieć że nie chcę ale muszę na te studia iść a matura nie pozwala mi na wiele.   Szukałem na własną rękę kierunków jednak na moje nieszczęście nie ma za wiele kierunków które wymagaja od matury pisania geografi ... bardzo żałuje że ją pisałem. Inżynieria Środowiska Inżynieria Materiałowa Ekologiczne Źródła Energii   co o tych myślicie ?     oraz jakie macie inne przykłady kierunków      ( chciałbym studiować w krakowie )       Pozdrawiam każdego kto przeczytał do końca PS TAK wiem jestem głupcem myśląc że przymusowe studia z braku laku dadzą mi prace... cóż za błędy młodości się płaci
    • Tak, na taki kierunek może być trudno.
    • Z TOP 5 raczej nie, ale skoro tylko 1 uczelnia w Krk ma ten kierunek, to pewnie dla tych z opóźnionym zapłonem, już marne szanse na dostanie się... Btw, chodzi o Filmoznawstwo.
    • Cześć, Jeśli ktoś miałby chwilę czasu i chciałby mi pomóc w zbieraniu danych do mojej pracy licencjackiej to wstawiam ankietę do wypełnienia. Ankieta dotyczy bankowości elektronicznej PKO BP i mBanku. Z góry dzięki za pomoc   https://goo.gl/forms/UhzKQqZ0urLEw8vs1
  • Najpopularniejsze tematy na forum