Welcome to Taxi2140150.ru

Witamy na Taxi2140150.ru, jedynym miejscu w internecie, w którym znajdziesz wszystkie, niezbędne informacje oraz ciekawe poradniki na temat matury, kierunków studiów oraz pracy i kariery zawodowej.

Jeśli chcesz brać czynny udział w ciekawych dyskusjach, to zachęcamy do rejestracji!

Verty

Jaki kierunek wybrać

Witam jestem teraz klasie maturalnej i zastanawiam się nad wyborem studiów na politechnice ,wybór mój padł między Automatykę i robotykę ,mechatronikę a budowę i budowę maszyn.
Proszę aby ktoś kto miał styczność choćby z którymś z tych kierunków wypowiedział jakie są za i przeciw związane z nim oraz jak jest z pracą po tych studiach

Z góry dziękuje 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Cześć, było już tyle razy na tym forum o tych kierunkach wystarczy poszukać.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Było w kilku wątkach w technicznych kierunkach. Kierunek zawsze na topie i na niego zawsze znajdzie się zapotrzebowanie. 

W dość tradycyjnej formie ale jeśli Cię to interesuje to jak najbardziej. Dochodzi do tegp jeszcze mechatronika. Te 3 kierunki są bardzo zbliżone. Różnią się niuansami.  Wywodzą się właśnie z mechaniki.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Łukasz ma rację, o każdym z tych było już wiele razy. Jeśli masz pytania do MiBM to śmiało - odpowiem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez sylwia990116
      Gdzie w Krakowie studiować ekonomię? Czy trudno się dostać? Orłem nie jestem i z rozszerzenia matmy liczę na 40% i angielskiego tak samo.
    • Przez turbyo
      Witam
      Aktualnie jestem w klasie maturalnej na profilu mat-fiz. Z matury celuje w: mat(pp) 85% (pr)60%, fiz 35%, ang (pr) 85-95%.
      Zastanawiam się która uczelnia i kierunek będzie lepszym wyborem: 
      Teleinformatyka czy Elektronika i telekomunikacja?
      ZUT Szczecin czy PUT Poznań? 
      Jak uważacie? 
      Dzięki wielkie
    • Przez Kinga.p
      Mam taki problem. Kończę studia na kierunku Biotechnologia z tytułem licencjata. Chcialabym wybrać studia drugiego stopnia, magisterskie ale w dziedzinie kryminalistyki. Czy jest to możliwe ? Czy uzyskamy wtedy tytuł magistra? Interesuje mnie przede wszystkim Wrocław i studia zaoczne. Oraz czym różnią się studia podyplomowe od magisterskich? 
    • Przez penautbutter
      Witam. Niedlugo czeka mnie wybór studiów. Wybieram między PW a PWr na kierunek Automatyka i robotyka, z tym, że na internecie nie mogę znaleźć żadnych opinii o wydziale mechatroniki, większość o AiR na PW dotyczy wydziałów Elektroniki i Technik Informacyjnych lub Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa. Jednak mają bardzo wysokie progi i jak podwinie mi się nawet lekko noga na maturze to nie mam szans się dostać. Więc czy jest tu ktoś kto studiuje, lub zna kogoś studiującego ten lub bliski kierunek na wydziale Mechatroniki? Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez sandara17
      Hej zastanawiam się nad wyborem kierunku studiów i myslalam właśnie nad transportem i logistyką według was to ciekawy kierunek, warto wybrać go, czy jest ciężki i jak z pracą potem czy jest atrakcyjna i dobrze płatna? Jeśli są osoby które studiują bądź studiowały niech  sie wypowiedzą na temat jak wyglądają studia czy praca potem jeśli wam sie nie spodobal ten kierunek to jaki inny byscie teraz wybrali ? z góry dziękuję i wiem że pewnie były podobne tematy ale wiadomo z roku na rok moze sie cos zmienic wiec wolę być na bieżąco:)