Skocz do zawartości
Koczw

Wybór rozszerzń

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem w 1 klasie liceum. Bardzo chciałbym zostać w przyszłości ratownikiem medycznym. Mam parę pytań. Czy żeby dostać się na takie studia obowiązkowa jest rozszerzona biologia? Czy z zestawem rozszerzeń mat-fiz-gegr mógłbym dostać się na właśnie ten kierunek? I czy w rekrutacji patrzą na sprawność fizyczną?

Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie patrzą na sprawnośc fizyczna. Bez matury z biologii nie masz tam czego szukać. Jest tyle czasu że spokojnie się do niej przygotujesz. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Łukasz, na jakiej podstawie twierdzisz, że bez matury (matury, nie wiedzy) z biologii nie ma czego szukać? Jak sam napisałeś, na naukę podstaw biologii ma jeszcze trochę czasu, przynajmniej tego, co się przyda na studiach. A matura nie dość, że z wiedzą ma mało wspólnego, to jeszcze obowiązuje na niej cała biologia, a na ratownictwie cyklów rozwojowych mszaków raczej mieć nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Można samemu nauczyć się biologii bez konieczności matury ale wyszedłem z założenia że jeśli ktoś nie chce jej na maturze na 8 miesięcy przed to i nie będzie się chciał jej uczyć w ogóle.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na lekarski czy lekarsko-dentystyczny jeszcze czasem idą ludzie, co się tym nie interesują, ale kasa. Ale na ratownictwo raczej pójdzie ktoś, kto coś w tym kierunku lubi robić i sobie doczytuje o biologii człowieka. A reszta biologii jest niepotrzeabna. :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale bez podstaw i rozumienia pewnych procesów jest bardzo trudno.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oczywiście, masz rację :) Ale jednak w szkole jakieś podstawy się ma, chyba że ktoś totalnie olewał :D Można kupić sobie przed studiami jakieś vademecum maturalne i przerobić dla pewności. Polecam skupić się na komórce zwierzęcej, metabolizmie, fizjologii porównawczej zwierząt (gł. kręgowców), biologii człowieka i podstawach genetyki. To na studiach się przyda. Dodatkowo można poczytać o bakteriach i wirusach, żeby głupot nie gadać :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A, bo skupiliśmy się na teoretycznym przygotowaniu się z biologii, a zapomnieliśmy o najważniejszym, czyli o wymogach rekrutacyjnych :D Co do wymagania biologii, to zależy od uczelni. Trzeba przejrzeć uchwałę rekrutacyjną. Do Gdańska jest wymagana na rok 2018.

No i oczywiście Łukasz ciut minął się z prawdą co do sprawności, bo są testy sprawnościowe (w Gdańsku egzamin z pływania).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Od początku zdawałem sobie sprawę że na wiele uczelni jest wymagana biologia. Faktycznie o testach sprawnościowych nie wiedziałem. Myślałem że są one tylko na AWF

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi