Skocz do zawartości
Bubu1234

Zmiana kierunku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,zaczynam studia na Politechnice Wrocławskiej na kierunku mechatronika i nie jestem pewien czy mój wybór to jest to co chce w życiu robić i mam takie pytanie czy jeżeli po roku czasu uznam ze to nie jest gen kierunek i będę go chciał zmienić na Mechanikę i budowę maszyn to czy nic nie tracę ? I poradzę sobie z materiałem ? Bo nie wiem jak to jest,czy pierwszy rok jest bardzo zbliżony na tych kierunkach i nie różni się zbytnio ,czy różni się nie znacznie i można spokojnie nadrobić materiał?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Było wiele razy już na forum  o przenosinach wiec poczytaj. Czy sie da przeniesc miedzy tymi kierunkami? Powinno się udać. Ale jest też wiele przeszkod omawianych już na forum

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rozumiem tylko chciałbym się tez dowiedzieć czy nie ma dużych różnic pomiędzy tymi kierunkami na pierwszym roku i jak są to czy nie ma dużych ilości materiału do nadrobienia ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To sprawdź siatki godzinowe

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez toom16
      Witam, rozpocząłem studia magisterskie na Politechnice Wrocławskiej. Na pierwszym semestrze studiów dokonujemy wyboru specjalności. Z tym konkretnym procederem przychodzę do Państwa. Mianowicie po rozmowie z kolegami studentami okazuje się, iż są przesłanki do losowo przydzielonych specjalizacji. (Wewnętrzna rekrutacja na podstawie oceny z dyplomu I stopnia oraz ocen końcowych).

I tutaj pierwsze pytanie, w jaki sposób można i czy można wystąpić do władz wydziału w sprawie ujawnienia list rankingowych poszczególnych specjalizacji wraz z wskaźnikiem punktowym rekrutacji?

A druga sprawa tyczy się konkretnie sposobu wybierania specjalizacji. Otóż w ogłoszeniu informującym o złożeniu deklaracji widnieje:

"Nie złożenie przez studenta w/w deklaracji będzie skutkować przydzieleniem z urzędu do jednej ze specjalności na kierunku. Warunkiem uruchomienia specjalności jest minimum 30 osób"

Natomiast na dokumencie deklaracji widnieje:

"Zgłoszenie deklaracji preferencji musi zawierać wszystkie 4 specjalności wymienione w kolejności preferencyjnej ustalonej przez studenta pod rygorem nieważności"

I tu nasuwa się pytanie czy takie wymuszanie na studentach wyboru wszystkich specjalizacji co chroni uczelnie przed nieuruchomieniem jakiej specjalizacji jest zgodne z prawem? Czy to nie jest
      ograniczanie "praw studenta do zdobywania wiedzy i rozwijania własnych zainteresowań"? (Jedno z praw studenta zamieszczone w regulaminie uczelni).

Dodatkowo dodam, iż w regulaminie uczelni nie jest wspomniane nic na temat wyboru specjalizacji.

Ponadto nasuwa się pytanie, czy uczelnia w razie złożenia odwołania ma obowiązek przesłania dokumentu zawierającego rozstrzygnięcie złożonego pisma? Składałem odwołanie a w odpowiedzi na nie dostałem tylko krótkiego maila bez argumentacji.

Ściana tekstu wiem, ale są to dla mnie ważne sprawy na dzień dzisiejszy :)

Pozdrawiam!
    • Przez Bartek2018
      Siemka
      Mam dylemat co do wyboru kierunku studiów, waham się pomiędzy informatyka stosowana i systemi pomiarowymi na wydziałem fizyki i astronomii na UWr a cyberbezpieczeństwem na wydziale Elektorniki na PWr
      Ktoś jakieś opinie co do jakości tych kierunków i zapotrzebowaniu na ich absolwentów?
    • Przez Nero
      Witam.
      Czeka mnie niedługo ciężki wybór który kierunek ostatecznie wybrać mechatronikę czy elektronikę. Chciałbym nakierować swoją przeszłość na protetykę lub coś związanego z aparaturą medyczną i w tym momencie pojawia się dylemat. Oba kierunki gwarantują mi specjalizację która mi to umożliwi lecz nie jestem pewien który gwarantuje mi pewne oraz prostsze spełnienie marzeń. Chciałbym podkreślić iż z fizyką i matematyką nie miałem większych problemów w lic oraz jestem bardzo kreatywną i pracowitą osobą. Prosiłbym o udzielanie szybkich oraz sprecyzowanych opinii ponieważ niewiele pozostało mi czasu. Każda nawet niewielka opinia o choćby jednym z wymienianych kierunków wiele dla mnie znaczy. Prosiłbym również  nie przytaczanie tutaj kierunku jakim jest inżynieria biomedyczna.
    • Przez jarosky
      Witam, otóż dostałem się na studia stacjonarne na Uniwersytecie w Białymstoku na kierunek: ochrona środowiska, jest to kierunek, w którym nie ma nic dla mnie interesującego, perspektywy pracy po tym kierunku raczej mocno średnie, chociaż mieszkam na podlasiu w Białymstoku, w mieście który ma jakiś nacisk na ekologie, środowisko, przynajmniej tak mi się wydaje. Zastanawia mnie kierunek mechanika i budowa maszyn, który wydaje się być ciekawy, od zawsze interesowałem sie silnikami, samochodami, itp. Chciałbym pójść na studia zaoczne, aczkolwiek mam dylemat, ponieważ z matmy nigdy nie byłem dobry, czasami trafiały się jakieś tematy, które w miare rozumiałem, a wiadomo, że w tym kierunku matematyka to podstawa, a do tego fizyka... Czy ktoś mógłby mi doradzić, mam zamiar składać papiery na politechnikę białostocką, nie wiem czy to dobry pomysł i czy dam sobie radę.
    • Przez Kalayan
      Hej
      Czy jest ktoś kto studiuje/wybiera się na Marketing i komunikację rynkową (I st., dziennie) i mógłby mi opowiedzieć o tym kierunku ? Z tego co wiem taki kierunek jest jedynie na Ueku w Krk (a słyszałam słabe opinie o tej uczelni) i na Politechnice Lbl 
      Co myślicie o kierunku ? Czy jest ciężki ? Dla kogo ? Czy osoba, która nie jest zbyt db z przedmiotów ścisłych da sobie radę ?

kamod.net.ua

maxformer.com/metallicheskaya-mebel

www.rs-clinic.com.ua

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.