Skocz do zawartości
  • Facebook
  • YouTube
BoHanSIN

Uczelnia prywatna, zrezygnować czy zostać ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, obecnie jestem studentem sinologii na Akademii Finansów i Biznesu Vistula, niestety kadra jest tam wzięta z łapanki, studenci na moim kierunku przyszli tylko dla papierka, poziom jest bardzo słaby. 

Obecnie chciałem się przenieść na UW na drugi rok, ale niestety ciężko jest mi nadrobić poziom UW, gdyż studenci UW oprócz uproszczonego chińskiego uczyli się dodatkowo znaków tradycyjnych + dialekt występujący na Tajwanie i w Xiamen. 

Mam zamiar jeszcze spróbować się przenieść na UW na 1 rok, do tego biorę udział w rekrutacji uzupełniającej na SGH. 

Jeśli rekrutacja na UW bądź na SGH się nie uda to co Byście zrobili  : 

1. Zrezygnować ze studiów prywatnych i poprawić maturę.

2. Zostać na tej uczelni prywatnej ? 

Pozdrawiam. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To już Twoja decyzja. Kwestia indywidualna. Zawsze.mozesz zrobić licencjat na obecnej a później 2 stopień na innej uczelni. Możesz studiować dalej i poprawić maturę. Trochę szkoda wydanych pieniędzy. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rozważ poprawianie matur. Dwa lata poźlizgu to jeszcze nie jest tragedia, a UW daje najlepsze perpektywy w językowych kierunkach, przynajmniej tak mi się wydaje. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem co masz na myśli mówiąc najlepsze? UW daje dobre wykształcenie 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na UW na sinologię się raczej nie przeniesiesz. Za dużo tam mają chętnych, żeby wpuszczać z zewnątrz. A progi na dzienną sinologię kształtują się grubo powyżej 90% z rozszerzonej matury, na wieczorowe są niewiele niższe. Jeśli już to SWPS ma studia azjatyckie z chińskim, tam poziom jest niezły, a Cię przyjmą. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez Kamil95
      Wystartowała rekrutacja na studia anno domini 2019. Decyzję podejmujcie z głową z tego prostego powodu, że to ułoży wasze dalsze życie. Na tapet weźmy UW. Jeśli nie czujecie wyjątkowej pasji do kierunków takich jak fizyka, chemia, biologia czy Politologia (poniżej opis) to sobie darujcie. Zainteresowanie tymi tematami to podstawa, inaczej nie ma sensu. Niezmiennie od lat popularne są stosunki międzynarodowe, które za 3 lub 5 lat dadzą wiele możliwości. Omijacje szerokim łukiem Białorustykę (chyba, że bardzo chcecie), to typowe studia bez przyszłości (może tłumacz). Ale również kulturoznawstwo czy Politologię, która jest idealnym kierunkiem jeśli chcecie pracować jako ślusarz, sprzedawca w sieci McD czy kanar. Nie warto tracić waszej dobrze napisanej matury na takie kierunki, nie marnujcie czasu i życia. 
    • Przez magda232
      Witam! Jestem tegoroczną maturzystką i zmagam się z problemem wyboru studiów. Rozważam różne kierunki, jednak zawsze interesowała mnie filologia rosyjska. Bardzo lubię ten język. Wiem, że filologia to nie żaden kurs jezykowy, biorę to wszystko na poważnie. Najbardziej zainteresował mnie ten kierunek na Uniwersytecie Warszawskim oraz na Uniwerytecie Marii Curie - Skłodowskiej. W przyszłości chiałabym pracować, jako tłumacz w firmie utrzymującej kontakty ze Wschodem lub być nauczycielką języka rosyjskiego. W bardzo dalekiej przyszłości, kiedy juz podszkole swój warsztat chciałabym spróbować swoich sił z tłumaczeniem przysięgłym. Problem polega na tym, że nikt nie podtrzymuję mojej wizji. Ciągle słyszę, że po tym kierunku nie znajdę pracy albo będzie to bardzo trudne, dlatego zaczęłam mieć wątpliwości. Nie wykluczam studiowania drugiego kierunku albo zrobienie podyplomówki czy kursu. Jeśli chodzi o studia zawsze coś mi się zmieniało, ale filologia niestety  zawsze powracała, a w ostatniej klasie liceum ze zdwojoną siłą. Do złożenia dokumentów zostało mi jeszcze trochę czasu, jednak kiedy zaczynam myśleć, co mam wybrać mam totalny mętlik w głowie. Często słyszę, że może lepiej iść na studia z jakiejś ścisłej dziedziny, a języka uczyć się na kursach. Tylko po kursie językowym tłumaczem nie zostanę, to nie jest taki żywy kontakt z językiem i jego historią, jak na filologii. Czy może ktoś z Was studiował filologię rosyjską na tych uniwersytetach, jak to wygłąda później z pracą. Czy to dobry kierunek studiów czy totalnie zwariowałam. Proszę o jakieś wskazówki oraz o opinie. Za wszystkie uwagi będę wdzięczna! 
    • Przez klau20
      Witam,
      Czy ktoś może orientuje się jakie były progi na ekonomie, fir na UW w zeszłym roku? 
      NA internecie są tylko progi z 1 tury, po której wiadomo dużo osób rezygnuje. Nie są one wiarygodne, gdyż studiowałam biotechnologie na uw i progi byly na internecie o wiele zawyżone. Planuję teraz zmienić studia jednakże nie podeszłam 2 raz do matury i chciałabym wiedzieć czy z wynikami: polski podstawa 76%, ang podstawa 93%, ang rozsz 86%, matematyka podst 100%, Biologia rozsz 80%, chemia rozsz 72% mam jakieś realne szanse na dostanie się? Ewentualnie czy polecacie UKSW? 
    • Przez Tadeusz
      Cześć,
      Pisze mature z rozszerzonej geografii, angielskiego, francuskiego i myśle nad wosem. Pisze podstawową matme i polski.
      Z matmy na podstawie daję sobię radę. Bardzo interesuje mnie handel. Myślałem żeby studiować finanse i rachunkowoś, biznes międzynarodowy jednakże coś związanego z handlem. Chciałbym pójśc na studia do Warszawy, Gdańska lub Poznania. Boję się że z podstawową matematyką nigdzie się nie dostanę na uczelnie publiczne związane z finansami i handlem. A na rozszerzonej matmie nie dał bym rady.
    • Przez Kraks01
      Witam.
      Jestem w drugiej klasie liceum i za około pół roku będę musiał zadecydować z czego będę chciał pisać mature. Moim marzeniem jest dostanie się na prawo. Jednymi z upatrzonych uniwersytetów są UW , UJ , UWr. Oczywiście są one opcją gdybym dobrze napisał mature. I mam pytanie. W liceum rozszerzem matematyke , geografie oraz angielski. Zastanawiam się nad zdawaniem (poza rozszerzeniami oczywiście) wosu. Czy się opłaca? Troche już się z niego sam ucze w domu a też matura z tego przedmiotu nie wydaje mi się trudna. Czy z takimi rozszerzeniami na maturze mam szanse dostać się na wyżej wymienione uniwersytety? Zdaje sobie sprawę że bardzo często na uczelnie potrzebny jest rozszerzony polski którego jestem pewien że nie będę zdawał. A może jesteście w stanie zaproponować mi jeszcze inne w których kadra jest przyjemna oraz da się żyć poza nauką?

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• Nie ma takich studiów, które uczą tylko rzeczy potrzebnych do pracy, bo to nie zawodówka. W każdym razie na tym wydziale standardem jest średnio nieco ponad 300h w semestrze, co na tle np. kierunków technicznych oznacza skromny wynik.  Jestem po energetyce, ale na OiO Pierwsze 5 semestrów na I stopniu jest wspólne, a potem wybiera się specjalność na 1 z 3 wydziałów - niekoniecznie swoim. Duży odsiew jest faktem od wejścia przepisów dotyczących maks. 13 studentów na wykładowcę. Jeśli wiążesz przyszłość z Trójmiastem lub okolicą, to nie musisz zbytnio martwić się o pracę, ale w innych stronach może być gorzej. Pozostaje też kwestia oceny opłacalności wysiłku włożonego w skończenie energetyki w porównaniu z IiE na UG.
    • Witam wszystkich. Czy jest tu ktoś, kto studiował lub studiuje na UW na międzykierunkowch studiach ekonomiczno-matematycznych? Chciałabym uzyskać o tym jak najwięcej informacji. Dostałam się na ekonomię, finanse i rachunkowość, informatykę i ekonometrię. Dostałam się również na matematykę co było wymogiem na wybranie tego kierunku po pierwszym roku. Jak wygląda nabór? Czy dostają się ci najlepsi z pierwszego roku? Kiedy ma to miejsce? A jak z wykładami, czy są na różnych wydziałach. Chodzi mi to czy trzeba w ciągu dnia zmieniać miejsce? Z tego co się orientuję te wydziały są od siebie kawałek. Ogólnie polecacie? Proszę o pomoc 
    • Hej Mam do Was pytanie, a w zasadzie to kilka. Rok temu dostałam sie na UW na kierunek, który wydawał się interesujący. No i był, do czasu... Podeszłam do sesji letniej, myśląc, że ją zdam i będę się mogła przenieść na inny kierunek. Niestety nerwy zrobiły swoje i nie zdałam paru przedmiotów. Zgłosiłam się w systemie IRK na ten drugi kierunek, ale jestem dość daleko na liście rezerwowej, więc marne me szanse.  Bardzo się boję sesji poprawkowej, bo czuję, że i wtedy nie dam rady zdać wszystkiego. A teraz pytania: 1 - czy ma sens myk złożenia we wrześniu formalnej rezygnacji z kierunku X (nie podchodząc do sesji, tylko składając rezygnację) i ubieganie sie o przyjecie na kierunek Y? Czy to w ogóle jest możliwe? 2 - na jakiej podstawie można złożyć odwołanie do procesu rekrutacji, skoro jest to proces niemalże jawny i raczej się nie mylą? 3 - czy można to załatwić jakimś innym magicznym sposobem?   Bardzo mi zależy na tej zmianie. Proszę o pomoc. Z góry dzięki za odpowiedzi!
    • Orientuje się ktoś jak wygląda przeniesienie się na UJ w Krakowie na prawo po 1 roku? Jako że nie planowałem iść na studia zdawałem na maturze tylko jeden przedmiot rozszerzony. Z tym co mam teraz mógłbym iść na prywatną uczelnie np. na Frycza jednak poziom jest niższy niż UJ a studia sporo kosztują. Na stronie uczelni nie znalazłem czy po spełnieniu wymagań przenoszą na 2 rok czy trzeba powtarzać. pytanie również czy można skończyć pierwszy rok na Fryczu, poprawić maturę, przejść rekrutacje i czy mogą mnie przenieść od razu na 2 rok jam mam zaliczony pierwszy na innej uczelni.
  • Najpopularniejsze tematy na forum

• Forum
  • Studies.pl
  • Studia.pl
  • Kierunki studiów

• Wróć
    • Studia artystyczne
    • Bezpieczeństwo i studia mundurowe
    • Studia ekonomiczne
    • Filologie i języki
    • Gastronomia i hotelarstwo
    • Studia humanistyczne
    • Logistyka, transport, spedycja
    • Studia informatyczne i matematyczne
    • Studia medyczne
    • Studia pedagogiczne
    • Studia przyrodnicze
    • Prawo i Administracja
    • Stosunki międzynarodowe
    • Studia techniczne
    • Studia biznesowe
  • Podyplomowe
  • Aktywność
  • Szukaj
  • Ranking

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.