Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Nazywam się Alicja i jestem w maturalnej klasie.

Co prawda leci 2 tydzień szkoły i do matury jeszcze czas ale.. Nie chce obudzić się z ręką w nocniku, a co do wyboru dodatkowego przedmiotu na maturze i studiów jestem zielona. Nie mam jakiś szczególnych zdolności co do nauki. Rodzice pchają mnie na matematykę, ponieważ jako jedyna w klasie miałam 5 na koniec 3x z rzędu ale to tylko dzięki temu, że siedząc w ławce mówię innym co mają pisać na tablicy no i  sprawdziany/kartkówki mi się udawały mimo, że czasem spojrzałam dopiero przed lekcją.

Tylko właśnie ta moja pani uważa, że rozszerzona matematyka to dla alf i omeg matematycznych i nie chce zbytnio by ktoś z nas się rzucał na tak głęboką wodę, a co do innych przedmiotów to na kierunku technikum informatycznym nie ma się polotu zwłaszcza gdy z anglika walczyło się 3 lata z rzędu o 2, a rozszerzona informatyka jest z nauczycielem, który wrzuci plik WORD, w którym jest trochę przykładowych zdań na dany temat i od razu jest praktyka do zrobienia i od nastawiania nauczyciela zależy czy Ci pomoże czy czasem nie pociśnie, że jest się do niczego i co my tu wgl robimy. 

Pomoże ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie do końca wiem czego konkretnie oczekujesz? Studia należy wybrać zGodnie z zainteresowaniami inaczej szybko można się z nimi pożegnać. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1. Dział przedstaw się nie służy takiej dyskusji. Przenoszę. 

2. Wejdź na kierunki.net i poczytaj.  Na pewno studia ekonomiczne są godne rozważenia. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez Marlooow
      Czy wie ktoś jaki był próg punktowy na prawo na UŚ w 2018 roku(dzienne) i ile wypadałoby mieć punktów w tym roku, żeby się dostać? Bo powiem szczerze, te studia są moim marzeniem, a z tego co widzę, bardzo ciężko się na nie dostać. Zdaję rozszerzenia z 3 przedmiotów, z czego 1 wiem, że mi podejdzie, więc liczę na około 150 punktów(przy dobrych wiatrach).
    • Przez galexxandra
      Cześć, jestem tegoroczną maturzystką profilu mat-chem-ang i myśle o studiowaniu inżynierii chemicznej i procesowej na Politechnice rzeszowskiej? Czy wie ktoś jak wyglądają studia na tym kierunku? Fizykę skończyłam w 1 klasie i trochę się boję, że moge sobie z nią nie poradzić? I jakie macie opinie na temat samej uczelni? Słyszałam, że na Prz jest się łatwiej dostań a Pk łatwiej skończyć-to prawda? Naprawdę jest aż tak źle?
    • Przez Jakubbu
      Witam!

Mam pytanie odnośnie zmiany trybu studiów. Obecnie jestem studentem zaocznym 2 roku. Mam zamiar bardzo bym chciał się przenieść na studia dzienne w 3 roku. Formalne wymagania na moim wydziale to średnia 4,5 z wszystkich lat studiów. W pierwszym roku miałem 3,88,więc słabo. Warunkiem odstąpienia od średniej jest zaangażowanie w sprawy uczelni. Uczę się dość dobrze. W  tym roku w 1 semestrze poszło mi dość nieźle, lecz jest problem w postaci..

W drugim semestrze jak będę miał dobre oceny min 4,5 lub 5, średnia będzie mi wychodziła 4,40. Niestety będzie mało brakowało.. Jeżeli chodzi o zaangażowanie, to należę do kółka naukowego, staram się uczestniczyć w konferencjach, zbierać certyfikaty, oraz pomagać w organizacji wydarzeń organizowanych przez owe kółko. Ostatnio dostałem też podziękowania od dziekana za pomoc w konferencji. Czy na koniec roku dzięki argumentacji w podaniu mogę jakoś uprosić dziekana by przeniósł mnie  na dzienne studia mimo tak małej różnicy w średniej? Gdyby nie średnia z 1 roku spełniałbym wymóg formalny średniej 4,5. Czy ktoś spotkał się z takim podobam przypadkiem? 

Pozdrawiam! 
    • Przez Antek37
      Dzień dobry!
           Na wstępie-jestem w liceum na profilu mat-fiz-inf. W pierwszym roku mieliśmy informatykę z dobrym nauczycielem, dzięki któremu informatyka  zainteresowała mnie. Jednak nauczyciel ten przeszedł na roczny urlop, przez co do końca liceum miałem innego nauczyciela, który kompletnie nie znał się na przedmiocie, którego miał nas nauczyć. Nauczycielka fizyki również nie potrafiła uczyć, niemniej jednak nauczyciel matematyki znał się na rzeczy.
           W tym roku piszę maturę z rozszerzonego angielskiego i rozszerzonej matematyki.I choć lubię matematykę, wiem, że nie osiągnę z niej wystarczająco wysokiego poziomu na maturze,żeby dostać się na wybraną uczelnię. Głównym powodem jest to,że nie mam głowy do figur geometrycznych, a tym bardziej do brył. Nie widzę zależności, bez których nie można rozwiązać danego zadania, przez co tracę cenne punkty.
            Z racji tego posprawdzałem wszystkie interesujące mnie uczelnie (Uj,UMK,PKr,Politechnika Śląska) i zauważyłem,że informatyka liczy się tam jako główny przedmiot w rekrutacji. Zastanawiam się więc czy nie podchodzić do matury z taxi2140150.ru/informatyka za rok.
            Chciałbym zapytać Was o kilka rzeczy:
      -czy przez ten rok, solidnie pracując i chodząc na korki z taxi2140150.ru/informatyka jestem w stanie bardzo dobrze napisać z niej maturę?
      -czy matematyki, takiej jak na studiach informatycznych , dam radę sam się nauczyć lub na korkach, również w trakcie tego roku?*
      *czytałem różne wątki na tym forum.Wiem,że potrafienie policzenia czegoś nie zawsze musi znaczyć,że coś się rozumie. Chodzi mi o naukę na takim poziomie,żeby mnie nie wyrzucili z pierwszego roku studiów,a nie żebym został najlepszym studentem roku
      -czy matematyka ta w dużym stopniu bazuje na zdolnych do wyuczenia schematach?
      -czy jest w niej geometria przestrzenna i płaska?
      PS.Nie chcę iść na studia wyspecjalizowane w programowaniu np. gier, gdzie bez fizyki i zaawansowanej matematyki ciężko o napisanie kodu odpowiadającego za działanie naturalnych fizycznych zjawisk.Bardziej interesuje mnie pisanie aplikacji lub Podyplomówki z zarządzania bazami danych.

Prośba do administratora-jeżeli napisałem ten post w złym wątku, to proszę o przeniesienie go do właściwego.Z góry przepraszam,jestem tu nowy i jeszcze nie znam się "na rzeczy"

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• Skoro przeczytaleś to nie rozumiem skąd większość pytań skoro odpowiedzi są w innych wątkach.  Pytanie o to czy było komuś łatwiej to rozumiem. Odnośnie kosztów życia i porównania życia studenckiego jest bardzo dużo na forum. Nic się w tej kwestii nie zmieniło. 
    • Oczywiście, że to czytałem... Lecz kieruję tutaj pytania do osób który miały takie same bądź podobne sytuacje.  Nie wyszukałem w przedstawionym przez Ciebie temacie, czy jest ktoś tam po technikum. Czy było im łatwiej?(tak wiem, pytanie retoryczne, ale z czystej ciekawości jak bardzo)  
    • Uzyłeś wyszukiwarki? Od czego ona jest? tematów pełno, dla przykładu: https://taxi2140150.ru/topic/68-zaoczne-czy-dzienne/?tab=comments#comment-324   Wszystko omówione. Temat do zamknięcia.
    • Witam, od dłuższego czasu zastanawiam się czy udać się na studia zaoczne czy dzienne... Jestem, a w sumie będę za kilka dni absolwentem szkoły średniej. Mam wykształcenie Techniczne o profilu Mechanika i Budowa Maszyn + specjalizacja wykonywania elementów maszyn itd... do tego mam staże w ogromnych firmach przemysłowych ( są to też praktyki ze szkoły oraz staże typu erasmus+ czy staże za wzorową edukację). Chciałbym udać się na studia o profilu MiBM na Politechnice Wrocławskiej. Teraz pytanie czy lepiej iść na zaoczne czy dzienne? [zaoczne]: Jak to jest z sesjami?  Podejście profesorów? Czy ciężki i wymagający materiał? [dzienne]: Jaki budżet finansowy trzeba rozważać na studia dzienne z przeciętnym życiem? Jak z pracą na studiach dziennych? Dodam, że jest w miarę dużo ofert pracy z moim wykształceniem i czy nie lepszą drogą byłoby pracować + łapać doświadczenie w tej branży i dokształcać się? W szkole również miałem niezbyt łatwo, bo sama moja szkoła jest bardzo powiązana z Politechniką Wrocławską.   Wiele osób, a nawet nauczycieli mówi mi, że z moim wykształceniem polecają zaoczne + praca w danym zawodzie. A ja wciąż mam dylemat. Dodam też, że chciałbym chociaż trochę 'przeżyć' życie studenckie. Nie wymagam potężnych melanży itp. Ale wyjście na piwko z chłopakami ...    Jeżeli chodzi o dzienne to wtedy udałbym się na górnictwo igeologię, a na II stopniu studiów wybrałbym specjalizację mechaniki maszyn cięzkich dołowych(ale mgr już w innej szkole bym robił)    
  • Najpopularniejsze tematy na forum

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.