Skocz do zawartości
przyszlystudent1998

Wybór studiów coraz bliżej

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć w tym roku czeka mnie matura, planuje się wybrać na bezpieczeństwo wewnętrzne kryminalistyka/kryminologia, detektwyistyka/dochodzeniówka lub coś w tym kierunku.

Tutaj pojawiają się moje dwa pytania. 

1. Czy jest to dobry wybór? Czy może celować w innym kierunku? 
2. Na maturze zdaję rozszerzoną biologię, na jednej z uczelni zobaczyłem że biorą dwa przedmioty rozszerzone pod uwagę? Czy zdawać jeszcze dla "bezpieczeństwa" wos? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1. to zalezy co chcesz w zyciu robić, a co chcesz?

Zdajesz sobie sprawę, że to raczej studia humanistyczne, a nie biologiczne?

2. im więcej przedmiotów zdasz na maturze tym masz szersze możliwości

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Obecnie mam w technikum biologię rozszerzoną - dlatego też chcę zdawać tą maturę. 
Wydaje mi się że jednak kryminalistyka/kryminologia - wiążę się trochę z biologią. 
Chciałbym pracować w przyszłości w policji jako technik - chociaż bardziej w wydziale kryminalnym. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz pracować w policji to idz do policji. Następnie dostań się do Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie - czyli musisz zostać skierowany przez jednostkę, w której masz służbę. 

Takie studia praktycznie nic nie dają. 

Kryminalistyka w większości przypadków jest o podejściu humanistycznym, czyli prawniczym. 

Pomyśl nad biologią sądową

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za odpowiedzi. 
Co do policji, to znajomy który jest już na emeryturze policyjnej, radził mi mimo wszystko zrobić sobie studia chociaż licencjat - mówił że to są zawsze dodatkowe punkty w rekrutacji i właśnie komendant danej jednostki lub inspektor danego działu może inaczej patrzeć na takowego kandydata. 

Biologia sądowa - bardzo ciekawy kierunek dzięki że mi go podesłałeś :) Napewno też się nad nim zastanowię bo wydaje się być bardzo interesujący ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

naprawdę studia dają mało w rekrutacji do policji

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli myślisz o policji to warto zobaczyć ten link  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sorry ale 2 pkt za to że kończysz akurat ten kierunek to trochę mało. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przy rekrutacji tak ale w rekrutacji tak ale w policji awanse są obligatoryjne bodajże do młodszego aspirant albo podkomisarz wiadomo że 80% przypadków zaczyna od prewencji ale przy takim system awansować szansa na pracę związana z kierunkiem studiów jest duża  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wbrew pozorom takie szansę są bardzo małe. Przynajmniej w tej chwili. Są kierunki bardziej premiowane np. Informatyka która jest bardzo potrzebna w służbach 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale kierunki typu informatyka maja duża ilość przedmiotów ścisłych typu matematyka czy fizyka do których nie każdy ma predyspozycje 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tak, ale ja Ci tylko mówię o zapotrzebowaniu w służbach, nie mówię, że masz iść na ten kierunek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• Dzięki. Nie każdy musi być matematykiem. Kompetencje miękkie też są potrzebne.
    • Jak edytować swój post? Nie dawno wujek mój powiedział,żeby iść na informatyke bo dostaniesz dobrze płatną prace w każdej firmie. Przeciez jestem słaby z matematyki a jego córka zdała rozszerzenie około 100%. Nie lubie takich typów. Po politologi to nic nie bedziesz mieć. Jednak widać, że wy pomagacie lepiej.
    • Ale to że brakuje nauczycieli od zawodowych nie znaczy że oni dobrze zarabiają, wyobraź sobie ktoren inżynier, któremu poszło jako tako na studiach i ma jakieś pojęcie pójdzie pracować do szkoły, oczywiście się zdarzają się również tacy co świeżo po zrobieniu inżyniera idą pracować do szkoły, ale to myślę że bardziej z niechęci do pracy gdzieś indziej, u mnie na przykład jest właśnie taki od zawodowych na budowlance, ale skąd on się wziął u mnie w szkole to naprawdę nie wiem, bo mieszka 100 km ode mnie i w tygodniu po prostu wynajmuje pokój w mieście, a co jeszcze ciekawsze to zamienił okolice Rzeszowa, na okolice wschodniej granicy (jaka nazwa konkretnie nie mam po co mówić, bo i tak mało kto będzie je kojarzył). Trochę mnie zastanawia czy mu się to opłaca. ja wiem że dla inżynierów budownictwa w tej chwili i tak kokosów nie ma, ale żeby pracować w szkole oddalonej 100 km od swojego domu, i to jeszcze przenosić się w taką okolice.
    • Po pierwsze to poszukaj tych informacji w rozporządzeniach Ministra Edukacji Narodowej, tam jest jasno określone, jakie uprawnienia trzeba mieć, żeby uczyć na poszczególnych poziomach edukacji.   W skrócie to po resocjalizacji na pewno nie, bo ten kierunek nie daje uprawnień pedagogicznych. Uprawnienia pedagogiczne to taka grupa przedmiotów, które trzeba zaliczyć, żeby móc uczyć w placówkach publicznych. Można też je zaliczyć i tym samym nabyć uprawnienia w formie studiów podyplomowych. Żeby uczyć w przedszkolu, najlepiej niewątpliwie skończyć specjalizację edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna, która na większości pedagogik jest, więc pewnie i na tej opiece nad małym dzieckiem będzie.    Po drugie to zastanów się, czy chcesz się w to pchać. Pomijam już nawet fakt, że nauczyciele i inni podobni pracownicy budżetówki zarabiają tak śmieszne pieniądze, że raczej nigdy nie będziesz miała zdolności kredytowej (w ogóle żeby być w tych czasach nauczycielką, to pasowałoby najpierw bogato wyjść za mąż). Ale o taką pracę jest naprawdę trudno. Najwięcej bezrobotnych absolwentów w tym kraju jest właśnie po pedagogice. Sytuacja nauczycieli jest zła, dzieci ubywa, każda reforma odbiera trochę godzin zajęć w szkołach i w efekcie raczej się ich zwalnia niż zatrudnia. W jeszcze jakiej takiej sytuacji są nauczyciele przedszkolni w dużych miastach typu Warszawa, bo tu się cała Polska zjeżdża, żeby mieć dzieci, i do tego jest sporo przedszkoli prywatnych, więc nie trzeba liczyć tylko na te publiczne. Ale na wyższych poziomach edukacji i w pozostałych częściach Polski to już jest po prostu kaszana. Ludzie naprawdę nie mogą znaleźć pracy. Jeszcze nauczyciele języków obcych mogą dorobić w szkołach językowych, ale ci od przedmiotów ogólnych są po prostu w bardzo trudnej sytuacji. Jeśli chce się być nauczycielem obecnie, to najlepszym wyborem jest nauczanie przedmiotów zawodowych w technikach i zawodówkach, bo od tego nauczycieli rzeczywiście brakuje.    Ale nauczyciele i tak są w o niebo lepszej sytuacji niż absolwenci resocjalizacji. Ten kierunek często bywa nawet przedmiotem żartów. Tu znalezienie pracy w zawodzie graniczy z cudem. Czemu? Bo każda wyższa szkoła w tym kraju wypuszcza każdego roku setki absolwentów, a zakładów karnych i poprawczych, w których teoretycznie mieliby oni pracować, jest może kilkadziesiąt. Łatwo sobie przeliczyć, że to się nie może udać, nawet jak dodamy do tego jeszcze jakieś nieliczne i małe NGO, które się tym zajmują. Jeśli akurat ktoś pracujący w takim zakładzie odejdzie na emeryturę albo po prostu zejdzie, to możesz spróbować zawalczyć o jego miejsce z kilkuset innymi absolwentami, ale szanse marne. 
  • Najpopularniejsze tematy na forum

https://adulttorrent.org

алиэкспресс жидкость для электронных сигарет

У нашей компании интересный веб портал с информацией про Битумная черепица Shinglas Кантри https://eurobud.com.ua

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.