Skocz do zawartości
xelesse

Kurs- spec. ds. transportu,logistyki i spedycji

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. :) Zastanawiam się nad zmianą kierunku na logistykę. Jednak boję się tego kroku, martwi mnie to, że zmienię i nagle okaże się, że logistyka to nie to. Dlatego zastanawiam się nad zrobieniem kursu. Kurs miałby za zadanie wprowadzić mnie w świat logistyki. Myślę, że to jakoś pomogłoby mi podjąć decyzję na temat studiów. Poza tym zawsze lepiej CV będzie wyglądać, bo póki co świeci pustką(chociaż nie wiem jak patrzą na takie coś pracodawcy). Gdybym zmieniła kierunek to to też byłaby jakaś baza pod to co będę mieć na studiach. Zastanawiam się też jaki kurs wybrać. Jest 3 dniowy kurs, który kosztuje 800zł, jest on na miejscu. Jest też internetowy, który jest teraz w promocji za 50zł... Oba kursy z certyfikatem. Niby stać mnie na ten za 800zł, ale nie mam dobrej sytuacji finansowej, więc wolałabym, żeby było taniej... Jeżeli o system nauki to wybrałabym ten na miejscu. Co o tym myślicie? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Robienie kursu przed studiami jest bez sensu i od razu sobie daruj. Kursy możesz zrobić w trakcie studiów lub po nich. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dopiero na studiach lub po nich dowiesz się jakie Kursy są Ci potrzebne do zdobycia zatrudnienia. 

Kurs w żaden sposób nie pomoże Ci zweryfikować czy chcesz iść na ten kierunek. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez krzysztof2912
      Witam. W przyszłym roku szkolnym będę zdawał matutę z matematyki, angielskiego oraz geografii na poziomie rozszerzonym. Od zawsze wiązałem swoją przyszłość z armią. Marzył mi się WAT z uwagi na promocje oficerskie. Z matematyki idzie mi różnie. Maturę podstawową aktualnie piszę na ponad 80 %, lecz z rozszerzeniem bywa różnie. Na razie jest to poziom ok. 40 % max. Z fizyki jestem kiepski. O ile w gimnazjum radziłem sobie nieźle tak poziom rozszerzenia okazał się dla mnie za wysoki. Aktualnie rozważam dwie drogi. Albo wybrać się na studia logistyczne, albo do szkoły podoficerskiej i stać się żołnierzem zawodowym. Czy logistyka jest trudna? Czy ktoś kto nie jest dobry z fizyki ma szanse się utrzymać? Z góry dziękuję za odpowiedzi. 
    • Przez Makesh
      Witam, piszę ponieważ potrzebuję rady w podjęciu jednej z najważniejszych decyzji w życiu. Jestem tegorocznym maturzystą, pisałem 4 rozszerzenia: matematyka (20%), fizyka (42%), geografia (52%) i angielski (74%). Jak widać orłem nie jestem. Zawsze interesowała mnie geografia, więc pomimo chodzenia do matfizu udało mi się praktycznie bez nauki osiągnąć najlepszy wynik w szkole z geografii. Ciekawią mnie też podróże i to co z nimi związane. Kierunek, który mnie zainteresował jako pierwszy to geoinformatyka, potem budownictwo i transport.

Zarejestrowałem się na Politechnikę Warszawską gdzie w pierwszej kolejności wybrałem geoinformatykę, potem budownictwo a na 3 miejscu transport. Dostałem się tylko na transport a na budownictwie jestem 75 na liście rezerwowej. Na UMCSie w Lublinie złożyłem na geoinformatykę i tam dostałem się bez problemu, jestem w połowie listy. Teraz mam poważny dylemat między tymi 3 wyborami... do Lublina mam około 50 kilometrów, ale trochę już mnie to miasto odpycha. Wolałbym Warszawę, gdzie niedaleko mieszka moja siostra, lecz do domu mam już 130 km. Na UMCS mam kierunek który mnie nieco bardziej interesuje, ale różnica jest niewielka, budownictwo czy transport też bym chętnie studiował. Dodatkowo PW to prestiżowa uczelnia i oferuje inżyniera, a nie tak jak UMCS magistra. Słyszałem wiele opinii że aktualnie lepiej jest być inżynierem.

Wszyscy mówią, by studiować to co się lubi, w moim przypadku to geoinformatyka (oczywiście zaraz po tym transport i budownictwo), jednak nie sam program studiów się liczy. Fajnie się studiuje, jeśli otoczenie, ludzie jest sprzyjające i przyjazne. Idąc na wydział transportu natknąłem się na bardzo miłych ludzi, którzy od razu zachęcili do integracji i wyjazdu pierwszaków, podczas gdy na UMCS natrafiłem na niemiłą panią. Wiem, że to jeszcze o niczym nie świadczy i może okazać się odwrotnie, ale odnoszę wrażenie, że geoinformatyka może okazać się odrobinę ciekawsza, lecz wszystko inne wydaje się lepsze na budownictwie czy transporcie.

Co do budownictwa... nie wiem czy dam radę JEŚLI się w ogóle dostanę. Byłbym tam jednym z najsłabszych studentów. Nie czuję się na siłach, jednak z tego co słyszałem, po tym kierunku najłatwiej o pracę, przez co ostatecznie sam nie wiem co wybrać. Jak się na te kierunki zapatrujecie? Może studiowaliście jeden z nich i moglibyście coś o nim napisać? Z góry dzięki i pozdrawiam.

• Przez xann
      Witam, dostałam się na transport na politechnice gdańskiej i warszawskiej. Nie mogę się zdecydować, na której z tych uczelni chciałabym studiować. Może ktoś na forum potrafiłby mi doradzić, która z nich jest lepsza. Może ktoś coś wie z własnego doświadczenia. 
    • Przez DarthuS
      Witam, za rok kończę technikum (Technik OZE), zastanawiam się nad wyborem studiów, interesuje mnie energetyka, budownictwo, szkoła w Szczytnie oraz studia związane z logistyka, transportem.

Prawde mówiąc nie wiem co byłoby dla mnie najlepsze, nie planuje pracować fizycznie(a po takich kierunkach jak budownictwo czy energetyka wątpię by mnie od razu za biurko posadzili...) stad tez wspomniałem o logistyce i transporcie. Interesowała mnie tez praca w wojsku jak i w policji, ale na uczelnie wojskowa trzeba zdawać jezyk angielski na maturze, który mizernie mi idzie, preferuje niemiecki. Który kierunek studiów zapewniłby mi w miarę przyzwoite pieniądze i bym nie musiał pracowac fizycznie tylko umysłowo? 
    • Przez Borys
      Witajcie,

Wiem, że to trochę późna pora jak na poszukiwanie porady, ale jak to mówią; lepiej późno niż wcale. Chciałem rozpocząć w tym roku studia logistyczne. Pracuję w firmie produkcyjnej w charakterze osoby zajmującej się obsługą zamówień klientów międzynarodowych, harmonogramem wysyłek towaru, sprawami celnymi, dokumentacyjnymi i czasami organizacją transportu. Pragnę podwyższyć swoje kwalifikacje i pozyskać wiedzę, której nie daje samo doświadczenie stąd też pomysł by rozpocząć naukę logistyki niestacjonarnie. Znalazłem coś takiego jak Operator Logistyczny na Bydgoskiej Szkole Wyższej (studia inżynierskie). Może jest tu ktoś kto będzie w stanie wyrazić opinię na temat tej uczelni i kierunku? Albo zasugerować inną, interesuje mnie coś bardziej na północy Polski (Toruń, Bydgoszcz, Grudziądz, może być trójmiasto), ale jeżeli będzie to w innym rejonie na pewno wezmę daną możliwość pod uwagę.

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• Studia wybiera się na dwa sposoby: 1. jakiś kierunek po prostu bardzo Cię interesuje; 2. jakiś kierunek może Ci pomóc w wykonywaniu zawodu, który chcesz w przyszłości wykonywać.   Rozumiem, że kierunku z punktu pierwszego po prostu nie masz i nie jest to nic złego. Dlatego powinnaś się zastanowić, jaki rodzaj pracy by Ci w przyszłości odpowiadał. Ścisłowcy są dziś na uprzywilejowanej pozycji na rynku pracy, bo zawody związane z tym obszarem są dziś najbardziej poszukiwane. Generalnie na topie są dziś IT i finanse.    Własnie wczoraj trafiłam na listę najlepiej opłacanych w ubiegłym roku zawodów w Polsce. Na liście znaleźli się: projektant systemów w IT, product owner w IT, doradca podatkowy, specjalista ds. cyberbezpieczeństwa, project manager w IT, specjalista ds. SAP, kontroler finansowy, audytor, lekarz i różni managerowie, w tym key account, produktu, jakości. Jak widzisz, nie ma prawników. Prawo już dawno przestało być dobrym sposobem na zapewnienie sobie świetlanej przyszłości, bo prawników jest po prostu za dużo, więc tym bardziej nie ma sensu się męczyć, jeśli tego nie lubisz. 
    • Cześć,    Proszę o uzupełnienie ankiety z linka. Jestem na etapie pisania pracy magisterskiej o zapotrzebowaniu i dostawach wózków widłowych. do zrobienia badań potrzebuję 100 odpowiedzi. Będę bardzo wdzięczna za pomoc.   Dzięki   https://www.webankieta.pl/ankieta/397887/ankieta.html  
    • Myślę, że o tym jak wybrać kierunek jest bardzo dużo na forum. Czeka Cię sporo lektury. Studia wybiera się zgodnie z zainteresowaniami i pasją. One mają Ci sprawiać przyjemność. Mylnie też studia odbierane są jako coś co daje pracę. Studia jej nie dają. Studia dają wiedzę i wykształcenie. 
    • Hejka wszystkim! Nie ukrywam, że zaczynam się denerwować, ponieważ matura coraz bliżej, a ja coraz mniej wiem, co chciałabym studiować, dlatego chciałabym Was prosić o pomoc. Jestem w liceum na profilu mat-geo. Maturę rozszerzoną będę zdawać z matematyki, geografii i angielskiego. Kiedyś bardzo chciałam iść na prawo, jednak mi się odmieniło. Nie wyobrażam sobie uczyć się tego wszystkiego na pamięć. Jestem raczej umysłem ścisłym, interesuje mnie matematyka, więc raczej brałabym pod uwagę kierunki techniczne. Jeżeli chodzi o geografię, to tak średnio mnie interesuje, jeżeli już to fizyczna i najbardziej astronomia. Może ktoś miał podobnie? Jak wybrać odpowiednie studia, czym się kierować? Z góry dziękuję za pomoc. 
  • Najpopularniejsze tematy na forum

steroid-pharm.com/xanodrol-oxandrolone.html

steroid-pharm.com/from-the-beginner-to-an-expert.-all-about-your-first-steroid-course.html

http://agroxy.com

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.