Welcome to Taxi2140150.ru

Witamy na Taxi2140150.ru, jedynym miejscu w internecie, w którym znajdziesz wszystkie, niezbędne informacje oraz ciekawe poradniki na temat matury, kierunków studiów oraz pracy i kariery zawodowej.

Jeśli chcesz brać czynny udział w ciekawych dyskusjach, to zachęcamy do rejestracji!

randann

Akademik - Politechnika Warszawska

Hej. Ktoś orientuje się jakie warunki panują w DS Akademik i DS Tulipan? Lepszy pokój 1-os czy 2-os? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zawsze 1 osobowy jest lepszy ale dostać bo graniczy z cudem. Odnośnie akademików to po prostu się przejdź i zobacz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wszyscy cisną na jedynkę, wiadomo, ale to w dwójkach czy nawet trójkach (1.-2. rok) powstają najpiękniejsze przyjaźnie. Tak, tak, można źle trafić. Ale jakoś nikt z moich znajomych z akademca źle nie trafił. To licytowanie się przykładami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Qoorive
      Witam, za jakiś czas będę się zmagać z wyborem uczelni na której chcę studiować. Czy mogłabym prosić o jakieś opinie odnośnie architektury na Politechnice Warszawskiej, Wrocławskiej, a Śląskiej? Którą najlepiej wybrać? Czy poszczególne uczelnie różnią się znacząco podejściem do kierunku? I jak wygląda sytuacja po studiach, czy któraś jest zdecydowanie bardziej uznawana przez pracodawców? Z góry dziękuję za pomoc.
    • Przez masia987
      Na stronie agh widnieje informacja jakoby najlepsi maturzyści mieli pierwszy rok zakwaterowania za darmo, ale nie ma więcej informacji. Ktoś wie o tym cokolwiek? Ilu maturzystów? Jakieś progi? Cokolwiek?

• Przez Wasp
      Cześć,
      Z góry przepraszam jeżeli za bardzo się rozpisze
      Moja sytuacja wygląda następująco:
      Jestem na pierwszym roku biotechnologii (wydział Chemii) na Politechnice Warszawskiej. Jednak ja i chemia nie za bardzo z sobą przepadamy, także ostatanio pojawiły się wątpliwości czy pozostanie tutaj to dobry pomysł. Na ten kierunek przyszlam z myślą o zostaniu w przyszłości genetykiem. Także moje pierwsze pytanie dotyczy tego czy zawód genetyka opiera sie głównie na wiedzy chemicznej. Jezeli tak to uważam, że powinnam robić coś innego w życiu. Ewentualnie chcialabym zmienić kierunek na inżynierie biomedyczną lub mechatronike. Interesuje mnie nanotechnologia i wiem że mozna robic taka specjalizacje na mechatronice (przynajmniej na PW), ale zastanawia mnie czy po inżynierii biomedycznej również moglabym specjalizować się w tej dziedzinie. Ogólnie przeglądałam wiele tematów dotyczących wyżej wymienionych kierunków studiów i wiem tyle że będzie mi ciężko po nich znaleźć pracę oraz że wiedza tam zdobywana jest "o wszystkim i o niczym" i nic konkretnego nie uzyskam na takich studiach. Ze względu na to miło byłoby usłyszeć cos od osoby która faktycznie studiuje bądź studiowała któryś z tych kierunków
      Na koniec chciałam tylko dodać, że wybór tego jest dla mnie niezwykle istotny, ponieważ moim celem jest połączenie swojej przyszłej pracy z medycyna tak, aby pomagać ciezko chorym ludziom (stąd genetyka - choroby genetyczne i nanotechnologia - nanoboty pomagajace np. w walce z nowotworami).
    • Przez Zuzia
      Cześć Wszystkim!
      Z uwagi na to, że chciałabym zmienić studia (i kierunek i miasto w którym studiuje) szukam uczelni na których mogłabym rozpocząć naukę od semestru letniego(pierwszy rok, studia 1-wszego stopnia).
      Poszukuje uczelni w Warszawie i  w Trójmieście, kierunki typu psychologia zarządzania/biznesu, językowe, zarządzanio-podobne.
      Czy ktoś zna jakieś w miarę dobre uczelnie, które pasowałby do mich kryteriów?
    • Przez MaciekI
      Witam, potrzebuję pomocy/korepetycji z "Gramatyki opisowej języka polskiego". Jestem studentem Wydziału Lingwistyki UW, nadrabiającym różnicę programową i pod koniec stycznia mam zaliczenie na stopień z tego przedmiotu. Poszukuję osoby która pomoże mi się przygotować do tego zaliczenia, oczywiście odpłatnie. Byłbym zainteresowany regularnymi spotkaniami do końca semestru zimowego. 
      Proszę o kontakt pod numerem 511-000-116 lub email: [email protected]

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• Ten artykuł z pierwszego posta ma wydźwięk trochę tandetnej ale bardzo nachalnej reklamy. Może to tylko moje odczucie ci "recenzenci" mogli chociaż wspomnieć o cenie (18 000-45 000zł), która początkowo ich odstraszała, ale było warto (a może to brzmiałoby jeszcze sztuczniej...?). Dobry pomysł z uświadomieniem ludzi, że źle wybrany kierunek to nie koniec świata, ale ten tekst trochę niepotrzebny.
    • Jak pisałam, u mnie obszar ogranicza się do Lublina, a aktorstwo tutaj, to studium, które jest jakimś przypadkiem z tego co słyszałam. Jak próbowałam się czegoś o kursie dowiedzieć drogą mailową, to... Odpowiedź dostałam... raz... lakoniczną. Później mnie olali. Płacę dużo i mam papiór, który nic nie znaczy. Opinia gorsza niż policealki. Grafikę bardzo mi odradzają ludzie, którzy na niej byli lub prawie byli i cieszą się, że jednak uniknęli. Poziom podobno jak w średniowieczu, uczysz się tworzyć nowy plik w Photoshopie. Interesowała mnie grafika 3d, ale sama już sporo ogarnęłam, jeśli chodzi o Blendera i coś w 3d studio też zrobię, więc kolega mówi mi, że więcej niż umiem, to się nie nauczę, bo 3d jest przerabiane, a w zasadzie wspomniane, bo musi być, skoro już wpisali, że tym się na kierunku zajmujemy. Jeśli mam składać layouty, czego staram się unikać w pracy, albo gazetki, to już prędzej bym tą informatykę rozważyła. Może i dla pasjonatów, ale ja siłą rzeczy nauczę się sporo pracując. Z tego, co rozmawiałam z chłopakami w firmie, to oni przez pierwszy, a może i część drugiego roku uczyli się tego, co ja robię obecnie. Do czasu aż na zajęciach będą języki backendowe, to ja już mam nadzieje je ogarnąć, żeby móc bardziej wydajnie pracować No i chłopaki byli w stanie wykorzystać większość z tego, co robili zarobkowo w swoich pracach licencjackich, spore ułatwienie i pozwoliłoby mi trochę bardziej na luzie ją napisać. Cały czas słyszę, że jak nie kocham kodowania, to słabo i w pracy i nauce... Ja jestem przekonana, że jeśli ma mi to dać godziwe utrzymanie, to zmuszę się i nauczę czego będzie trzeba. Nie uwielbiam tego, ale jeszcze bardziej nie lubiłabym pracy na kasie za najniższą krajową. Na grafice nie ma rysunku? Trochę się obawiam fizyki w kierunkach komputerowych, to czyste zuo. Matmy w sumie też, bo niby oceny w szkole mam bardzo dobre, ale poziom mojego technikum, to jest jakiś żart... 50, 60% z podstawy - to mnie w ogóle kwalifikuje?
    • albo na agh dla studentów uj? Czy bardzo trudno dostać? 
    • Chyba faktycznie jedyne wyjście. Pozdrawiam  
  • Najpopularniejsze tematy na forum