Welcome to Taxi2140150.ru

Witamy na Taxi2140150.ru, jedynym miejscu w internecie, w którym znajdziesz wszystkie, niezbędne informacje oraz ciekawe poradniki na temat matury, kierunków studiów oraz pracy i kariery zawodowej.

Jeśli chcesz brać czynny udział w ciekawych dyskusjach, to zachęcamy do rejestracji!

Mikołaj_235

Matura 2018 z języka polskiego - potrzebna pomoc

Sprawa jest taka - byłbym bardzo wdzięczny za pomoc w temacie - potrzebuję pokrótce wypunktowane najważniejsze zagadnienia na maturę z polskiego, wyłącznie podstawę. Teoria, język, kulturoznawstwo, literatura, najistotniejsze konteksty i motywy (coś typu wydarzenia historyczne, ojczyzna, miłość, bohaterstwo, pasja, praca - z przykładami). Minimum, które zapewni mi zdanie na 30% i pisemnej i ustnej. Polski zawsze był, jest i będzie moją solą w oku i jest to jedyny przedmiot, który czarno widzę na przyszłorocznej maturze. Jestem na mat-fiz'ie, nie interesuję się tematem, rozumiem niezbyt wiele (i, żeby nie było, nie sugeruję, że tak ma każdy na tym rozszerzeniu), 1/3 lektur nie przeczytałem, 3/5 już nie pamiętam, ale na studia chcę iść. Czytałem listę obowiązkowych lektur, próbuję się uczyć z podręczników, repetytoriów etc., ale idzie to tak jak stereotypowym humanistom z matmą. Z matmy podstawy piszę na 90%+, rozszerzenia 75%+.

Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez xann
      Witam, jestem w klasie maturalnej. Na maturze zdaję rozszerzoną matemtykę i geografię jednak nie mam pojęcia na jaki kierunek studiów iść. Zastanawiałam się nad logistyką, transportem, geodezją i kartografią, geoinformatyką. Jest tego dużo jednak szybko zmieniam zdanie i biorę pod uwagę jakiś nowu kierunek. Mam pytanie czy ktoś orientuje się może jak wygląda sytuacja na rynku pracy po ukończeniu tych kierunków? Może ktoś zna studia/zawody, które wiązałyby się z geografią i matematyką? 
    • Przez sergiusznarowski
      Chcę iść na prawo za półtora roku czy to prawda ,że żeby się dostać na prawo trzeba mature napisać z tych przedmiotów co się liczą na prawo na 100% prawie ze wszystkiego?
    • Przez MaciekI
      Witam, potrzebuję pomocy/korepetycji z "Gramatyki opisowej języka polskiego". Jestem studentem Wydziału Lingwistyki UW, nadrabiającym różnicę programową i pod koniec stycznia mam zaliczenie na stopień z tego przedmiotu. Poszukuję osoby która pomoże mi się przygotować do tego zaliczenia, oczywiście odpłatnie. Byłbym zainteresowany regularnymi spotkaniami do końca semestru zimowego. 
      Proszę o kontakt pod numerem 511-000-116 lub email: [email protected]
    • Przez student1998
      Cześć! Skończyłam w tym roku szkołę ze zdaną maturą, jednak ponownie chcę przystąpić do niej aby poprawić wynik. Proszę powiedzcie mi jako absolwent do kiedy mogę dostarczyć deklarację( mam na myśli tą wstępna) bo wiem że ta ostateczna jest do 7 lutego. I do kiedy można dostarczyć zaświadczenie lekarskie? Bardzo proszę o pomoc, boje się że jest już za późno. 
    • Przez Iza897
      Hej,
      mam ogromny problem 
      otoz 12 września zapisałam się na studia dzienne na filologie angielska pomimo ze rekrutacja skończyła się w lipcu(wtedy tego nie wiedziałam,w internetowym rejestratorze wszystko było dostępne). Zapłaciłam za to,zdjęcie zostało zaakceptowane wydawałoby się ze wszystko jest okej. Ale dzisiaj gdy chciałam zanieść dokumenty dowiedziałam się,ze to był błąd systemu. Super jeszcze są zaoczne,ALE rekrutacja do zaocznych kończy się jutro. A zapisy internetowe aby wydrukować podanie skończyły się wczoraj. A jutro ogłoszą wyniki o 13. Co teraz?:)))) 

czy jest jakakolwiek szansa aby jutro w sekretariacie coś załatwić z tym?