Welcome to Taxi2140150.ru

Witamy na Taxi2140150.ru, jedynym miejscu w internecie, w którym znajdziesz wszystkie, niezbędne informacje oraz ciekawe poradniki na temat matury, kierunków studiów oraz pracy i kariery zawodowej.

Jeśli chcesz brać czynny udział w ciekawych dyskusjach, to zachęcamy do rejestracji!

OswaldKowalski

Medycyna- Niemcy

Witam mam dość dużo pytań skierowanych do osób studiujących medycynę w Niemczech.

1. Jakie są warunki rekrutacji:

-Jaki poziom języka trzeba mieć (obecnie jestem na B2 ale do matury 3 lata także mam dużo czasu)?

-Czy oceny ze świadectwa mają jakieś znaczenie?

2. Zakwaterowanie:

- Ile kosztuje utrzymanie się: wynajem pokoju/mieszkania +koszt opłat i jedzenia?

- Czy istnieją jakieś stypendia dla studentów zza granicy?

- Czy są jakieś opłaty na uczelni?

3. Obłożenie uczelni:

- Czy trudniej dostać się na medycynę w Niemczech czy w Polsce?

- Które uczelnie mają najwięcej chętnych?

4. Gdzie studiujecie i jakie są wasze odczucia?

Proszę żeby odpowiedzi udzielały osoby, które studiują lub studiowały.

Dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mamy od tego dzial. Studia zagraniczne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O studiach w Niemczech juz kilka tematow bylo. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez julesie
      Czesc wszyscy,
      mam pytanie do was. Od urodzenia mieszkam w Niemczech, tutaj chodzilam do szkoly i tez ja skonczylam niemiecka matura (="Abitur"). Moja matka jest Polka, moj ojciec jest Niemcem. Cale zycie w kazde ferie praktycznie jezdzilismy do Polski, po maturze spedzilam rok w Warszawie i pracowalam tam jako nauczycielka Niemieckiego i Angielskiego. Moje marzenie to studia medycyny (kierunek lekarski). W zwiazku z astronomicznymi wymaganiami co do studiow medycznych w Niemczech (wymagana przecietna to 1,0 - 1,1) i mimo temu ze dobrze zdalam mature, mialabym tylko szanse czekania 7 lat, aby dostac sie przez tak zwany czas oczekiwalny. To jednak dla mnie nie wchodzi w gre. Bardzo mi sie podobalo zycie w Polsce, moge sobie wyobrazic tu mieszkac w przyszlosci. Zastanawiam sie wiec nad kierunku lekarskim w Polsce. Problem w tym, ze przez skomplikowany system licealny w Niemczech, mialam limitowane mozliwosci co do wyboru przedmiotow do matury. Zdalam ja z m. in. z chemii na rozszerzonym poziome i z matematyki na poziomie podstawowym. Biologii i fizyki zas przez ostatnie 2 lata szkoly wcale nie mialam (musze tu dodac, ze w Niemczech jedyne co sie liczy to jest przecietna ocena z matury, a nie to z jakich przedmiotow sie ja zdawalo. Dlatego najlepsze co mozna zrobic to jest wybranie przedmiotow z ktorych jest sie naprawde dobrym. A biologii nie moglam na moim profilu wybrac ze wzgledu na to ze kurs odbywal sie w tych samych godzinach jak chemia).
      A wiec moje pytanie: czy wiecie, czy jest mozliwosc zeby dostac sie na studia medycyny w Polsce bez biologii na maturze? Z tego co czytalam dotad na stronach uniwersytetow to bez biologii praktycznie nie mam szans...
      Dziekuje z gory
      Julia
    • Przez Joanna
      Uniwersytet Medyczny w Białymstoku obchodzi swoje 65 lecie. Uroczystości związane z tą rocznicą, a także Centralna Inauguracja Roku Akademickiego 2015/2016 odbędą się 9 października 2015 roku, o godzinie 10:00 w Operze i Filharmonii Podlaskiej przy ul. Odeskiej.   W ramach uroczystości nastąpi między innymi wręczenie nagród i odznaczeń, występ Aleksandra Teligi, immatrykulacja studentów z krajowych uczelni medycznych oraz wykład inauguracyjny Pana profesora Jacka Jassema pt. "Pułapki medycyny opartej na dowodach naukowych".   Władze uczelni serdecznie zapraszają na to wydarzenie.    
      Plan uroczystości: http://www.umb.edu.pl/aktualnosci/10032,Centralna_Inauguracja_Roku_Akademickiego_2015-2016_Uczelni_Medycznych_-_09102015_g_1000
    • Przez Mysza
      Co lepiej wybrać pielęgniarstwo, czy położnictwo?
    • Przez Weroncia
      Mam pytanie do osób studiujących położnictwo lub pielęgniarstwo, otóż chciałabym się dowiedzieć jak takie kierunki wyglądają, no i czy są może niepubliczne uczelnie, które oferują położnictwo lub pielęgniarstwo I jak z znalezieniem pracy, dodam że chciałabym ukończyć tutaj naukę i wyjechać   

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• BHP to nie osobny kierunek, a specjalizacja albo podyplomowe, to nie jest aż tak szerokie zagadnienie. Poza tym BHP zrobiło się modne kilka lat temu i wtedy sporo osób się na to rzuciło i nie wiem, czy teraz jest na to zapotrzebowanie. Warto wybadać rynek. Przejrzyj, jakich ogłoszeń z ofertami pojawia się najwięcej w Warszawie albo zajrzyj do barometru zawodów.  Zarządzanie to też szeroka działka, można po tym robić wszystko albo nic. Dlatego też trzeba tu mieć jakiś na siebie pomysł, wybrać sensowną specjalizację. Zarządzanie zaocznie ma wiele dobrych szkół w Warszawie publicznych (SGH, UW, SGGW) i prywatnych (Koźmiński, Łazarski, Civitas, od biedy jeszcze Vistula). 
    • dla kobiety zawsze idealnym prezentem jest torebka. Na przykład taka z lakierowanej skóry: https://www.wittchen.com/kobieta/torebki-damskie/skora-lakierowana Każda dziewczyna i kobieta na co dzień chodzi z torebką i ma w swojej szafie kilka modeli do wyboru. Na pewno kolejny do kolekcji bardzo ją ucieszy. Jeśli chodzi o rodzaje torebek na rynku to mamy ogromny wybór: poprzez małe listonoszki które można zawiesić na ramieniu po duże torby trzymane w ręce. Fance ekologi możemy kupić bawełnianą torbę ze śmiesznym napisem lub wiklinowy koszyk. Podobnie jest z kształtami torebek. Teraz modne są torebki okrągłe ale mogą być w kształcie owoców (gruszka, jabłko) czy z kokardką dla fanek myszki mini. Wszystko zależy od naszej wyobraźni i upodobań osoby, którą chcemy obdarować.
    • podobno najlepiej poruszać się skuterem
  • Najpopularniejsze tematy na forum