Skocz do zawartości
pekla

Dziennikarstwo w Zielonej Górze

Rekomendowane odpowiedzi

Polonistyka w Zielonej Górze ponownie otwiera specjalizację dziennikarską i dodatkowo dziennikarstwo internetowe . Słyszałem, że w regionie brakuje dziennikarzy, a kilka lat temu były to bardzo prestiżowe studia i wiele osób znalazło po nich pracę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ciężko będzie znaleźć pracę np. w jakiejś gazecie. Musiałbyś mieć dobre kwalifikacje no i wywyższać się spośród pozostałych studentów :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pracę można znaleźć, ale trzeba szukać już od samego początku studiów! I zdobywać doświadczenie na bezpłatnych praktykach, jeśli zaistnieje taka konieczność. Prawdę mówiąc, nie trzeba być po filologii polskiej, żeby zostać dziennikarzem (jest mnóstwo dziennikarzy po politologii, matematyce, czy ekonomii...), ale te studia na pewno ułatwiają tę pracę. Sama jestem polonistka z wykształcenia i nie mogę przeżyć błędów, na które codziennie napotykam w mediach... Więc polecam. A to, czy znajdziesz pracę, zależy tylko od Twojej determinacji i ambicji.

Pamiętaj też o mediach uczelnianych: UZetka, radio Index... Poziom nie jest powalający, ale zdobyte doświadczenie - bezcenne :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chodzi o pracę to niczego nie możesz być pewny, stara zasada umiesz liczyć, licz na siebie. Nie licz na to, że po studiach na danych kierunku znajdziesz pracę, to od Ciebie zależy jak wykorzystasz czas studiów, możesz znaleźć pracę po każdym kierunku jeśli będziesz robił coś ponad studia. Dziennikarstwo to fajny i ciekawy kierunek, który daje szerokie horyzonty i można po takich studiach też zrobić dużo na własną rękę również w dziennikarstwie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spokojnie można znaleźć

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez mis96
      hej! Piszę pracę licencjacką, (rola środków masowego przekazu w promocji zdrowia) rozdział metodologiczny i największy problem mam problem ze zdefiniowaniem zmiennych zależnych i niezależnych... Jak ktoś siedzi w temacie i mógłby mi podać jakieś przykłady np adekwatne do mojego tematu oraz ogólny zarys rozdziału metodologicznego byłabym bardzo wdzięczna, czas goni, promotor nie ułatwia sprawy, chciałabym jak najszybciej już zakończyć ten rodział a niestety utknęłam
    • Przez mario995
      Hej
      Wybieram się w tym roku na studia i mam lekki dylemat. Zastanawiam się czy warto studiować filologię polską w Lublinie. Język polski, a może nawet szerzej, nauki humanistyczne od zawsze były moją pasją, tym co wychodziło mi najlepiej. Mieszkam w województwie lubelskim, więc zastanawiam się właśnie nad Lublinem jednak nadal nie jestem pewny. Może jest wśród was ktoś kto studiuje/studiował na UMCS-ie lub KUL-u?
      Co możecie powiedzieć o tych uczelniach, która z nich będzie lepsza jeśli chodzi o polonistykę? A może lepiej wybrać inne miasto? ( Przyznam, że trochę obawiam się chociażby Warszawy. Boję się że nie dałbym tam rady )
      Pozdrawiam
    • Przez veyrens
      Cześć wszystkim, 
      W zeszłym roku zacząłem studiować filologię romańską, ale po pół roku stwierdziłem, że i studia, i język nie są dla mnie przyjemne, nauka nie sprawia mi frajdy a nawet ludzie nie byli zbyt przyjemni, więc postanowiłem je rzucić i pomyśleć nad czymś nowym. Już od dziecka chciałem zostać dziennikarzem sportowym i z jednej strony bardzo ważne w tym zawodzie są języki dlatego pomyślałem o germanistyce, na której oprócz niemieckiego zająłbym się też hiszpańskim. Z drugiej strony wydaje mi się, że bardzo interesującym kierunkiem jest dziennikarstwo, na którym miałbym m.in. różne pracownie, praktyki itp. Chciałby zapytać Was co o tym sądzicie, jakie macie doświadczenia na poszczególnych kierunkach i co Waszym zdanie powinienem zrobić. Bedę bardzo wdzięczny za wszystkie sugestie, rady, spostrzeżenia   Pozdrawiam! 
    • Przez dagmara19
      Witam
      Chciałabym zapytać czy są tutaj jacyś studenci prawa z UZ?
      W tym roku muszę podjąć decyzję odnośnie miasta, w którym chciałabym studiować i mocno się zastanawiam nad ZG. Czy ktoś mógłby mi powiedzieć tak z grubsza jak to wygląda na UZ, czy polecacie, czy jest ciężko i czy trudno było się dostać ?
      Każda informacje jest na wagę złota, także z góry dziękuję za odpowiedzi  
    • Przez martael
      Witam! 
      Chciałam zapytać czy znacie jakieś szkoły na terenie Polski, które oferują kursy dziennikarskie? Przygotowują i dokształcają warsztat niezbędny dla każdego przyszłego lub prosperującego dziennikarza? 

Jesteście zainteresowani taką formą dokształcania? Czy wolicie pójść na studia, gdzie zamiast kilku naprawdę przydatnych zajęć macie ich od groma i połowa z nich będzie i tak nieprzydatna? 
      pytam, ponieważ kończę właśnie studia dziennikarskie, nie czuje się przygotowana do tego zawodu, a w każdej placówce potrzebują osób z jakkolwiek praktyką. A skąd mam ją mieć skoro na uczelni sama teoria...

adulttorrent.org/details/hatsumusu_hatsujou_shita_you_najimi_gayattekita_musume_development_came_the_heat_friend

huawei p9 lite black

https://make-up.kiev.ua

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.