Welcome to Taxi2140150.ru

Witamy na Taxi2140150.ru, jedynym miejscu w internecie, w którym znajdziesz wszystkie, niezbędne informacje oraz ciekawe poradniki na temat matury, kierunków studiów oraz pracy i kariery zawodowej.

Jeśli chcesz brać czynny udział w ciekawych dyskusjach, to zachęcamy do rejestracji!

lavie_98

Pomoc przy wyborze studiów

Cześć, Mam na imię Anita, jestem już po maturach i nadszedł czas w którym należy wybrać kierunek studiów. Jednak im bliżej tego, to tym bardziej jestem zdezorientowana i rozbita. Dlatego też proszę was o pomoc :) 

Na maturze zdawałam rozszerzenia z  angielskiego, biologii i chemii.. pytanie tylko co dalej. Nie jestem pewna co chcę robić w przyszłości. Początkowo myślałam o biotechnologii, jednak kiedy zaczęłam czytać opinie i możliwościach po skończeniu tego kierunku, troszkę zwątpiłam i zaczęłam szukać innych możliwości.  Z nauką nigdy nie miałam problemów, więc obecnie zastanawiam nad stomatologią, analityką medyczną, biomedycyną (na UM w Lublinie), biotechnologią (na Politechnice Krakowskiej) lub kosmetologiom. Może jest tu ktoś kto ukończył te kierunki i jest zorientowany bardziej ode mnie  i może mi przybliżyć jak wygląda po nich praca w Polsce? Lub może mi zaproponować jakiś inny kierunek po którym nie będzie problemów ze znalezieniem pracy ? :) Bardzo proszę o waszą pomoc i z góry dziękuję ! 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wybierając studia nie kieruj się praca. Kieruj się własnymi zainteresowaniami bo w innym razie szybko skończysz studia. Studia to kilka lat nauki przedmiotów bardzo wymagających stąd konieczne nimi zainteresowanie. 

Kierunki o których piszesz (Może poza kosmetologia) są bardzo zbliżone i dają podobne możliwości na przyszłość. Faktycznie po tych kierunkach praca w służbie zdrowia i laboratorium nie jest jakoś dobrze opłacana. Ale jeśli się czymś pasjonujesz to się w tym odnajdziesz. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

lavie, musisz przede wszystkim rozeznać się w rynku pracy. Studia z dziedzin biologicznych i medycznych to sporo wkuwania, trochę myślenia ;) Każdy z jako takim samozaparciem przez to przejdzie. Schody zaczynają się później. Biotech to ciekawy kierunek, laboratoria, te sprawy, ale firm w Polsce mało i absolwenci bardzo narzekają. Magiczna zagranica to też dziesiątki absolwentów z różnych krajów, jak nasz. Lepsze kierunki dające zawód. Kosmetologia to super sprawa, ale musisz mieć początkowy kapitał na otwarcie gabinetu i zakup sprzętu i kursy, żeby nie zostać kosmetyczką z magistrem. Znajome pokończyły, robią lasery, abrazje i są zadowolone (Warszawa). Podobnie z analityką, chociaż tu istnieje też rynek pracy państwowy, można dorabiać w szpitalnych labach na dyżurach. Praca jest fajna, ale trzeba się wybić, żeby ją dostać. Biomedycyna to jakiś wymysł mający łapać kasę za tych, co się nie dostali na nic lepszego, a skusi ich medycyna w nazwie. Odradzam. Stomatologia to finansowo najlepsze wyjście z tego, ale dość ciężko się dostać i trzeba to lubić, w końcu w naszym społeczeństwie walka z pożółkłymi zębami z próchnicą się zdarza często ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kinga.p
      Mam taki problem. Kończę studia na kierunku Biotechnologia z tytułem licencjata. Chcialabym wybrać studia drugiego stopnia, magisterskie ale w dziedzinie kryminalistyki. Czy jest to możliwe ? Czy uzyskamy wtedy tytuł magistra? Interesuje mnie przede wszystkim Wrocław i studia zaoczne. Oraz czym różnią się studia podyplomowe od magisterskich? 
    • Przez Wikotriaaaa
      Cześć, chciałabym zasięgnąć Waszych opinii na temat uczelni z kierunkiem kosmetologii. Gdzie polecacie się wybrać? 
      Zalezy mi na jak największej wiedzy, praktyce i możliwości uczestniczenia w dużej ilości kursów. 
    • Przez IamYourRobin
      Hej,
      jestem studentką pierwszego roku biotechnologii na politechnice. Co do biotechnologii - kręci mnie genetyka, strona medyczna biotechonologii. Na magisterkę chcę pójść na uniwersytet medyczny, a na politechnice zdobyć tytuł inżyniera - jak nie pyknie mi w labie, to może uda mi się złapać pracę przy produkcji. Może.
      Na studia poszłam, ponieważ nie udało mi się poprawić matury i dostać na weterynarię lub farmację. Co prawda zawód biotechnologa jest bliższy mojemu sercu niż weterynaria czy farmacja, ale niestety, pasji nie włożę sobie do garnka.Dobija mnie też ilość osób, które studiują biotech. Jest nas mnóstwo. Mam wrażenie, że tylko przegrani studiują biotechnologię. Jestem przepełniona żalem, że zmarnowałam już jeden rok .
      Mam wrażenie, że marnuje swój czas, że po studiach czeka mnie bezrobocie albo życie w nędzy - bo nie ukrywajmy, jak już ktoś jakimś cudem pracę zdobędzie, to zarabia jakieś marne grosze. Mam już jeden rok w plecy, teraz leci kolejny. Nie wiem czy w 2018 znowu podchodzić do matury i zaczynać od nowa farmację albo wetę - o ile uda mi się poprawić wyniki.
      Nie wiem czy perspektywy zawodowe bo kierunkach na które mnie nie przyjęto są warte zmarnowanych trzech lat życia, nie wiem czy gdy będę bronić magisterkę to sytuacja biotechnologów wciąż będzie taka sama jak teraz. Nie liczę na to, że z samym papierkiem magistra inżyniera firmy będą mnie obsypywać złotem i bić się o mnie, wiem, że muszę mówić biegle po angielski i dobrze by było znać w stopniu bardzo dobrym jeszcze jeden język obcy, wiem również, że będę musiała ukończyć wiele dodatkowych kursów, jak chociażby te z zakresy prawa farmaceutycznego. 
      Kończąc mój wywód zadam krótkie pytanie, które miałam zadać na samym początku, ale musiałam wyrzucić z siebie cały ten żal, a mianowicie :

Czy perspektywy zawodowe po weterynarii i farmacji są aż tak dużo lepsze od tych po biotechnologii (nie widzę problemu w wyjechaniu na zachód, czy to skandynawii), żeby podchodzić do matury trzy lata po pierwszym podejściu i zaczynać kolejne studia jako 22-letnia osoba?

• Przez Maua
      Witam, w maju piszę maturę, jednak nie wiem co dalej. Zastanawiam się między biotechnologią, a analityką. Które studia to lepszy wybór? Po których będzie praca, po których lepiej zarobię? Które studia dają większe perspektywy? Które są ciekawsze? Z góry dzięki za pomoc 
    • Przez abcinz
      Witam. Jestem tegoroczną maturzystką, zdaje maturę na poziomie rozszerzonym z chemii oraz biologii. Mam wielki dylemat z wyborem studiow oraz z miastem-Poznań, a może Wrocław? Interesują mnie takie kierunki jak: chemia kosmetyczna, kosmetologia, biotechnologia, dietetyka, technologia żywności, chemia medyczna. Po którym kierunku będę miała najwieksze perspektywy?' Dodam, ze uwielbiam pomagać ludziom i z nimi pracować (dlatego jedynym z moich pomysłów jest dietetyka i niesienie pomocy przez układanie diet), lecz z drugiej strony bardzo kręcą mnie kosmetyki, ich powstawanie, sklad. Widziałam, ze na UAMIE w Poznaniu jest chemia kosmetyczna, ale czy ją wybiera sie jako specjalność czy jest to odrębny kierunek?