Welcome to Taxi2140150.ru

Witamy na Taxi2140150.ru, jedynym miejscu w internecie, w którym znajdziesz wszystkie, niezbędne informacje oraz ciekawe poradniki na temat matury, kierunków studiów oraz pracy i kariery zawodowej.

Jeśli chcesz brać czynny udział w ciekawych dyskusjach, to zachęcamy do rejestracji!

Ajo

Jaki kierunek studiów ?

Witam, mam problem z podjęciem decyzji który kierunek studiów jest najbardziej opłacalny. Idąc do liceum moim celem była policja, służba celna.
Wybrałem wos i angielski na rozszerzenie, jednak ciągle czytam, że bez znajomości ani rusz.
Chciałem iść na bezpieczeństwo narodowe, lecz dużo negatywnych opinii, kryminologia jest nowym kierunkiem i także nie są za ciekawe opinii więc pomyślałem sobie o administracji lub ekonomii. Miasto w którym chce studiować to Wrocław na uniwersytecie, lecz jeśli mógłbym prosić powiedzcie co wy uważacie na temat każdych z tych kierunków w tym mieście i jak z pracą..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej,

Sytuacja wygląda następująco. Żadne kierunki typu bezpieczeństwo czy kriminologia nie dają Ci nic w perspektywie wymienionych przez Ciebie służb. Tylko studia oficerskie na uczelni wojskowej. Odnośnie policji to najpierw dostanę się do policji a później spróbuj iść na studia do Szczytna. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Do tych służb przyjmują też i osoby z innym wykształceniem, tzn. nie koniecznie tylko po Szczytnie. Dobrze, że wiesz co chcesz w życiu robić. Moim zdaniem kontynuuj ścieżkę, którą sobie wybrałeś. Zacznij od przejrzenia programów tych 4. kierunków i zobacz co pasuje Ci najbardziej. Opiniami innych posługuj się w ograniczonym zakresie, po pierwsze najchętniej wypowiadamy te negatywne opinie, a po drugie nie ma co porównywać innych do Ciebie. Kieruj się zainteresowaniami. Sprawdź programy, aby się nie okazało że np. kryminologia ma dużo chemii a ty z chemii jesteś noga i po semestrze będziesz uciekał z tego kierunku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

przyjmują ale trzeba przejść normalny proces rekrutacji

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi