Welcome to Taxi2140150.ru

Witamy na Taxi2140150.ru, jedynym miejscu w internecie, w którym znajdziesz wszystkie, niezbędne informacje oraz ciekawe poradniki na temat matury, kierunków studiów oraz pracy i kariery zawodowej.

Jeśli chcesz brać czynny udział w ciekawych dyskusjach, to zachęcamy do rejestracji!

xasddfg

Produkcja Medialna UMCS

Witam, zbliżają się moje matury i z tym idzie też wybór studiów. 
Bardzo chciałabym pójść na Produkcję Medialną na UMCS (ogólnie interesuję się czymś takim i wiążę też z tym przyszłość).
Widziałam że limit miejsc to 70 miejsc. Ciężko się dostać? Piszę maturę rozszerzoną z angielskiego i matematyki. 
I przy okazji może ktoś zaproponować podobne kierunki do tego na publicznych uczelniach? Bo nie potrafię znaleźć niczego podobnego. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pierwszy raz słyszę o tym kierunku. To nic nowego. Wywodzi się z politologii i blisko mu do dziennikarstwa. W związku z tym możesz śmiało wybrać politologie lub dziennikarstwo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To nowy kierunek, z autorskim programem Wydz. Politologii UMCS, z dostaniem się nie powinno być raczej dużego problemu, ale po szczegółowe informacje jakie było zainteresowanie w ostatniej rekrutacji zawsze warto udać się do Dziekanatu:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale skoro to nowy kierunek to istnieje ryzyko, że informacje z zeszłego roku nie będą miarodajne bo zawsze na nowy kierunek jest duże zainteresowanie, które wygasa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak zawsze trzeba brać po uwagę, że różnicę w zainteresowaniu będą inne, a przy nowym kierunku widać to często wyraźniej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez patiii99
      Witam wszystkich! Dostałam się na bezpieczeństwo narodowe na UJ oraz na kierunek prawno - biznesowy na UMCS w Lublinie. Mam kompletny dylemat na co zlozyc papiery, bo wolałabym studiować w Krakowie, mama też mówi że UJ lepsza uczelnia itp tylko czy kierunek bezpieczeństwo narodowe jest oplacalny i przyszłościowy? Nie mam się kogo doradzic, proszę o Waszą opinie i co Wy byście mi poradzili. PS Szukałam informacji o tym na internecie ale nie znalazłam niczego co by mi pomogło w podjęciu decyzji 
    • Przez Makesh
      Witam, piszę ponieważ potrzebuję rady w podjęciu jednej z najważniejszych decyzji w życiu. Jestem tegorocznym maturzystą, pisałem 4 rozszerzenia: matematyka (20%), fizyka (42%), geografia (52%) i angielski (74%). Jak widać orłem nie jestem. Zawsze interesowała mnie geografia, więc pomimo chodzenia do matfizu udało mi się praktycznie bez nauki osiągnąć najlepszy wynik w szkole z geografii. Ciekawią mnie też podróże i to co z nimi związane. Kierunek, który mnie zainteresował jako pierwszy to geoinformatyka, potem budownictwo i transport.

Zarejestrowałem się na Politechnikę Warszawską gdzie w pierwszej kolejności wybrałem geoinformatykę, potem budownictwo a na 3 miejscu transport. Dostałem się tylko na transport a na budownictwie jestem 75 na liście rezerwowej. Na UMCSie w Lublinie złożyłem na geoinformatykę i tam dostałem się bez problemu, jestem w połowie listy. Teraz mam poważny dylemat między tymi 3 wyborami... do Lublina mam około 50 kilometrów, ale trochę już mnie to miasto odpycha. Wolałbym Warszawę, gdzie niedaleko mieszka moja siostra, lecz do domu mam już 130 km. Na UMCS mam kierunek który mnie nieco bardziej interesuje, ale różnica jest niewielka, budownictwo czy transport też bym chętnie studiował. Dodatkowo PW to prestiżowa uczelnia i oferuje inżyniera, a nie tak jak UMCS magistra. Słyszałem wiele opinii że aktualnie lepiej jest być inżynierem.

Wszyscy mówią, by studiować to co się lubi, w moim przypadku to geoinformatyka (oczywiście zaraz po tym transport i budownictwo), jednak nie sam program studiów się liczy. Fajnie się studiuje, jeśli otoczenie, ludzie jest sprzyjające i przyjazne. Idąc na wydział transportu natknąłem się na bardzo miłych ludzi, którzy od razu zachęcili do integracji i wyjazdu pierwszaków, podczas gdy na UMCS natrafiłem na niemiłą panią. Wiem, że to jeszcze o niczym nie świadczy i może okazać się odwrotnie, ale odnoszę wrażenie, że geoinformatyka może okazać się odrobinę ciekawsza, lecz wszystko inne wydaje się lepsze na budownictwie czy transporcie.

Co do budownictwa... nie wiem czy dam radę JEŚLI się w ogóle dostanę. Byłbym tam jednym z najsłabszych studentów. Nie czuję się na siłach, jednak z tego co słyszałem, po tym kierunku najłatwiej o pracę, przez co ostatecznie sam nie wiem co wybrać. Jak się na te kierunki zapatrujecie? Może studiowaliście jeden z nich i moglibyście coś o nim napisać? Z góry dzięki i pozdrawiam.

• Przez Kalayan
      Rejestrowałam się w IRK na UMCS, wszystko było ok dopóki nie pojawił się problem. Chodzi o to, że przy wyborze kierunku i zapisaniu się na niego nie da się wybrać przedmiotów maturalnych branych pod uwagę w rekrutacji, nie wiem czy to tak ma być czy nie, ale kliknęłam zapisz i zapisało mnie na kierunek jaki chciałam, jednak przy wybraniu zakładki wybrane egzaminy pisze :
      ,,<!--1-->Zarządzanie - stacjonarne pierwszego stopnia
      brak informacji o egzaminach''
      Na innej uczelni w systemie IRK mogłam wybrać sposrod przedmiotow
      Czy ktoś wie o co chodzi i może mi pomóc ??
    • Przez Kalayan
      Mógłby się ktoś wypowiedzieć gdzie wg niego lepiej jest studiować zarządzanie (I st.) na KUL-u czy na UMCS w Lbl ?