Welcome to Taxi2140150.ru

Witamy na Taxi2140150.ru, jedynym miejscu w internecie, w którym znajdziesz wszystkie, niezbędne informacje oraz ciekawe poradniki na temat matury, kierunków studiów oraz pracy i kariery zawodowej.

Jeśli chcesz brać czynny udział w ciekawych dyskusjach, to zachęcamy do rejestracji!

Witam,
matura coraz bliżej a w mojej głowie mało konkretów. Czas największy zdecydować się na kierunek i miasto. W tej chwili uczę się w Lesznie - woj. WLKP
Mam kilka pytań i bardzo prosiłbym o pomoc, odpowiedź, ukierunkowanie.
Czy warto kontynuować naukę w zawodzie?
Jest to kierunek przyszłościowy (teleinformatyk) jednak moje technikum nie dało mi zbyt dużo wiedzy na ten temat. Zdałem egzamin E13 i E15 na wysokim poziomie jednak największy sprawdzian będzie na egzaminie E16 w czerwcu - tak, po maturze :( (wujek Google powie co to za egzamin).
Na dodatek najbliższe studia zaoczne to Bydgoszcz. Większość studiów na tym kierunku są w trybie dziennym, który niesie za sobą koszty mieszkania w danym mieście, czasami bez możliwości pracy jednocześnie.
Zainteresowania?
Ostatnimi czasy dużo czasu spędzam na oglądaniu kursów google na temat e-commerce, próbuję tworzyć strony na wordpressie i znam w podstawowym stopniu html i css. Pozycjonowanie, obmyślanie strategii reklamowej? Brzmi fajnie i ciekawie. Praca w domu? Budowanie stron? Bardzo chętnie, ale czy studia pozwolą mi na rozwój (jestem świadomy że jeżeli sam nie zacznę się zagłębiać to nic w tym kierunku nie osiągnę). Czy wybór studiów na WSB Poznań - Inż. Informatyka - E-commerce to dobry wybór czy tylko strata czasu. Być może macie propozycje studiów w tym kierunku?
Nie chciałbym się rozstawać z komputerem, w szczególności wizja pracy w własnym biurze, domu, praca zdalna strasznie mnie motywuje. Jestem typem, który lubi własny kąt, ale także podróże, w których w czasie ich trwania mógłbym nadal mieć kontakt z pracą i nie zostawać w tyle.
Czy prywatne uczelnie takie jak WSB Poznań czy CDV Poznań pozwolą mi na rozwój?
Ciągle jestem w wielkiej kropce. Chciałbym się przeprowadzić do Poznania -> a może dalej, zacząć pracę i studiować zaocznie aby mieć za co się utrzymać i jednocześnie studiować. Czy wybór uczelni takich jak WSB ma sens? 
Podsumowanie
Olać e-commerce i po studiach na innym kierunku zrobić podyplomówkę? Postarać się o rozwój w kierunku mojego zawodu i iść do Bydgoszczy? A może macie ciekawsze, lepsze, ambitniejsze plany? Jestem w stanie uczyć się sam, bowiem własne zaangażowanie i wkład jest najważniejsze, a dla wizji dobrej przyszłości i przyjemnego życia warto się starać. Zawód z pasją, który nie męczy to chyba moje małe marzenie :) 
Dzięki za poświęcony czas na przeczytanie tych wypocin. 
Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moim zdaniem warto iść w e-commerce i w ogóle marketing internetowy. To ciekawy temat. Zastanów się czy nie lepiej iść na informatykę zamiast teleinformatyki. 

Studia na uczelniach prywatnych pozwalają się rozwinąć. WSB to dobra uczelnia gdzie wiele zależy od Ciebie. Jeśli chodzi o informatykę to masz szersze pole wyboru uczelni niż na teleinformatyce. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez xtreq
      Dzień dobry!
      Chciałabym się zapisać na UEP, ale waham się miedzy dwoma kierunkami - FiR a Wydziale Ekonomii i FiRB na Wydziale Zarządzania. 
      Czy ktoś mógłby mi przybliżyć różnice między tymi dwoma kierunkami, które są lepsze (szczególnie z perspektywy pracy)?
    • Przez Kasia2609
      Witam, mam pytanie, czy na studiach niestacjonarnych jest przeprowadzona rekrutacja. Zależy mi na niestacjonarnych, ponieważ studiuje już jeden kierunek dziennie, mianowicie prawno - ekonomiczny, chciałabym iść dalej w tym kierunku i myślałam nad ekonomia albo fir, i teraz pytanie, czy na niestacjonarne na UG dostanę się bez problemu ponieważ są płatne, czy również jest przeprowadzona rekrutacja n jak na studiach stacjonarnych, i który kierunek będzie odpowiedniejszy, napomne, że aktualnie mam ekonomię jako przedmiot i wydaje mi się ciekawa. Jestem ciekawa jak jest na fir, czy jest parcie na pamięciowke czy na matematyka a może jedno i drugie? Z góry dziękuję za odpowiedź 

• Przez jowojtek
      Hej wszystkim, mam dosyć ogólne pytanie. Czy ktoś wie jak się rozwinął kierunek Lotnictwo i kosmonautyka ze specjalizacją Pilotaż na Politechnice poznańskiej? Zamierzam iść właśnie w tym kierunku tylko nie mogę się zdecydować co do uczelni. Mam 3 warianty: Poznań, Rzeszów lub PWSZ Chełm. Do Poznania mam całkiem blisko tylko nie mogę znaleźć żadnych opinii o tym kierunku. Więc jeśli ktoś z was tam studiuje lub ma takiego znajomego, napiszcie z grubsza jak wyglądają te studia ze strony np. finansowej, wymagań itp. Z góry dzięki i pozdrawiam
    • Przez Mar
      Witam serdecznie. 
      Mam pytanie odnośnie podanych kierunków w temacie, czyli ekonomii,  logistyki oraz finansów i rachunkowości, jakie są szanse, aby dostać się na studia dzienne na UMK przy wynikach mniej więcej: 
      Matematyka poziom podstawowy 86%
      Język angielski poziom podstawowy 64% 
      Biorąc pod uwagę,  że przy wymienionych studiach mamy taki sam przelicznik, który daje nam około 65 punktów na 100 możliwych. 
      Proszę o odpowiedź w podanym temacie. Jakie są polecane przez Was kierunki na UMK, na które można się dostać z takimi wynikami? 
      Z góry dziękuję.  Przepraszam, jeśli istnieje już podobny wątek.  
    • Przez Lidka
      Chce rozpocząć studia magisterskie w Poznaniu a dokładniej na kierunku logopedia ogólna . Wcześniej studiowalam w Bydgoszczy pedagogike przedszkolna i wczesnoszkolna. Jaką uczelnie polecacie? 

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• BHP to nie osobny kierunek, a specjalizacja albo podyplomowe, to nie jest aż tak szerokie zagadnienie. Poza tym BHP zrobiło się modne kilka lat temu i wtedy sporo osób się na to rzuciło i nie wiem, czy teraz jest na to zapotrzebowanie. Warto wybadać rynek. Przejrzyj, jakich ogłoszeń z ofertami pojawia się najwięcej w Warszawie albo zajrzyj do barometru zawodów.  Zarządzanie to też szeroka działka, można po tym robić wszystko albo nic. Dlatego też trzeba tu mieć jakiś na siebie pomysł, wybrać sensowną specjalizację. Zarządzanie zaocznie ma wiele dobrych szkół w Warszawie publicznych (SGH, UW, SGGW) i prywatnych (Koźmiński, Łazarski, Civitas, od biedy jeszcze Vistula). 
    • dla kobiety zawsze idealnym prezentem jest torebka. Na przykład taka z lakierowanej skóry: https://www.wittchen.com/kobieta/torebki-damskie/skora-lakierowana Każda dziewczyna i kobieta na co dzień chodzi z torebką i ma w swojej szafie kilka modeli do wyboru. Na pewno kolejny do kolekcji bardzo ją ucieszy. Jeśli chodzi o rodzaje torebek na rynku to mamy ogromny wybór: poprzez małe listonoszki które można zawiesić na ramieniu po duże torby trzymane w ręce. Fance ekologi możemy kupić bawełnianą torbę ze śmiesznym napisem lub wiklinowy koszyk. Podobnie jest z kształtami torebek. Teraz modne są torebki okrągłe ale mogą być w kształcie owoców (gruszka, jabłko) czy z kokardką dla fanek myszki mini. Wszystko zależy od naszej wyobraźni i upodobań osoby, którą chcemy obdarować.
    • podobno najlepiej poruszać się skuterem
  • Najpopularniejsze tematy na forum