Skocz do zawartości
Łukasz

Prawo, ekonomia i zarządzanie w działalności gospodarczej na UW

Rekomendowane odpowiedzi

Absolwenci prawa mają doskonałą wiedzę z zagadnień prawniczych i są przygotowani do egzaminu aplikackiego. Kiedy wchodzą w dorosłe życie i rynek pracy wówczas zaczyna im brakować wiedzy z zagadnień czysto ekonomicznych. Zatrudnienie znajdują w przedsiębiorstwa i stykają się z trudnymi dla nich tematami. Studia podyplomowe z zakresu prawa, ekonomii i zarządzania na UW dostępne są dla absolwentów kierunku prawo. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez polli
      Witajcie,
      Jestem obecnie po licencjacie z marketingu internetowego. Wiem na chwilę obecną, że chcę swoją przyszłość związać z branżą kreatywną (marketing, media, startupy). Chcę zamieszkać w Warszawie, podjąć pierwszą prace na cały etat i teraz mam dylemat: rozpocząć studia magisterskie zaoczne na Dziennikarstwie i Komunikacji Społecznej czy zrobić roczną podyplomówkę (z tworzenia startupów) i podszkolić angielski na kursie (jest bardzo słaby)? Kusi mnie zamiast DiKS, zarządzanie ale jestem bardzo słaba z matematyki i tylko na uczelni o niskim poziomie poradziłabym sobie z mikro/makroekonomią, finansami itp. (A to chyba mija się z celem). Poradźcie mądrzy ludzie :)! 
    • Przez matejbztek
      Cześć.
      Zastanawiam się nad wyborem studiów na ALK. Czy ktoś podpowie jak wygląda sprawa z matematyką na FiR? Cisną mocno, czy idzie ogarnąć? Nie spodziewam się, że to łatwizna, ale zastanawiam się czy dam radę.
      Pozostaje również wybór - czy lepiej ekonomia czy FiR? Przedmioty są podobne, dlatego ciężko mi wybrać. Pozdrawiam
    • Przez toom16
      Witam, rozpocząłem studia magisterskie na Politechnice Wrocławskiej. Na pierwszym semestrze studiów dokonujemy wyboru specjalności. Z tym konkretnym procederem przychodzę do Państwa. Mianowicie po rozmowie z kolegami studentami okazuje się, iż są przesłanki do losowo przydzielonych specjalizacji. (Wewnętrzna rekrutacja na podstawie oceny z dyplomu I stopnia oraz ocen końcowych).

I tutaj pierwsze pytanie, w jaki sposób można i czy można wystąpić do władz wydziału w sprawie ujawnienia list rankingowych poszczególnych specjalizacji wraz z wskaźnikiem punktowym rekrutacji?

A druga sprawa tyczy się konkretnie sposobu wybierania specjalizacji. Otóż w ogłoszeniu informującym o złożeniu deklaracji widnieje:

"Nie złożenie przez studenta w/w deklaracji będzie skutkować przydzieleniem z urzędu do jednej ze specjalności na kierunku. Warunkiem uruchomienia specjalności jest minimum 30 osób"

Natomiast na dokumencie deklaracji widnieje:

"Zgłoszenie deklaracji preferencji musi zawierać wszystkie 4 specjalności wymienione w kolejności preferencyjnej ustalonej przez studenta pod rygorem nieważności"

I tu nasuwa się pytanie czy takie wymuszanie na studentach wyboru wszystkich specjalizacji co chroni uczelnie przed nieuruchomieniem jakiej specjalizacji jest zgodne z prawem? Czy to nie jest
      ograniczanie "praw studenta do zdobywania wiedzy i rozwijania własnych zainteresowań"? (Jedno z praw studenta zamieszczone w regulaminie uczelni).

Dodatkowo dodam, iż w regulaminie uczelni nie jest wspomniane nic na temat wyboru specjalizacji.

Ponadto nasuwa się pytanie, czy uczelnia w razie złożenia odwołania ma obowiązek przesłania dokumentu zawierającego rozstrzygnięcie złożonego pisma? Składałem odwołanie a w odpowiedzi na nie dostałem tylko krótkiego maila bez argumentacji.

Ściana tekstu wiem, ale są to dla mnie ważne sprawy na dzień dzisiejszy :)

Pozdrawiam!
    • Przez Kacper0
      Cześć! Obecnie jestem w połowie nauki w szkole średniej, jednak od ponad roku zastanawiam sie nad wyborem kierunku studiów. Myślę głównie o ekonomii (najpewniej UE w Poznaniu) i paru kierunkach filologicznych, (filologia węgierska, niderlandzka, turecka, arabska, hebrajska). 
      Jeśli ktoś z was kończył powyższe kierunki to proszę o jakieś opinie, porady, perspektywy po ukończeniu studiów i tym podobne. Z góry dzieki za wszystkie odp.
    • Przez smbh
      Witam wszystkich serdecznie, 

Czy mógłby ktoś podzielić się opinią na temat samej Sopockiej Szkoły Wyższej jak i kierunku Finanse i Rachunkowość ACCA II stopień niestacjonarne bądź podyplomowe, jeśli ktoś miał z nimi styczność. Na papierze studia wyglądają super:
      - angielski jako język wykładowy i ten w którym zdaje się egzaminy, 
      - akredytacja ACCA - zwolnienie z 9 egzaminów.
      https://www.ssw-sopot.pl/rachunkowosc-i-finanse-acca-2st/

Martwi mnie jednak mała ilość opinii na temat tej uczelni i kierunku.

Zwolnienie z 9 egzaminów uzyskuje się też na II stopniu Ekonomii na Uniwersytecie Gdańskim, jednak zajęcia jak i egzaminy są po polsku. Może to być problematyczne po ich ukończeniu, gdyż pozostałe kilka egzaminów trzeba zdać i tak po angielsku. Studia jednak też są akredytowane, a uczelnia jako uczelnia państwowa (przynajmniej na pozór) budzi większe zaufanie. Czy słusznie?

http://ekonom.ug.edu.pl/web/ACCA/index.html?lang=pl&ao=studia_na_specjalnosci_finanse_w_przedsiebiorstwach_akredytowanej_przez_acca

Będę wdzięczny za każdy komentarz.

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• witam, rozmyślam nad tematem pracy magisterskiej na kierunku finanse i rachunkowość (spec. podatki) na wydziale finansów i ubezpieczeń.   Od dłuższego czasu chciałem poruszyć temat ubezpieczeń komunikacyjnych (OC,AC itp.), ponieważ miałbym dodatkowo dostęp do danych od firmy co przyda się w dalszej części pracy do przeprowadzenia "badań". Problemem jest jednak temat pracy i problem badawczy, który będzie zgodny z kierunkiem studiów. Wszystkie pomysły jakie wpadają mi do głowy średnio pasują do mojego kierunku.   Dlatego przychodzę do Was z pytaniem, czy macie jakieś pomysły na temat mojej pracy? (oczywiście nie liczę, że ktoś od tak mi go poda, ale liczę na jakieś Wasze pomysły, skróty myślowe - cokolwiek co zapali jakąś żarówkę w mojej głowie i skonstruuję z tego fajny temat pracy :P)   Temat ubezpieczeń komunikacyjnych musi mieć jakieś odniesienie do: - finansów - rachunkowości - podatków - ubezpieczeń (no ale to już mamy :p )   Macie zatem jakieś pomysły? Czy warto w ogóle zająć się tym tematem? Czy zakres literatury będzie wystarczający?   Gdyby to nie wypaliło, zastanawiałem się też nad tematyką rajów podatkowych, ale głębiej się jeszcze nad tym nie zastanawiałem.   Z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc!
    • Możesz iść. Temat był już na forum walkowany. Poczytaj. 
    • Witam. Czy jak bede mial 30 lat to jak pójde na dzienne studia to czy bedzie to w miare normalne czy rówiesnicy beda patrzyc jak na dziwaka? Wiem że troche dziwne pytanie ale pytam powaznie. Mieliscie na studiach osoby na roku ktore miały 30 lat i wiecej?  Pozdrawiam
    • Obecnie w budownictwie jest już lepiej. Natomiast trzeba się liczyć z nienormowanym czasem pracy oraz brakiem urlopów.
  • Najpopularniejsze tematy na forum

website promote

online reputation management companies

site develop

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.