Skocz do zawartości
luki1992

Studia podyplomowe Big Data - SGH czy PW?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem studentem ostatniego roku Analityki gospodarczej na studiach mgr i zastanawiam się nad podjęciem studiów podyplomowych o tematyce Big Data, z racji tego, że mój kierunek zajmował się analizą danych, ale nie było tam za wiele o bazach danych, Hadoop, Spark itp. oraz analizowaniu dużych zbiorów danych. tak więc te studia chciałbym potraktować jako okazję do dokształcenia się, ponieważ w przyszłości chciałbym pracować jako analityk Big Data/Data Scientist/Analityk Danych :) Studia te nie są tanie, dlatego pytam, czy może ktoś z was, drodzy forumowicze, był/jest na takich studiach, albo coś słyszał czy warto się na nie wybrać i jeśli tak to gdzie? SGH z tego co widziałem stawia bardziej na R i Pythona co generalnie bardziej mnie interesuje, gdyż nie chcę się zagłębiać w aspekty czysto informatyczne, gdzie jest ich więcej na studiach na PW i jestem tam też więcej Javy, ale czy z tego względu lepszym wyborem nie byłyby lepsze właśnie studia na PW? Myślałem jeszcze nad zrobieniem podyplomówki na AGH po prostu z Systemów baz danych, gdyż też byłoby mi to bardzo przydatne w przyszłej pracy, jednak z tego co widziałem plan studiów Big Data materiał pokrywa tam bazy danych SQL i NoSQL. Będę wdzięczny za jakiekolwiek informacje/porady :) Zamieszczam poniżej linki do oferty wszystkich 3 studiów:

- SGH

- PW

- AGH

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hejka,
Wiem, ze odgrzewam kotleta, ale widze ze nie ma zadnej odpowiedzi na zadanie pytanie, a sam szukam takiej odpowiedzi :-)

Jestem zdecydowany na podejcie studiow podyplomowych, ale pytanie, ktore studia wybrac?

Warto inwestowac w siebie, ale koszty nie naleza do najnizszych.

Z gory dziekuje za wszelkie odpoweidzi do tematu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez polli
      Witajcie,
      Jestem obecnie po licencjacie z marketingu internetowego. Wiem na chwilę obecną, że chcę swoją przyszłość związać z branżą kreatywną (marketing, media, startupy). Chcę zamieszkać w Warszawie, podjąć pierwszą prace na cały etat i teraz mam dylemat: rozpocząć studia magisterskie zaoczne na Dziennikarstwie i Komunikacji Społecznej czy zrobić roczną podyplomówkę (z tworzenia startupów) i podszkolić angielski na kursie (jest bardzo słaby)? Kusi mnie zamiast DiKS, zarządzanie ale jestem bardzo słaba z matematyki i tylko na uczelni o niskim poziomie poradziłabym sobie z mikro/makroekonomią, finansami itp. (A to chyba mija się z celem). Poradźcie mądrzy ludzie :)! 
    • Przez MRG
      Jestem w 4 klasie technikum i stoję przed wyborem przedmiotów rozszerzonych na maturze. Myślę nad pójściem na mechanikę i budowę maszyn na politechnice Warszawskiej. Przejrzałem współczynniki wagowe itd. ale nadal mnie nurtuje kilka zagadnień i najlepiej aby odpowiedział mi na nie ktoś kto zna to z praktyki. Jak na razie myślałem nad wzięciem matematyka i fizyki. Mam parę pytań:
      Który wynik będzie brany pod uwagę z matematyki?
      Czy jeżeli wezmę na rozszerzeniu poza matmą i fizyką również np informatyke to czy wynik z niej będzie miał jakieś znaczenie o czy jest możliwość że na przykład w postępowaniu będą brane pod uwagę wyniki że wszystkich wcześniej wskazanych przedmiotów?
    • Przez klima7
      Witam, chciałem się dostać na Informatykę Politechniki Warszawskiej (Wydział Elektryczny), niestety się nie udało, mało brakło.
      Dostałem się za to na Automatykę i Robotykę (Wydział Mechatroniki) 
      Zastanawiam się więc bardzo mocno, czy będzie możliwe przeniesienie pomiędzy tymi kierunkami. Z AIR na Informatyke. Co sądzicie? Myślicie, że można w tej kwestii dzwonić na uczelnie, ktoś coś odpowie?
      W załączniku dodaje przedmioty na pierwszym roku dla porównania, jest dużo różnić moim zdaniem

• Przez adtrule
      Hej! Orientujecie się może jaki był próg w tym roku na kierunek Zarządzanie i inżynieria produkcji? Na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie  Niestety nie znalazłam nigdzie o tym informacji, a bardzo mi na tym zależy. Znalazłam jedynie progi z 2016 roku. Z góry dzięki za pomoc!
    • Przez vinter
      Witam,
      zastanawiam się nad dwoma wydziałami (kierunek automatyka i robotyka). Jeden z nich to Wydział Elektryczny na Politechnice Warszawskiej a drugi to wydział Inżynierii Mechanicznej i Robotyki (IMiR) na AGH w Krakowie. Czy mógłbym prosić o pomoc w decyzji, czym się różnią te studia, co według was jest lepsze, po czym lepsza praca.
      Z góry dziękuję za pomoc! 

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.