Skocz do zawartości
Instytut regionalny

V edycja Katowickiej Kuźni Liderów

Rekomendowane odpowiedzi

Zapraszamy do wzięcia udziału w V edycji Katowickiej Kuźni Liderów. To bezpłatny projekt edukacyjny adresowany do studentów. Zapewniamy: zjazd integracyjny w Ustroniu, świetne szkolenia i konwersatoria z ekspertami. Pierwsze cztery edycje KKL ukończyło 87 studentów, a wszystkie nasze projekty liderskie - ponad 400 osób. Czas na Ciebie! Więcej informacji o projekcie, zasadach aplikacji oraz opinie absolwentów znajdziesz na witrynie: 

Organizatorem projektu jest Instytut Regionalny w Katowicach. 
Patronem Honorowym Projektu jest Prezydent Miasta Katowice Marcin Krupa.
Partnerem projektu jest Fundacja Rozwoju Inicjatyw Demokratycznych

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Nat98
      Jaka uczelnia lepsza dla kierunku turystycznego Akademia Wychowania Fizycznego w Katownicach czy Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach co wybrać ?
    • Przez Paula345
      Witam, jestem tegoroczną maturzystką. Nie znam wyników moich matur, ale spodziewam się:
      ok.80% (może trochę wiecej) z matematyki podstawy ok.70% z angielskiego podstawy dodatkowo zdawałam rozszerzoną geografię, ale zawaliłam ją po całości i spodziewam się co najwyżej 40% przy bardzo optymistycznej wersji Do końca rekrutacji zostało mało czasu, więc muszę zdecydować co chciałabym studiować. Zastanawiam się nad finasami i rachunkowością, a w razie gdybym się nie dostała, zarządzaniem na UE w Katowicach, bo tam z tego co słyszałam są niskie progi i mam jakiekolwiek szanse się dostać. Jestem szczerze mówiąc jednak załamana, bo obawiam się, że się nie dostanę. Nie mam jednak możliwości na zrobienie gap year z powodów rodzinnych. Osobiście lubię matematykę, angielski i geografię (moje "ulubione" przedmioty), dlatego starałam się szukać kierunków studiów powiązanych niejako z tymi przedmiotami, chociaż z żadnego z nich nie jestem orłem. Sprawę komplikuje fakt, że mieszkam w malutkiej wsi, gdzie istnieją ogromne problemy komunikacyjne i musiałabym zamieszkać w mieście, w którym ewentualnie bym studiowała. Bardzo proszę o pomoc w doradzeniu mi, najlepiej kogoś kto studiuje/studiował ww kierunki, czy opłaca mi się iść na nie i czy wogóle mam szansę się na nie dostać, chodzi mi głównie o studia dzienne.
    • Przez mslavko
      Cześć Wam

Mam kilka pytań związanych z wyborem tematu pracy inżynierskiej. Mam kilka pomysłów dotyczących stworzeniem jakiegoś systemu informatycznego/aplikacji desktopowej, lecz po analizie rynku w jednym z bardziej mnie interesujących tematów, znalazłem PODOBNĄ, komercyjna/płatną taką aplikację. Teraz nie wiem co zrobić. Bo chcę zrobić aplikację, która będzie w porównaniu do tej płatnej co już instnieje - BARDZO OKROJONA - będzie posiadała tylko kilka funkcji, a ta istniejąca już - PŁATNA - jest w pełni zaawansowana. Czy ja mogę tworzyć aplikację o podobnej tematyce tylko z mniejszą ilością funckji? Aplikacja ta będzie się opierać na darmowej bazie danych PostgreSQL lub H2database, będzie miała stworzone GUI w JavaFX, a całosc będzie zaprogramowana w języku Java.

Tylko pytanie brzmi, czy jeśli podobna aplikacja istnieje to czy ja mogę tworzyć tez aplikację o tej tematyce, tylko po swojemu? (na darmowej bazie danych, w javie itp)? Dodam, że nie wiem jak ta płatna została stworzona w jakim środowisku itp.

Jeśli mogę to mam trochę problem.. bo muszę wiedzieć dlaczego taką aplikację tworzę tzw. PROBLEM TEMATYKI. Nie mogę powiedzieć że BRAK TAKIEGO SYSTEMU NA RYNKU, bo jest. Ale czy mogę zaznaczyć, że chcę stworzyć aplikację, która będzie opierała się na darmowej bazie danych, i będzie TAŃSZA/BEZPŁATNA??

Dziękuję za odpowiedź!
      TO MÓJ PIERWSZY POST
    • Przez dawid98103
      Witam wszystkich  . Jestem tegorocznym maturzystą w technikum Informatycznym, i zastanawiam się nad dalszym rozwojem w tym kierunku. Rozglądałem się już wstępnie za uczelniami i w oko wpadły mi 2 uniwersytety (Uniwersytet Ekonomiczny oraz Uniwersytet śląski). Wiem że na Śląsku funkcjonuję też Politechnika, jednak w moim technikum przez 4 lata Fizykę miałem tylko w 1 klasie, a słyszałem że na Politechnice jest ona wymagana na jakimś tam poziomie. Ale wracając do uczelni, chciałbym poznać wasze opinie na temat owych uniwersytetów. Na chwilę obecną nieco bliżej jest mi do UE ponieważ z tego co widziałem, wydział Informatyki mieści się w Katowicach, więc nie musiałbym nigdzie dojeżdżać. Proszę o opinię, i z góry dziękuję .
    • Przez Beata3012
      Heeeeeeeeeej,
      mam takie pytanie: czy ktoś z Was orientuje sie, gdzie na stronie agh można znaleźć projekty europejskie, które są jaz zaakceptowane? 
      Jak wygląda proces apliakcji? Czy ciężko się dostać?

Może ktos brał udział w czymś takim/ zna kogoś kto brał udzaił i mógłby sie podzielic?
      Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź!

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• Patrzyłam, szukałam, znaleźć pasującego tematu nie mogłam, to piszę tu. Czy ktoś ma jakąkolwiek wiedzę na temat kierunków anglojęzycznych na Wydziale Anglistyki UAM? Chodzi o English Studies: Literature And Culture i English Linguistics: Theories, Interfaces, Technologies. Na dzień dzisiejszy celuję w etnolingwistykę, ale szukam jakiegoś planu B, pomyślałam o tych dwóch kierunkach.  W sumie to stosunkowo niedawno zainteresowałam się angielskim, przez pół życia go wyklinałam i miałam po dziurki w nosie (moja rodzina jest w połowie anglofońska, więc czułam dość sporą presję do nauki). Dopiero w liceum zaczęłam go doceniać i uczyć się dla siebie. Nie jest to może moja pasja, ale generalnie ciągnie mnie w świat języków. Planuję po licencjacie wyjechać do Kanady i być może tam zrobić Master's lub kolejny Bachelor.  Co sądzicie o dwóch wymienionych wyżej kierunkach? English Linguistics wydaje się bardziej przyszłościowe i trochę ciekawsze (językoznawstwo interesuje mnie nieco bardziej niż literaturoznawstwo, chociaż obie dziedziny są fajne), ale obawiam się tego modułu informatycznego. Na stronie wydziału wśród predyspozycji kandydata wymienia się swobodę w pracy z komputerem, a ja nigdy nie byłam biegła w programach bardziej zaawansowanych niż Office. English Studies ma sporo zajęć praktycznych i zdaje się bardziej rozwijać umiejętności komunikacyjne, co z pewnością mi się przyda. Uprzedzając pytania o to, co chcę po tym robić: ostatnio dużo myślę o zrobieniu certyfikatu TESOL i nauczaniu angielskiego i może innych języków. Inne scenariusze to praca w NGO lub po prostu tłumaczenia.
    • Studia zaoczne robią z reguły ludzie pracujący w zawodzie (albo okolicach), którzy potrzebują papierka do awansu lub z powodu wymagań pracodawcy. Inni też się zdarzają, ale są głównie w mniejszości. Odnośnie pracy podczas studiów warto pamiętać, że odległa od kierunku nie ma znaczenia w przyszłości. Dobrze zarobić trochę kasy, ale poza tym nic z tego nie wynika. Co więcej, dobrym zwyczajem jest, by nie zapychać sztucznie CV pracą poniżej zdobywanych kwalifikacji. W przeciwnym razie pojawiają się absurdy typu CV absolwenta na pełne 3 strony, niczym jakiegoś kierownika, a tam zero związku z pożądanym stanowiskiem.
    • Faktycznie warto się kierować zainteresowaniami bo później to tylko kłopot i szkoda czasu i pieniędzy. Co do samego kierunku to mój kolega go kończył na UMK - i pracuje w zupełnie innym zawodzie. Natomiast same studia sobie chwalił. 
    • Cześć. Jestem właśnie w trakcie rezygnowania z obecnego kierunku(Geoinformatyka na AGH). I w przyszłym roku akademickim rozważam pójście na geografie, na UJ. Są tu może osoby, które zetknęły się z tym kierunkiem na UJ i mogłyby mi udzielić jakiś szczegółowych informacji? Dodam, że pasjonuje się geografia, a wybór geoinformatyki był nietrafionym pomysłem. Rozważałem również logistyke na UEKu w Krakowie, ale boję się, że będzie znowu tak jak z geoinformatyką, a geografia wydaję mi się dość pewnym dla mnie kierunkiem. Proszę o jakieś opinie, porady.  
  • Najpopularniejsze tematy na forum

kamagra 100 oral jelly

agroxy.com

У нашей компании интересный web-сайт со статьями про ковролин с длинным ворсом www.kover-samolet.com.ua

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.